Стаття |
|
|
|
|
На karpatyArt відбувся концерт за участі наймолодших учасників фестивалю
1 липня 2013, понеділок
Поширити у Facebook
Третій день фестивалю karpatyArt був найочікуванішим. Адже гості пленеру мали можливість послухати концерт за участі його наймолодших учасників, а також струнного ансамблю «Quattro Corde» Івано-Франківської обласної філармонії.
Маленькі музиканти Яремче, Львова, Івано-Франківська та Бурштина подарували незабутні позитивні емоції усім присутнім.
Своїми враженнями поділилася 9-річна Марта Зіньковська, яка навчається у музичному училищі в м. Івано-Франківськ: «З самого дитинства я мріяла тільки про фортепіано, хоча батьки та друзі радили, аби вибрала скрипку. У майбутньому хочу стати відомим композитором та музикантом. Найбільше подобається грати твори Ф.Шопена. Музика для мене – це все. Бажаю іншим виконавцям не боятися сцени та вірити в себе».
Інша піаністка, Анна Государева завітала на karpatyArt зі Львова. Їй 10 років і вона навчається у студії при музичній академії. Перший рік свого навчання музики Анна присвятила скрипці, але згодом все-таки обрала фортепіано: «Це співучий інструмент, тому він мені більше до вподоби. Хочу у майбутньому бути піаністкою або бухгалтером. Люблю композиції Й. С. Баха. Коли виходжу на сцену, то повністю відключаюся від усіх думок».
Окрім підтримки батьків і близьких, діти відчувають неабияку допомогу викладачів. Саме вони продовжують розвивати в наймолодших прагнення до музичної майстерності.
Викладач фортепіано у дитячій школі мистецтв м. Яремче, Тамара Іванівна Чеботар, розповіла: «Викладаю фортепіано вже багато років. Кажуть, скрипка – це королева музика, а рояль – король. Мої найменші учні – це перший клас і їм всього по шість рочків. Прищеплюю їм любов до Й. С. Баха, бо його композиції є своєрідною азбукою молодого музиканта. Аби стати успішним музикантом, потрібно багато займатися. В цьому контексті є надзвичайно важливою підтримка найрідніших – батьків, які проте часто кажуть дітям, що не розуміють музики. Я вважаю, що це неправильно. Необхідно наполягати, аби юні таланти побільше займалися. Переконана, коли людина наполегливо працює, то сідаючи за інструмент на сцені, не відчуватиме страху перед публікою».
За словами організаторів karpatyArt, концерти за участі наймолодших учасників стануть доброю традицією наступних років
Конкурс (фестиваль): Фестиваль-пленер камерної музики у Карпатах «karpatyArt»
|