Джамала випустила альбом кримськотатарських пісень Qirim | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Джамала випустила альбом кримськотатарських пісень Qirim
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Джамала випустила альбом кримськотатарських пісень Qirim
5 травня 2023, п'ятниця
Поширити у Facebook

У п’ятницю, 5 травня, українська кримськотатарська співачка й авторка пісень Джамала випустила свій новий альбом – збірку старовинних пісень свого народу Qırım.
    Альбом складається з 14 композицій. Кожна з них була віднайдена сонграйтеркою в певному місті чи селищі рідного півострова – від Керчі до Ак'яру, від Ялти до Джанкою. "

    Альбом Qırım складається з 14 пісень, які певною мірою збирають півострів як пазл", – розповідала виконавиця під час інтерв'ю з головною редакторкою УП.

    Своїм новим релізом Джамала прагне відкрити історії кримськотатарського народу – раніше невідомі, переписані чи забуті.

    "Це світ, у якому зустрічаємо всенародного героя Аліма Айдамаха, що походив із Карасуву та в історії Криму зіграв роль українського Устима Кармалюка, рятуючи людей від злиднів і нечесності. Тут скажуть своє слово степові кримські татари – ногаї, у чиїх ритмічних куплетах так прозоро віддзеркалюється життя й звичаї півострова. Почує слухач і про керченського верблюда Чалбаш-Бора, що стане прообразом сильної любові й відданості у фольклорі", – розповідає команда виконавиці про новий реліз.

    Над альбомом разом з Джамалою працювали композитор-аранжувальник Артем Рощенко, звукоінженер Максим Гладецький і саунд-продюсер Сергій Круценко, а також понад 80 народних і симфонічних музикантів.

    Під час запису використовували такі традиційні для кримських татар музичні інструменти як кавал, труба, скрипка, даре.

    Масштабний проєкт альбому кримськотатарської пісні формувався командою Джамали десятиліттями, записували його у 2021 році. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну альбом, який уже довели до етапу зведення, залишився під обстрілами у Київській області.

    Саме Сергій Круценко рятував готові записи та в умовах російського вторгнення робив мікси, збираючи матеріал майбутнього релізу воєдино. Він помер у віці 55 років 8 січня цього року.

    "Боротьба за правду ніколи не була простою справою. Напевне, саме тому робота над Qırım тривала роки мого життя. Цим альбомом я втілила свою велику мрію – показати всьому світу, що попри будь-які спроби переписати історію Криму ми не дамо забути правду. А вона ж криється саме у фольклорі, у цих неймовірних сюжетних лініях, які розкривають перед нами щоденники Qırım", – каже Джамала.

    Сьогодні, 5 травня, у Києві, на сцені Національної опери, Джамала презентує альбом Qırım разом із Національним симфонічним оркестром України. А вже за кілька днів платівка вперше зазвучить наживо на світовій прем'єрі в Ліверпулі. Тут кримськотатарська виконавиця співатиме у супроводі BBC Philharmonic Orchestra.


      Автор: Марія Кабацій
      Колективи: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
      Джерело: life.pravda





      Інші:

      Вперше в Україні буде здійснено масштабний запис усіх камерних симфоній Євгена Станковича
      Оркестр Львівської національної філармонії анонсує серію програм травмочутливого мистецтва
      Згадуємо Богодара Которовича
      Вчені довели, що Моцарт допомагає при епілепсії
      Премʼєрою музичної вистави «Патріот» відкриє восени 44-й сезон Київська опера на Подолі
      У Черкасах відбувся музичний вечір у літньому дворику
      Міжнародний фестиваль «Дзеркало» розкриває програму: яку музику гратимуть цього літа у Львові
      Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
      Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
      В Полтавській обласній філармонії відбувся концерт класичної музики
      У Вінниці відбувся концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
      "Дударик" заспівав у Ватикані під час ювілейного паломництва УГКЦ
      Сумська філармонія завершила потужний 87-й сезон
      80 мистецьких шкіл Дніпропетровщини отримали музично-теоретичні книжки
      Оперна співачка Мар'яна Мазур здобула перемогу на міжнародному конкурсі в Італії
      Що підготувала Національна опера під завісу свого 157-го сезону?
      "ДніпроОпера" завершила 51-й театральний сезон
      У липні у Львівському органному залі відбудеться понад 50 подій
      Азербайджан "банить" російську культуру: скасовано всі заходи
      Львівський хор "Гомін": що в репертуарі музикантів, які підкорили користувачів соцмереж піснею "Цей сон"
      Людмила Монастирська: «Для мене співати – як дихати»
      Метрополітен-опера опублікувала уривок нової постанови про викрадення українських дітей
      Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
      У Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького відкрилась виставка народних і традиційних музичних інструментів
      УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №424/2025
      Авторський проєкт Наталії Половинки у музичній виставі об'єднає давні духовні напіви України та шедеври європейської музики
      Артисти Полтавської філармонії взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України
      Авторське право для композиторів: як побудувати цивілізований ринок?
      У Житомирській обласній філармонії завершили 87-й концертний сезон
      Завершення 51 сезону: В Дніпровському театрі опери та балету відбудеться Гала-концерт
      У Харкові покажуть оперу, яка змінила українське мистецтво
      У Хмельницькій обласній філармонії проведуть концерт класичної музики
      Яскраве подружжя з українським корінням: Олена Зеленська зустрілася з відомими гостями з Нью-Йорку
      Благодійний органний концерт до Дня Конституції проведуть у дубенському костелі
      У "Схід Опера" готують сучасну інтерпретацію "Енеїди" Лисенка: коли прем'єра
      85 років музичної величі: у Тернополі урочисто відзначили ювілей обласної філармонії
      Аншлагове завершення сезону хору "Гомін"
      Юна харків’янка перемогла на конкурсі піаністів у Франції
      «Зерно джазу». Закриття ХХХ сезону «Віртуозів Львова»
      У Львівському органному залі відбудеться світова премʼєра Симфонії №2 для солістів, хору, органа та симфонічного оркестру Івана Остаповича!
            © 2008-2025 Music-review Ukraine




      File Attachment Icon
      PUB100608.JPG