|
Десять днів із Моцартом
Топ-10 подій фестивалю LvivMozArt
6 липня 2018, п'ятниця
Поширити у Facebook
Через 10 днів, 13 липня, у Львові стартує фестиваль LvivMozArt. Попри те, що інспірований «львівським» Моцартом LvivMozArt, відбувається лише вдруге, він уже став помітною та довгоочікуваною подією у житті міста. Щоб підготуватися до 10 днів із Моцартом якнайкраще, варто уважно передивитись насичену програму фесту. Повністю її можна побачити на сайті фестивалю. А ZAXID.NET обрав власну десятку найцікавіших подій, які ми не пропустимо у жодному випадку.
Концерт-відкриття LvivMozArt
П’ятниця, 13 липня, Палац Потоцьких, 19:00
Концерт-відкриття фестивалю – своєрідний портрет Львова та його відомих гостей, що творили музичну історію. Адже Львів як унікальне місто на перехресті шляхів від Балтики до Чорномор’я та зі Сходу на Захід, завжди приваблював нових і нових гостей. Серед них були видатні композитори та виконавці свого часу: Йоганнес Брамс, Ґустав Малер, Ференц Ліст, Руджеро Леонкавалло, Фріц Крейслер та Франц Ксавер Моцарт. Солісти вечора Софія Соловій та Ноел Боулі відтворять славетні сторінки музичного минулого, а саме гастрольні виступи у Львові знаменитих оперних співаків – неповторної Соломії Крушельницької та неперевершеного майстра бельканто Маттіа Баттістіні. Підсумовують музичний образ міста - твори сучасного львівського композитора Богдана Сегіна, які в Україні прозвучать вперше.
Спеціально до фестивалю, позаду комплексу Палацу Потоцьких організатори побудують новий концертний майданчик - MozartArena, де окрім концерту-відкриття відбуватимуться симфонічні і камерні концерти та програми для дітей.
У концерті беруть участь: солісти Софія Соловій (Україна-Італія), Ноел Боулі (США); ансамбль акордеоністів: Богдан Кожушко, Юрій Шуманський, Ярослав Олексів, Роман Пунейко, Антон Стецюк, Іван Сумарук, Павло Гільченко; академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» (Україна). Диригент: Оксана Линів (Україна–Австрія).
Полювання на Моцарта
Симфонічний концерт. Субота, 14 липня, Палац Потоцьких, 19:00
Вольфганг Амадей Моцарт відомий сонячною, життєрадісною музикою, а також витівками та комічними епізодами, що супроводжували його життя. Лише у мажорних тональностях він писав для валторни - свого улюбленого інструменту, що веде свій родовід від мисливського рога. Віртуозні твори різних авторів, які не під силу кожному музиканту, виконуватиме Костянтин Тимохін, концертмейстер групи валторн у Базельському камерному оркестрі. Це вражаюча музична мандрівка яскравими композиціями для валторни та її різновидів, зокрема, батька та сина Леопольда і Вольфганга Амадея Моцартів, а також сповнена розповідями про кумедні випадки з життя геніального композитора.
У концерті беруть участь: солісти Костянтин Тімохін (Україна–Швейцарія), Ганна Твердова (Україна); академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» (Україна). Диригент: Оксана Мадараш (Україна).
Опера Дмитра Бортнянського «Алкід»
14, 15, 19, 20 липня, Свірзький замок, 20:00
Рідко для кого традиція класицизму в музиці асоціюється з іменем українського композитора Дмитра Бортнянського. Він був одним із небагатьох, кому пощастило здобути справжню європейську освіту в колисці оперної традиції – Італії, і створювати свої твори для відомих європейських театрів. Цьогоріч минає 240 років від прем'єри опери «Алкід» Дмитра Бортнянського на лібретто П'єтро Метастазіо у Венеції 1778 року.
Та опісля, упродовж двох століть, партитуру вважали втраченою. Відколи ж її віднайшли у Вашингтоні, на LvivMozArt буде перша повноцінна режисерська постановка, яка відбудеться у Свірзькому замку.
