«Щедрик»: від флешмобу до світового турне | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
«Щедрик»: від флешмобу до світового турне
«Щедрик»: від флешмобу до світового турне
Через культурну дипломатію до економічної незалежності України
11 лютого, понеділок

Великий флешмоб на столичному залізничному вокзалі 25 січня 2019 року з нагоди 100-річчя від дня підписання Симоном Петлюрою Наказу Уряду УНР про створення Української Республіканської Капели (УРК) під орудою Олександра Кошиця – черговий етап масштабного проекту «Через культурну дипломатію до економічної незалежності України», який розпочався восени 2018 року на Донбасі й набирає все більшого резонансу.
Той факт, що Українська Республіканська Капела, створена у 1919 році за ініціативою очільника уряду - голови Директорії Симона Петлюри, була державним «культурним» проектом, вплинув на підвищення закордонного іміджу українських державних інститутів і конкурентоспроможності Української Республіки. Нова репрезентативна культурна інституція, за задумом Петлюри, мала прорвати російську інформаційну блокаду в Європі. Цей історичний та ідеологічний факт, як ніколи актуальний і сьогодні. Можливо тому, на київський вокзал для висвітлення цієї події прибули журналісти більше ніж 20 всеукраїнських телерадіокомпаній та інформаційних агенцій, включаючи світові агенції.Його учасники, виконавши знаменитого «Щедрика» Миколи Леонтовича та духовний гімн України Миколи Лисенка в обробці Олександра Кошиця «Молитву за Україну» закцентували, що саме з київського вокзалу УКР вперше вирушила у велике світове турне 100 років тому. Цього року маршрут має повторити камерний хор «Кредо» – переможець всеукраїнського конкурсу #ЩедрикФест, що відбувся наприкінці 2018 р. на Донеччині.

Серед учасників флешмобу були й учасники конкурсу #ЩедрикФест - хор хлопчиків та юнаків КССМШ ім. М.В.Лисенка, Дитячий хор «Передзвін», що приїхав заради флешмобу з Глевахи, Дитячий хор «Пастораль» ДШМ ім. С. Турчака, до яких приєдналися - Хор студентів Національного університету ім. Т.Г. Шевченка та КПІ ім. І. Сікорьского, Народна академічна хорова капела «Почайна» Національного університету Києво-Могилянська академія, академічний Хор «ANIMA» Київського національного університету культури і мистецтв, Камерний хор «Кредо», артисти хору Національної Опери України ім. Т.Г. Шевченка та дитячий естрадно-духовий оркестр «Сувенір».

«Те, що створив Петлюра, що йому в голову прийшло відправити колектив, який мусив тільки піснею довести всім, що Україна багата традиціями, самоідентична держава, яка має глибоке коріння, і це відображене саме в мистецтві – надзвичайно успішна ідея і місія», – переконаний головний хормейстер Національної опери України і керівник хору «Кредо» Богдан Пліш.

Відтворення піврічного туру столітньої давнини розпочнуть навесні. Перший концерт запланований на 11 травня у Празі: «Чехія, Німеччина, Бельгія, Франція, Австрія, Швейцарія, Англія, США, Канада. В цій програмі будуть відображені частково твори, які співала капела Кошиця, буде представлений український фольклор в обробці сучасних українських композиторів і блок української духовної музики сучасних українських композиторів», – вперше озвучує ідею турової програми Богдан Пліш.

«Але турне має на меті не тільки популяризацію історії «Щедрика», а й просування українських економічних інтересів за підтримки культурної дипломатії України», - наголошує Покровський міський голова Руслан Требушкін. Наступним кроком стає підготовка до проведення у квітні цього року в місті Києві Інвестиційного Форуму з метою формування презентаційної програми гастролей. На форумі буде здійснена оцінка потреби українського бізнесу в інвестиціях та нових ринках збуту, здатності до прийняття цих інвестицій та виходу на європейський рівень, інформування бізнес-співтовариства про можливості для розвитку, підготовці бізнесу до іноземного співробітництва і, як результат цих дій, - залучення інвестицій та грантів на розвиток українського бізнесу, відновлення та вдосконалення інфраструктури Донецької та Луганської областей, а також ініціювання питання щодо збільшення квот для українського експорту.

Слід також зазначити, що з першого дня своєї презентації, проект майже щомісяця збуджує інформаційний простір України резонансними подіями та сенсаціями.

