|
КОМПОЗИТОР ОЛЕКСІЙ ШМУРАК: ФЕСТИВАЛЬ PORTO FRANKO – ЦЕ СВОЄРІДНИЙ ПРОТЕСТ ПРОТИ ІНЕРЦІЇ
Відеосюжет
27 червня 2017, вівторок
Поширити у Facebook
18 червня, в рамках фестивалю «Porto Franko 2017» у театрі кіно «Люм’єр» відбулась зустріч – лекція з композитором, співзасновником та піаністом ансамблю "Ensemble Nostri" Олексієм Шмураком на тему «Музика та мислення».
Як зазначив на початку зустрічі Олексій Шмурак, його лекторська практика присвячена тому, щоб розмовляти з непідготовленою аудиторією, передає кореспондент Фіртки.
«Фестиваль "Porto Franko" – це своєрідний протест проти інерції. Зрозуміло, що "Порто Франко" - це метафора, яких дуже багато по країні та світі», - розпочав Шмурак.
Ми майже ніколи не говоримо про музику, зауважує лектор.
«Як правило ми говоримо про атрибути, практично ніколи ми не говоримо про тіло музики - простір, настрій, стан», - зазначив Шмурак.
Якщо доповнити всі підходи до музики та скласти їх разом - отримаємо картину.
«Музика це єдина практика, яка крім часу не вміщує нічого. Є дві градації – стан та жести. Музика вводить нас в певний стан за допомогою інерції, потім переключає нас у якийсь інший час , а також про щось нам нагадує. Вектор та направленість власне і є тілом музики. Є така фраза: Музика - це не ноти, а те що між ними», - розповідає композитор.
«Якщо в дитинстві нам грали Шопена - ми виростаємо одними людьми, а якщо Шуфутинського - іншими. Приміром так працює музика. З музикою можна працювати, як з наративом, а можна, як зі скульптурою», - каже лектор.
Крім того є відмінність між музикою та саунддизайном.
«Кожна людина, якій є що сказати світу може стати артистом, композитором», - додав Олексій Шмурак.
Композитори:Олексій Шмурак
Джерело: Фіртка
|