“Музика, яку продиктували янголи” | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
“Музика, яку продиктували янголи”
Жук-Сєдова Тетяна
Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України
Станкович Євген Федорович
м. Київ
16 лютого, п'ятниця, 07:00
Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
“Музика, яку продиктували янголи”
16 лютого маестро Микола Дядюра запрошує меломанів до Національної філармонії

Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України під орудою головного диригента Миколи Дядюри, цього вечора гратиме ексклюзивні твори Шумана, Сен-Санса і Станковича.
 
У виконанні солістки Варвари Васильєвої прозвучить Концерт для скрипки з оркестром Роберта Шумана.

Дружина композитора Клара описувала концерт так: «цю музику Роберту продиктували янголи». Єдиний скрипковий концерт митця став одним із його останніх визначних творів. Написаний у 1853 опус понад 80 років залишався невідомим публіці, а причини цього є напрочуд загадковими… Твір композитор писав для свого друга угорського скрипала Йозефа Йоахіма, з яким дуже часто співпрацював раніше, але, на думку останнього, цей опус був результатом душевної хвороби композитора. Тому Йоахім його ніколи не виконував публічно, навіть переконав вдову не включати

Концерт до повного переліку творів Шумана, після його смерті. Концерт зберігався у таємниці протягом усього 19 століття. Йоахім передав рукопис твору на зберігання в Прусську державну бібліотеку в Берліні і зазначив у своєму заповіті, що твір не повинен бути ні зіграний, ні опублікований до 100 років після смерті Роберта Шумана (тобто до 1956 року). На щастя прем’єра відбулася раніше – 26 листопада 1937 року в Берлінській філармонії, а твір визнано історично відсутньою ланкою скрипкових концертів між творами Бетховена та Брамса.
 
Прозвучить також «Органна» симфонія №3 Каміля Сен-Санса (1886), написана на замовлення Лондонської філармонії і присвячена пам’яті друга композитора Ференца Ліста. Про свій твір Сен-Санс сказав: «Я віддав йому все, що зміг дати. Те, що я тут зробив, я ніколи більше не досягну». Дириґентка і музикознавця Вікторія Антошевська влучно написала щодо цього твору: «Якщо такий естет, перфекціоніст та професіонал, як Сен-Санс назвав цю Органну симфонію вершиною своєї творчості, то хто ми такі, щоб йому заперечувати.

У цій музиці є дещо від симфоній Шуберта, Шумана та Мендельсона, проте це не позбавляє її унікальності. В «Органній» симфонії сам орган з’являється на правах одного з виразних і рідкісних оркестрових тембрів. Фінальний апофеоз без потужного звучання цього інструменту був би неможливий! І Сен-Санс, будучи вправним органістом, прекрасно розумів, як саме подати орган в найкращому світлі, які регістри застосувати, щоб досягти бажаного емоційного ефекту». Партію органа в концерті 16 лютого виконає солістка Національної філармонії України – Тетяна Жук-Сєдова.
 
Також у програмі прозвучить Сюїта з історичного балету «Княгиня Ольга» (1981), який є найбільш раннім із шести закінчених балетів нашого сучасного композитора Євгена Станковича.

****
Варвара ВАСИЛЬЄВА почала грати на скрипці з чотирьох років.

Навчалася у Київській спеціалізованій музичній школі-десятирічці, а згодом – у Національній музичній академії України. Зараз продовжує навчання в Базелі, у Hochschule für Musik FHNW.


Скрипалька є лауреаткою багатьох міжнародних конкурсів. Серед її музичних досягнень: Перша премія на Ysaye International Music Competition (2019, Бельгія); Третя премія на Odessa International Violin Competition (2018, Україна); Перша премія на IX International Violin Contest «Bravo!» (2013, Бельгія). Варвара виступала на таких фестивалях, як Beethovenfest Bonn, Fiskars Summer Festival, Young Euro Classic, International Festival Stars of the Future, X International Youth Music Festival, Bouquet Kyiv Stage, Книжковий Арсенал.

Веде активну концертну діяльність як солістка та камерна музикантка.

Виступає у концертах на підтримку України у багатьох країнах Європи.

З 2019 року отримує грантову підтримку благодійного фонду VERE MUSIC FUND.
 









Колективи: Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України
Виконавці: Тетяна Жук-Сєдова
Композитори:Євген Станкович
Концертні організації: Національна філармонія України
Джерело: Національна філармонія України

      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
22.jpg