Пересувна вулична фотовиставка «Культурна дипломатія України: світовий тріумф Щедрика», в основі якої – документи з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, які підтверджують державно-інституційний характер культурної місії УНР за кордоном, у продовж півроку була розгорнута у багатьох обласних містах України. Тільки у Києві виставка побувала на площі перед Національною Оперою України, будівлі Міністерства закордонних справ, Національного історичного музею, на київському залізничному вокзалі.

Всеукраїнський конкурс хорових колективів #ЩедрикФест у рамках фестивалю «Наше Різдво на Донеччині». У відбірковому турі взяли участь більш ніж 40 колективів зі всієї України у трьох номінаціях: дитячі, однорідні, змішані. У фіналі в Києві та Покровську (Донецька область) взяли участь 17 хорів.

Відкриття у Покровську пам'ятного знаку - «Сухарниця Леонтовича» з ластівкою (зменшена копія пам’ятника ви - Гран Прі конкурсу), яка стала символом та емблемою #ЩедрикФесту. Адже це точна копія ластівки, яку зобразив на дерев’яній різьбленій сухарниці батько Миколи Леонтовича - Дмитро Леонтович, і подарував її сину. Оригінал сухарниці зберігається у Покровському краєзнавчому музеї.

Проведення у Покровську круглого столу «Українізація Донбасу: від теорії до практики» за участю директора Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, що підняв питання нових форматів і важелів впливу та заохочення щодо більшого розвитку української мови і культури на Донбасі та визначив пріоритетний перелік історичних постатей, видатних людей Донеччини і, зокрема, Покровську, вагомі історичні дати, які слід нанести на культурну мапу Донбасу. Одним з резюме круглого столу став висновок, що саме зображення ластівки на «Сухарниці Леонтовича» є найбільш правильною візуалізацією образа української пісні ЩЕДРИК, як українського бренду у всьому світі.


Автор: Ольга СтельмашевськаДодати: Share on Facebook

<.br> <.br>

Інші:

Дні німецької культури у Луцьку завершилися концертом класичної музики
Стратегічний фестиваль у Варшаві
6-8 листопада Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Дмитра Загрецького
Українці повернули "Аїду" в Африку
Selfie-драма під музику Пуленка
«Контрасти» завершились
Іспанські ритми
Одессе это надо!
До новых встреч, Mariupol Classic!
Осіння класика в місті Марії
Прорив.
Відбувся творчий бенефіс заслуженої артистки України Фатіми Чергіндзії
25 серпня у Львівській національній філармонії розпочався новий концертний сезон
Завершився VI Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові»!
Руїни перетворилися на... культурний символ
Чайка з іменем Петро
Очарование «Бархатного сезона»
Концерт New Era Orchestra на закрытии фестиваля Bouquet Kyiv Stage собрал около 2 тысяч зрителей
Романтична пропозиція та магія музики: як розпочався фестиваль Bouquet Kyiv Stage
LvіvMozArt ангажував короля кларнета
У Львові грандіозним концертом завершився LvivMozArt 2019
Диригентка Оксана Линів: Моцарти поєднали Львів із десятьма країнами Європи
Оркестрова фієста
У Львові розпочався третій сезон #LvivMozArtу
Концерт оркестру "Філармонія" з японськими піаністами - фінал 75 філармонійного сезону
Австрійське "браво" для музикантів Луганського оркестру
Симфонічний оркестр Українського радіо з успіхом виступив на фестивалі в Тунісі
Академія дає шанс
Таємниці Одеського оперного театру
В харьковской филармонии подвели итоги юбилейного сезона
Щемно рвалися струни: у Києві вдячні учні вшанували концертом пам'ять скрипаля Богодара Которовича
У Києві зірки світової опери заспівали на Софійській площі
Тріумф молодих віртуозів у Львові
Філармонійний центр дав концерт до Дня Конституції
До Херсонщини завітала Національна заслужена капела бандуристів України імені Г.І. Майбороди
"Золото" і "срібло" - наші!
Класик пікнік: У Києві пройшов великий симфонічний концерт під відкритим небом
"Кожен може знайти для себе музичну імпрезу на власний смак"
Відео: Катерина Ханюкова та Джеффрі Сіріо про роботу над балетом «Жизель»
На Вінниччині просто неба звучав Tulchyn OperaFest 
      © 2008-2018 Music-review Ukraine