Стаття |
|
|
|
|
Євген Попель – вінницький популяризатор саксофонної музики
10 листопада 2015, вівторок
Поширити у Facebook
Минулого року Євген, викладач саксофону у Вінницькій музичній школі №1, організував у нашому місті перший саксофонний фестиваль. Тоді на сцені були лише місцеві майстри саксофону.
Цьогоріч фестиваль проходитиме вдруге і має три запрошені зірки – відомих українських саксофоністів: Анна Степанова (Одеса), Роман Футуйма (Київ) та Артем Менделенко (Київ). Всіх їх об’єднує те, що вони не лише концертуючи музиканти, але й викладачі. Тож Vinnytsia Adolphe Sax Festival складатиметься не лише з концертів, а й з майстер-класів для учнів вінницьких музичних шків.
Близько 60 школярів зараз у Вінниці навчаються майстерності гри на саксофоні. Але Євген Попель, який проводитиме в рамках фестивалю навчально-розважальну лекцію-концерт про інструмент та його винахідника, вважає, що інтерес до саксофону міг би бути й більшим. Він побував у Страсбурзі, на 17-му Світовому конгресі-фестивалі SaxOpen, і пересвідчився, що там на інструменті грає чимало захоплених людей. Саме для популяризації свого улюбленого інструменту Євген і започаткував у Вінниці фестиваль.
«Моя мати – скрипалька, закінчила Вінницьке музичне училище, але пізніше поїхала з чоловіком до Сибіру. Там я вчився грі на скрипці (починав ще у ВДМШ №1). Там, у Нижнєвартовську, почув вперше в житті саксофон. Грав молодий педагог-саксофоніст. Саме йому вдалося запалити мене грою на цьому інструменті, тож закінчив я музичну школу по класу саксофону» - розповідає про своє захоплення інструментом Євген Попель. Далі було музичне училище у Єкатеринбурзі, численні конкурси, перемоги і звання. Після того молодий музикант поступає в Академію ім. Гнєсіних (Москва) до професора Маргарити Шапошнікової. Але, на другому курсі раптово змінює своє життя, покидає музику і взагалі перестає музикувати на кілька років…
Три роки тому Євген повернувся у Вінницю і вирішив зайти до музичної школи, в якій починав. Його цікавило як тут викладають саксофон. «Стався кумедний випадок: коли увійшов, побачив, що з кабінету завуча виходить чоловік (пізніше я дізнався, що це був Володимир Стратійчук), який щойно звільнився. Після нього заходжу я, розповідаю про себе та пропоную викладати саксофон. Всі подумали, що це підлаштовано!» – посміхається музикант. Євген Попель викладає саксофон у ВДМШ №1 вже третій рік поспіль, навчає більше двох десятків учнів.
Поступово Євген перезнайомився з усіма саксофоністами міста. З Василем Журбенко, який не лише грає, але й ремонтує саксофони та кларнети. У «Вінбенді» познайомився з В. Стратійчуком. Так, поступово, у музикантів виникла думка організувати квартет. «У мене народилась ідея провести фестиваль на честь 200-річчя з дня народження винахідника інструменту Адольфа Сакса. Хочеться популяризувати улюблений інструмент у Вінниці», – ділиться мрією музикант. І йому це вдалося – минулорічне свято вийшло грандіозним! А цьогорічне (з 6 по 8 листопада) обіцяє бути ще цікавішим! Наступні ідеї Євгена: організувати вінницький дитячий саксофонний квартет та заохотити вінницьких композиторів писати для саксофона. «Є у нашому місті юна композиторка, випускниця ВДМШ №1 Яна Шлябанська. Так от тепер вона пише музику не лише для фортепіано, але й для саксофону. Спеціально для нашого квартету вона написала твір «Козацькі ігрища», який можна буде почути на фестивалі», – інтригує Євген Попель.
Конкурс (фестиваль): Фестиваль саксофонної музики ім. Адольфа Сакса
Джерело: Моя Вінниця
|