Особистість |
|
|
|
Ольга Фролова
м. Київ
заслужений працівник культури України
Загальні відомості
10 грудня 2011 року виповнилося б 85 років колишньому художньому керівнику Колонного залу імені М.В.Лисенка Національної філармонії України, заслуженому працівнику культури України Ользі Іванівні Фроловій.
Понад півстоліття вона присвятила себе улюбленій справі - вірному служінню українській культурі.
Народилася Ольга Іванівна Фролова в 1926 році в місті Уфі (Росія). З дитинства в неї виник великий потяг до музики. Вона навіть мріяла стати диригентом симфонічного оркестру. Але дитячим мріям здійснитисz не судилось. В 1937 році був заарештований її батько, якого потім розстріляли. Попри всі життєві складнощі, вона почала навчатись у музичній школі по класу фортепіано і, одночасно, у вечірній школі, працюючи при цьому в Інституті мікробіології. А згодом – війна…
В 1946 році вона поїхала до Києва з однією метою – вступити до Київського театрального інституту на театрознавчий факультет, і це їй вдалося завдяки чудовим знанням із літератури і музики. Після його закінчення з 1952 року Ольга Іванівна тривалий час працювала завідувачкою сектору художньої самодіяльності Київського Будинку офіцерів. Коли в Києві було створено Українське гастрольно-концертне об’єднання (Укрконцерт), вона стає головним адміністратором, а згодом – художнім керівником гастрольного відділу. Тут найяскравіше розкрився її талант організатора культурно-мистецького життя нашої країни.
Завдяки її умінню організувати приїзд до Києва видатних митців колишнього Радянського Союзу і зарубіжжя на афішах столиці з’являлись імена С.Ріхтера, Д.Ойстраха, Е.Гілельса, О.Образцової, З.Соткілави, А.Райкіна, Л.Стоковського, К.Кондрашина і ще багато нових імен.
Коли Ольга Іванівна Фролова прийшла до Національної філармонії України на посаду художнього керівника Колонного залу імені М.В.Лисенка, завдяки її особистим контактам київські меломани мали можливість побувати на концертах Ю.Башмета, Н.Гутман, Д.Башкірова, Е.Вірсаладзе, В.Віардо, С.Стадлера, О.Криси, О.Когана, Ю.Башмета та інших.
О.І.Фролова завжди створювала для артиста неповторну теплу атмосферу, засновану на глибокому розумінні і любові до їхнього таланту, вмінням поділитися цим почуттям із слухачами, що можна назвати справжнім служінням мистецтву.
[
|