|
В Ужгороді розпочинається фестиваль класичної та сучасної музики
Фестиваль класичної та сучасної музики "Музичне сузір'я Закарпаття"
9 жовтня 2013, середа
Поширити у Facebook
Віктор Теличко, організатор фестивалю, композитор і піаніст, заслужений діяч мистецтв України розповів, що у фестивалю вже є своя історія. Концепцію фестивалю пояснює його назва – це прагнення познайомити закарпатців із досягненнями земляків, які мешкають тут і за межами нашого краю, а також залучати цікавих виконавців, колективи, щоб мистецька палітра краю завжди була багатоманітною, цікавою і довершеною.
У програмах дванадцяти міжнародних фестивалів класичної та сучасної музики „Музичне сузір’я Закарпаття” виступили митці з восьми країн – Швейцарії, Угорщини, Словаччини, Чехії, Росії, Польщі, Китаю, України, зокрема: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Національний заслужений академічний Український народний хор ім. Г. Верьовки, Львівський симфонічний оркестр, Національний ансамбль солістів України „Київська камерата”, Державний ансамбль України «Київські солісти», Київський камерний хор «CREDO», зразковий хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи, Державний заслужений академічний Закарпатський народний хор, знані композитори та музиканти.
Основні форми проведення фестивальних заходів – концерти, лекції, майстер-класи, творчі зустрічі. «Ми завжди активно спираємося на випускників, студентів Ужгородського музичного училища, проводимо лекції у його приміщенні. Принагідно дякую нашим постійним партнерам – управління культури Закарпатської ОДА, обласні творчі об’єднання «Вільна сцена» (очільник – Василь Чайкович) та «Маестро», - каже В. Теличко.
«13-й фестиваль розпочинається 13 жовтня ’13 року. Це можна сприймати як жарт, ще й наше училище розташоване під номером 13. Цього року ми вирішили фестиваль класичної музики розпочати трохи незвично. У ХХІ столітті вагому роль займає електронна музика і її вплив, очевидно, з кожним роком збільшуватиметься. Є серйозний пласт сучасної концептуальної електронної музики, який у нашому краї, на мій погляд, ще не був представлений.
У нас є талановиті творці, які володіють цим жанром у достатній мірі. Тож у рамках фестивалю вперше прозвучать твори наших закарпатських авторів Катерини Оленич, Антона Червоноокого, у концерті візьме участь і гітарист з Угорщини, який гратиме на електрогітарі серйозну музику. Візьме участь і Максим Шоренков – піаніст, композитор, винахідник, лауреат міжнародних конкурсів (він створив і запатентував новий спосіб звуковидобування на роялі). Ця музика ще й видовищна, наприклад, Максим грає за допомогою різнокольорових ниток, що створює не тільки оригінальні акустичні ефекти, а й цікаву картину».
Одна з цікавих лекцій під час фестивалю – «Інтонаційний образ епохи бароко» з цікавими демонстраціями. Її прочитає доктор мистецтвознавства, професор НМАУ імені П. Чайковського Юрій Чекан.
Музикознавці: Юрій Чекан
Концертна організація: Закарпатська обласна філармонія
Концертний зал: Великий концертний зал Закарпатської обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Фестиваль класичної та сучасної музики "Музичне сузір'я Закарпаття"
Джерело: zaholovok.com.ua
|