Беруть участь: солісти Віктор Андрійченко (Україна-Австрія) - Алкід, Юлія Засімова (Україна) - Аретеа, Тетяна Чайка (Україна) - Едоніда, Назар Тацишин (Україна) – Фронімо. Диригент-постановник: Оксана Линів (14 липня, Україна-Австрія). Диригент: Наталія Стець (15,19, 20 липня, Україна). Режисер: Андреас Вайріх (Німеччина). Оркестр та хор барокової капели ЛНМА ім. М. Лисенка (Україна), Contemporary Dance Space Lviv (Україна). Хореографія: Марія Бакало (Україна).
Моцарт у дзеркалі сучасності
Симфонічний концерт. Неділя, 15 липня, Філармонія, 18:00
На створення Концертної симфонії для скрипки та альта з оркестром Вольфганга Амадея Моцарта надихнуло звучання найкращого на той час колективу – Мангеймського придворного оркестру. Їхнє виконання, злагодженість, увага до деталей стали еталонним звучанням оркестру впродовж кількох віків. У цьому творі В.А. Моцарта черпає натхнення сучасний український композитор Юрій Ланюк. У концертній симфонії «Переображення» немає використаних моцартівських цитат, натомість композитор експериментує з колористичним звучанням у віртуозних партіях солістів та оркестру. Солістами є відомі молоді музиканти Європи – Тобіас Фелдман (на фото, скрипка) та Мюріель Разаві (альт).
Прозвучать: Вольфганг Амадей Моцарт. Концертна симфонія для скрипки та альта з оркестром Мі-бемоль мажор, K.364. Юрій Ланюк Концертна симфонія «Переображення» для скрипки та альта з оркестром.
Валерій Соколов та друзі
Камерний концерт. Неділя, 15 липня, Палац Потоцьких, 20:00
Програму із творів, інспірованих сонячною Італією, презентує один із найвідоміших українських скрипалів-віртуозів Валерій Соколов. Щільний графік музиканта включає концерти по всьому світу, а видатні композитори сучасності доручають йому прем’єрні виконання своїх творів. Скрипаль грає на інструменті найвідомішого італійського майстра Антоніо Страдіварі. Еталонне звучання скрипки Страдіварі у поєднанні з вишуканими творами, натхненими Італією.
У програмі: П. Чайковський. Струнний секстет «Спогад про Флоренцію», Op.70; Р. Гальяно. Концерт для акордеону з оркестром; А. Вівальді. Цикл скрипкових концертів «Пори року», «Весна», RV 269, «Літо», RV 315, «Осінь», RV 293, «Зима», RV 297; В. Генін. «Light and Shadow» (світова прем’єра, твір написаний спеціально для фестивалю LvivMozArt).
Беруть участь: солісти Валерій Соколов (Україна), Іовіц Івановіч (Сербія) у супроводі струнного оркестру (Україна). Диригент: Віталій Протасов (Україна).
Проста музика. Складна музика
Камерний концерт. Понеділок, 16 липня, Філармонія, 19:00
Кожен музикант, який візьме участь у цьому проекті, зіграє два твори. Одну просту чи, можливо, навіть примітивну популярну мелодію: це може бути вальс, старовинний танок або відома пісенька. І другий твір – складну віртуозну п’єсу. Саме через зіткнення двох контрастних творів музиканти спробують довести, що і в нагромадженні складних музичних конструкцій, і в найпростіших формах можна знайти світи, насичені парадоксальними образами та багатошаровими асоціаціями. Незалежно від того, проста музика звучить чи складна.
У програмі: Йоганн Себастьян Бах, Антонін Дворжак, Джон Корильяно, Фердинанд Ло, Нікколо Паганіні, Мануель Марія Понсе, Жан-Філіпп Рамо, Сергій Рахманінов, Мстислав Ростропович, Самуїл Фейнберг, Альберто Хінастера, Петро Чайковський, Фридерик Шопен, Франц Шуберт.
