|
Буде багато сюрпризів для глядачів
11 серпня Львівська національна опера відкриває новий сезон
9 серпня 2023, середа
Поширити у Facebook
124-й сезон митці розпочнуть екшн-версією “Запорожця за Дунаєм.
Постановку здійснили: режисерка Оксана Тараненко, музична редакція композиторів Олександра та Дмитра Саратських, сценографія Тадея Риндзака, костюми Людмили Нагорної, хореографія Олексія Буська, диригентка Ірина Стасишин.
Лібрето – Миколи Бровченка та Оксани Тараненко, керівник проєкту – Василь Вовкун.
«Запорожець за Дунаєм -2023” – це «новий погляд на відому українську класику С. Гулака-Артемовського, з усвідомленням власної гідності та значущості, національної ідеї, сподіванням та вірою у перемогу завдяки ЗСУ.
У цій виставі козаки постають могутньою, войовничою та вільнолюбною силою, яка здатна протистояти будь-яким перешкодам та ворогам...
Керівництво Львівської опери гарантує, що “новий сезон буде ще більш насиченим, ніж минулий”.
Нагадаємо, що однією з найвизначніших подій минулого 123-го сезону стала: прем'єра модерн-балету «Пізнай себе” до 300-річчя Григорія Сковороди.Постановка стала мистецьким проєктом творчої програми розвитку Львівської національної опери «Український прорив».
Сучасне переосмислення постаті легендарного українського мислителя постало перед глядачами у режисурі Василя Вовкуна та у супроводі електронної музики сучасного композитора Дмитра Данова.
Вистава поєднала сучасну хореографію (запрошений балетмейстер Вадим Прокопенко, м. Київ), хоровий спів (хормейстер Вадим Яценко) та елементи повітряної гімнастики. Доповнили балет новітні відеопроєкції (художник Олег Кіндратів) та дивовижна світлова партитура (художник Олександр Мезенцев).
Знаний український музикознавець Юрій Чекан зазначив: «Модерн-балет, електронні звучання (композитор Дмитро Данов), сучасні обробки сакральних українських піснеспівів, акробатика, відеопроєкції, автентика, – компоненти, здавалося б, непоєднувані та слабо дотичні до образу мандрівного українського філософа.
Втім, так само позірно непоєднуваними були зовнішні бік життя та внутрішній світ думок Григорія Савича. А назву дійства – «Пізнай себе» – можна сприйняти як ключ до розуміння ідеї (авторів) та ідей (Сковороди). Тоді саме таким – вільно асоціативним, ірреально-парадоксальним, внутрішньо суперечливим і водночас сердечним, тендітним, безкінечним та всеохопним – постане перед нами світ Сковороди і Світ людства…».
- Наш театр, це місце, де народжуються емоції, - вважає Василь ВОВКУН, генеральний директор-художній керівник Львівського національного театру опери та балету імені С. Крушельницької. - Перед стартом нового театрального сезону згадуємо найцінніші миті, проведені разом з улюбленими глядачами у стінах Львівської національної опери.
Театр став місцем, де відвідувачі з усієї України та світу знаходять розраду та душевний перепочинок, відновлюють сили та отримують справжнє мистецьке задоволення.
Для колективу театру надзвичайно цінно усвідомлювати, що попри жорстокі реалії нашого часу ви залишаєтеся разом із нами. Ваша енергетика та підтримка надихають продовжувати невтомно працювати над утвердженням та розвитком українського оперного та балетного мистецтва.
Ми переконані, наша сила - в згуртованості. А єднаючись довкола української культури, її ідей, цінностей та орієнтирів - швидше здолаємо ворога.
Автор: Тетяна Поліщук
Діячі мистецтв: Василь Вовкун, Тетяна Поліщук, Оксана Тараненко
Концертна організація: Львівський Національний академічний театр опери та балету ім.С. Крушельницької
|