У Київській консерваторії тенор зі світовим ім'ям Vittorio Grigolo 28 лютого дасть ексклюзивний майстер-клас | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Київській консерваторії тенор зі світовим ім'ям Vittorio Grigolo 28 лютого дасть ексклюзивний майстер-клас
Олійник Леся Степанівна
У Київській консерваторії тенор зі світовим ім'ям Vittorio Grigolo 28 лютого дасть ексклюзивний майстер-клас
19 лютого 2020, середа
Поширити у Facebook

28 лютого Україну вперше відвідає видатний італійський тенор Вітторіо Гріголо, який сьогодні належить до найяскравіших світових зірок бельканто.

Приголомшлива кар'єра співака розпочалася ще в дитинстві - як соліста у знаменитому хорі Сикстинської капели у Ватикані. 13-річним хлопчиком Вітторіо виступив в оперному театрі Рима на одній сцені з Лучано Паваротті. Віттоді знаменитий Маестро став наставником юного музиканта, допомагаючи у професійному зростанні та вдосконаленні вокальної техніки. За подібність тембру, Вітторіо навіть називали Павароттіно.

У 23 роки він дебютував у славетному театрі Ла Скала, ставши наймолодшим тенором-дебютантом на цій сцені. Тоді за диригентським пультом стояв сам Ріккардо Муті. Того ж року співак виступив у Королівському лондонському театрі "Ковент Гарден" у партії Кавалера де Гріє в опері Жуля Массне "Манон".

Міжнародна музична спільнота одразу помітила яскравий вокальний і драматичний талант молодого співака. В подальшому Вітторіо Гріголо співпрацював з такими видатними диригентами, як Зубін Мета, Лорін Маазель, Антоніо Паппано, Густав Дюдамель. Його партнерами по оперній сцені були всесвітньо відомі співаки Пласідо Домінго, Кірі Те Канава, Анна Нетребко, Анджела Георгіу, а також зірки поп- і рок-музики Стінг, Бруно Марс, Брюс Спрінгстін та інші. У репертуарі Вітторіо Гріголо - близько 60 оперних тенорових партій, записано вісім альбомів, кілька з яких стали золотими і платиновими.

Виступи співака незмінно викликають захват у глядачів. Критики відзначають його дивовижний тембр, енергетику, темперамент, видатну артистичність. Нині його можна почути в найкращих театрах світу, серед яких, окрім згаданих, Гранд Опера (Париж), Метрополітен опера (Нью-Йорк), Віденська опера, Національна опера Токіо, Берлінська опера, Цюріхський оперний театр, Оперний театр Валенсії.

Лауреат багатьох престижних премій і нагород, Вітторіо Гріголо в 2008 році номінувався на премію Греммі за альбом "West Side Story", а в 2011-му за версією журналу "L'Operа" визнаний найкращим тенором року. 2017-го він був спеціальним гостем на святкуванні 50-ліття Метрополітен опера в Нью-Йорку, в 2019 році - спеціальним гостем і членом журі популярного італійського конкурсу AMICI (аналог шоу "Голос Країни").

Співак відомий як посол італійської культури. У 2015 році він отримав премію імені Енріко Карузо "За внесок у поширення італійської культури в світі".

Знана також активна благодійна діяльність Вітторіо Гріголо, яка полягає, насамперед, у допомозі та підтримці молодих талантів з усіх континентів, у тому числі - організація і проведення майстер-класів. Саме з цим пов'язаний його нинішній візит в Україну. Співак обрав провідний вищий музичний навчальний заклад держави - Національну музичну академію України імені Петра Чайковського, аби передати студентам-вокалістам тонкощі оперного бельканто.

Ексклюзивний майстер-клас Вітторіо Гріголо відбудться 28 лютого у Великому залі імені Героя України Василя Сліпака (вул. Архітектора Городецького, 1- 3/11). Початок о 13 годині. Вхід для слухацької аудиторії вільний.

Координатор - Леся Олійник. Тел. +38 050 150 93 46; e-mail: loleynik@ukr.net


Діячі мистецтв: Леся Олійник
Навчальний заклад: Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського
Джерело: Ukrpress.info



Інші:

Вперше в Україні буде здійснено масштабний запис усіх камерних симфоній Євгена Станковича
Оркестр Львівської національної філармонії анонсує серію програм травмочутливого мистецтва
Згадуємо Богодара Которовича
Вчені довели, що Моцарт допомагає при епілепсії
Премʼєрою музичної вистави «Патріот» відкриє восени 44-й сезон Київська опера на Подолі
У Черкасах відбувся музичний вечір у літньому дворику
Міжнародний фестиваль «Дзеркало» розкриває програму: яку музику гратимуть цього літа у Львові
Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
В Полтавській обласній філармонії відбувся концерт класичної музики
У Вінниці відбувся концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
"Дударик" заспівав у Ватикані під час ювілейного паломництва УГКЦ
Сумська філармонія завершила потужний 87-й сезон
80 мистецьких шкіл Дніпропетровщини отримали музично-теоретичні книжки
Оперна співачка Мар'яна Мазур здобула перемогу на міжнародному конкурсі в Італії
Що підготувала Національна опера під завісу свого 157-го сезону?
"ДніпроОпера" завершила 51-й театральний сезон
У липні у Львівському органному залі відбудеться понад 50 подій
Азербайджан "банить" російську культуру: скасовано всі заходи
Львівський хор "Гомін": що в репертуарі музикантів, які підкорили користувачів соцмереж піснею "Цей сон"
Людмила Монастирська: «Для мене співати – як дихати»
Метрополітен-опера опублікувала уривок нової постанови про викрадення українських дітей
Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
У Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького відкрилась виставка народних і традиційних музичних інструментів
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №424/2025
Авторський проєкт Наталії Половинки у музичній виставі об'єднає давні духовні напіви України та шедеври європейської музики
Артисти Полтавської філармонії взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України
Авторське право для композиторів: як побудувати цивілізований ринок?
У Житомирській обласній філармонії завершили 87-й концертний сезон
Завершення 51 сезону: В Дніпровському театрі опери та балету відбудеться Гала-концерт
У Харкові покажуть оперу, яка змінила українське мистецтво
У Хмельницькій обласній філармонії проведуть концерт класичної музики
Яскраве подружжя з українським корінням: Олена Зеленська зустрілася з відомими гостями з Нью-Йорку
Благодійний органний концерт до Дня Конституції проведуть у дубенському костелі
У "Схід Опера" готують сучасну інтерпретацію "Енеїди" Лисенка: коли прем'єра
85 років музичної величі: у Тернополі урочисто відзначили ювілей обласної філармонії
Аншлагове завершення сезону хору "Гомін"
Юна харків’янка перемогла на конкурсі піаністів у Франції
«Зерно джазу». Закриття ХХХ сезону «Віртуозів Львова»
У Львівському органному залі відбудеться світова премʼєра Симфонії №2 для солістів, хору, органа та симфонічного оркестру Івана Остаповича!
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
Фото051.jpg