Після 40-річної паузи на сцені ХНАТОБу знову продемонструють балет "Шахерезада" | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Після 40-річної паузи на сцені ХНАТОБу знову продемонструють балет 
Після 40-річної паузи на сцені ХНАТОБу знову продемонструють балет "Шахерезада"
4 жовтня 2019, п'ятниця
Поширити у Facebook

5 жовтня у театрі опери та балету відбудеться прем'єрний показ балету "Шахерезади".




Східну казку на музику Римського-Корсакова вперше показали глядачам на початку 20 століття. Поставив її один з найвідоміших хореографів того часу Михайло Фокін. У ХНАТОБі цей балет вперше був на сцені у 1941. Востаннє його демонстрували у 60-их роках.

Дмитро Морозов, головний диригент ХНАТОБу

Ми усі прем'єри готуємо дуже швидко. В дуже стислі сроки. У нас так жваво почався цей сезон, як і минулий. Ми дуже раді що до нас завітали і київські солісти і ми співпрацюємо з багатьма театрами і розвиваємо наш театр. І в наших здобутках з'явилась ще одна прем'єра і це Шахерезада.

Головну партію Зобеїди виконає солістка балету Національної опери України Олена Горшунова.

Олена Горшунова, солістка Національної опери України

Это восточная красавица, любимая жена султана у которой очень трагический финал. Для меня это очень интересная роль, потому что в ней много разных эмоций, восточный колорит, прочувствовать себя восточной женщиной, окунуться в ту эпоху.

У "Шахерезаді" розповідається історія кохання між дружиною султана Зобеїдою і найдорожчим рабом у гаремі Золотим. Його роль виконає соліст Національної опери Олексій Тютюнник.

Олексій Тютюнник, соліст Національної опери України

Роль очень сложная в плане пластики.Она ПАУЗУ СРЕЗАЛА в плане техники, в плане образа отношений, стилистике.И я сразу начал ее готовить, взял старую запись Мариинского театра на корой танцевал Фарух Узиматов, потому что для меня он эталон Золотого раба в Шахерезаде.

У фінальній частині вистави султан наказує покарати своїх рабів, зокрема Золотого. Після цього Зобеїда вбиває себе.

На сцені театру артисти Національної опери України Олексій Тюитюнник та Олена Горшунова виступлять вперше.


Автор: Олена Верекомська
Концертна організація: Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка
Джерело: Медиа-группа "Объектив"





Інші:

Філармонійний квітень запрошує у музичну подорож країнами світу
Чим порадує шанувальників високого мистецтва Національна опера України у квітні?
На фронті загинув художник з освітлення Рівненської філармонії Всеволод Шабадах
Оголосили лауреатів премії імені Лисенка: кого нагородили та чому не вручать нагороду за композиторську діяльність
Квітень в Львівському органному залі
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
9 театральних постанов, які можна відвідати в День театру 27 березня в Києві, Одесі, Чернігові, Дніпрі та Львові
"Виставка до 70-річчя Ігоря Білозіра: «Мистецьке коло» у Львівській філармонії"
Розмаїття Баха, усміхнений Моцарт та діалог української і французької музики
У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення»
Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Заявники, що пройшли технічний відбір Фестивалю-Премії «ГРА»-2025
Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган
Зустрічайте 4 переможниць конкурсу Повний Короткий!
На війні загинув колишній музикант симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії Богдан Немцов
Ювілей Івана Козловського
Згадуємо Анатолія Авдієвського
«Святкова Академія»
Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Kyiv Modern Ballet покаже у Львові виставу «Вій»
У Черкасах Національний симфонічний оркестр зіграє "Оду стійкості" на підтримку ЗСУ
В Одеській філармонії прозвучать скарби української класики
"Молитва крізь століття" прозвучить на Khmelnytskyi Classic Fest
"Київська камерата" зіграє концерт "Відлуння часу" в Національній філармонії
"Прикарпатська весна 2025": в Івано-Франківську проведуть традиційний фестиваль
У Житомирській обласній філармонії відбудеться Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв ім. Святослава Ріхтера
Мистецький проєкт «Березовський – Рачинський»
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
502.jpg