Відбувся круглий стіл щодо вирішення актуальних питань розвитку культури і мистецтва у 2014 році | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Відбувся круглий стіл щодо вирішення актуальних питань розвитку культури і мистецтва у 2014 році
Авдієвський Анатолій Тимофійович
Пірієв Олександр Валерійович
Щербаков Ігор Володимирович
Савчук Євген
Відбувся круглий стіл щодо вирішення актуальних питань розвитку культури і мистецтва у 2014 році
25 грудня 2013, середа
Поширити у Facebook

Костянтин ГрищенкоШляхи подальшого розвитку культури і мистецтва в Україні обговорено 24 грудня 2013 року під час круглого столу, організованого Міністерством культури України на виконання доручення Президента України.

Участь у засіданні взяли Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко, Міністр культури України Леонід Новохатько та його заступники, відповідальні працівники Мінкультури, творча еліта українського суспільства.

У рамках круглого столу відбулась змістовна розмова представників влади та громадськості щодо удосконалення вітчизняного законодавства в сфері культури, зокрема в частині концертно-гастрольної діяльності. Також наголошувалося на необхідності надання фінансової підтримки закладам культури для забезпечення їх функціонування та доступності послуг таких закладів для різних категорій населення, сприяння розвитку національних творчих спілок, надання підтримки молодим діячам культури і мистецтв. Серед пропозицій, які лунали під час круглого столу, порушувалось і питання відновлення гастролей кращих творчих колективів на теренах України.

«Необхідно підготувати проект змін до законодавства. Зокрема, щодо повернення гастрольного збору; запровадження електронних квитків – там, де це реально можливо, принаймні для масштабних заходів, які відбуваються на великих сценах України. Потребує врегулювання й гастрольна діяльність, зокрема тих, хто приїжджає до нас. Це назріло і потрібно», – зазначив Костянтин Грищенко.

Учасники круглого столу не оминули увагою й святкування в наступному році 200-річного ювілею від дня народження Тараса Шевченка, підтримавши ідею проведення фестивалю, присвяченого цій святковій даті. Ініціював проведення такого мистецького заходу Генеральний директор Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка Михайло Захаревич: «До 200-річчя Тараса Шевченка кожен театр в Україні готує свою виставу, тому я пропоную на базі нашого театру в літній період провести фестиваль вистав, підготовлених до цієї дати».

Досвідом застосування механізму державно-приватного партнерства у сфері культури з присутніми поділився директор програми «Бібліоміст», директор Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) Матей Новак. Він розповів про основні етапи впровадження в Україні проекту «Глобальні бібліотеки «Бібліоміст – Україна» – партнерської програми IREX, USAID та Міністерства культури за підтримки Фундації Білла та Мелінди Гейтс.

Про надання підтримки молодим діячам культури і мистецтва для створення і реалізації творчих проектів виступив керівник Національного порталу академічної музики “Music-review Ukraine” Олександр Пірієв.

Віце-прем’єр-міністр запропонував учасникам заходу до 15 січня 2014 року подати обґрунтовані письмові пропозиції до Міністерства культури і запевнив, що всі надіслані пропозиції після експертного обговорення в Мінкультури будуть найближчим часом розглянуті Урядом.

У своєму виступі Міністр культури Леонід Новохатько наголосив, що для досягнення позитивних зрушень у культурній сфері, насамперед, необхідно змінювати психологію сприйняття культури.

«Якщо ми дивимося на культуру як на елемент ринку, так само як на банки, економіку, то діла не буде. Ми повинні об’єднати зусилля, аби змінити психологію й дивитися на культуру, як на державотворчий та націєтворчийінструментарій, як на важливий духовний чинник зміцнення суспільного буття», – підкреслив міністр.


Виконавці: Анатолій Авдієвський, Олександр Пірієв, Ігор Щербаков, Євген Савчук
Джерело: Міністерство культури України



Інші:

Вокальний майстер-клас Зоряни Кушплер у Львові | 25–31 травня 2025
Львівська національна філармонія
Українські квінтети прозвучать в Івано-Франківську
Філармонійний квітень запрошує у музичну подорож країнами світу
Чим порадує шанувальників високого мистецтва Національна опера України у квітні?
На фронті загинув художник з освітлення Рівненської філармонії Всеволод Шабадах
Оголосили лауреатів премії імені Лисенка: кого нагородили та чому не вручать нагороду за композиторську діяльність
Квітень в Львівському органному залі
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
9 театральних постанов, які можна відвідати в День театру 27 березня в Києві, Одесі, Чернігові, Дніпрі та Львові
"Виставка до 70-річчя Ігоря Білозіра: «Мистецьке коло» у Львівській філармонії"
Розмаїття Баха, усміхнений Моцарт та діалог української і французької музики
У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення»
Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Заявники, що пройшли технічний відбір Фестивалю-Премії «ГРА»-2025
Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган
Зустрічайте 4 переможниць конкурсу Повний Короткий!
На війні загинув колишній музикант симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії Богдан Немцов
Ювілей Івана Козловського
Згадуємо Анатолія Авдієвського
«Святкова Академія»
Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Kyiv Modern Ballet покаже у Львові виставу «Вій»
У Черкасах Національний симфонічний оркестр зіграє "Оду стійкості" на підтримку ЗСУ
В Одеській філармонії прозвучать скарби української класики
"Молитва крізь століття" прозвучить на Khmelnytskyi Classic Fest
"Київська камерата" зіграє концерт "Відлуння часу" в Національній філармонії
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
80.JPG