Виконавці: Нікіта Білик, скрипка (Україна, Київ), Олександр Леонов, фортепіано (Україна, Київ), Роман Лопатинський, фортепіано (Україна, Київ), Арсеній Ставицький, віолончель (Україна, Харків), Богдан Терлецький, фортепіано (Україна, Львів), Дмитро Чоні, фортепіано (Україна – Австрія), Діана Чубак, фортепіано (Україна, Львів).
Гала-концерт LvivMozArt
Вівторок, 17 липня, Львівська опера, 19:00
«Між нами існує щось таке, що безперечно керує нами; і ми хочемо слухатися цього голосу і з задоволенням слідувати за ним; він наче говорить нам, що лише ми один одного розуміємо, тільки ми створені один для одного, що ми повинні і будемо вічно любити один одного... Чи не правда, Кохана, вічно-вічно... (Ґданськ, 28 червня 1819 р.)». Це звернення у своєму щоденнику Франц Ксавер Моцарт адресував Жозефіні Бароні фон Кавалькабо, якій він присвятив свою творчість та своє життя. У 2018 році виповнюється 200 років їхньому безсмертному коханню. Програма Гала-концерту складається із шедеврів, в музиці яких композитори оспівують це почуття. На сцені Львівської опери – зірки світової оперної сцени.
Солісти: Чарльз Кастраново (США), Катерина Сюріна (Росія-США), Зоряна Кушплер (Україна-Австрія); академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» (Україна). Диригент: Оксана Линів (на фото, Україна-Австрія).
Mozarts
Симфонічний концерт, перформанс. Четвер, 19 липня, Трамвайне депо, 19:00
Концерт-перформанс, присвячений історії родини Моцартів. Рівно 125 років існувала композиторська династія Моцартів. Основи кращої європейської музичної школи передав наступним поколінням видатний педагог і композитор Леопольд Моцарт. Талановита донька Наннерль разом зі своїм геніальним братом Вольфгангом змалку концертують усією Європою, дивуючи світ своєю майстерністю. Талант до композиції передасться і молодшому сину Вольфганга – Францу Ксаверу Моцарту. Він намагатиметься пізнати школу видатного батька навіть після його смерті і поширюватиме його творчість. Та настане 1844 рік, і зміна поколінь не відбудеться – бездітним та самотнім піде з життя останній композитор Моцарт, справжнім сенсом існування якого була Музика...
Беруть участь: солісти Франц Ксавер Традлер (Німеччина), Андрій Чернов (Швейцарія), Андрій Драган (Україна–Швейцарія), Христина Михайличенко (Україна), Ukrainian Festival Orchestra (Україна). Диригент: Віталій Алексейонок (Білорусія-Німеччина).
Міф Лемберґ
Перформанс. Четвер, 19 липня, Трамвайне депо, 22:30
На зовнішнє сприйняття Заходом Львова дуже сильно вплинула його історія останніх 150-ти років. Історія міста, культури, мистецтва та літератури – це все стало міфом «Лемберґа», місця співіснування багатьох народів, що призвело до особливого культурного розквіту. Але водночас Лемберґ став і міфом про жахливі злочини та брутальні винищення. Концерт з відеоінсталяцією, що базується на ескізах, які створив під час Social Dreaming Workshop відомий австрійський сучасний художник Вольфганг Вердіґір (на фото), відтворює різні історичні періоди Львова, життя його етносів, мешканців, зміни правлінь і панувань. Разом із доцентами та студентами «International Summer Academy of Fine Art and Media | Venice». Інсталяції: Вольфганг Вердіґір (Австрія).
Концерт-закриття LvivMozArt
Неділя, 22 липня, Львівська опера, 19:00
Особливим акцентом цьогорічного фестивалю LvivMozArt є концерт-закриття, в якому прозвучить оригінальна скрипка Вольфганга Амадея Моцарта – Costa Violine. Вперше в історії України нам буде надана честь приймати таку коштовну гостю, і ця подія є особливим виявом уваги найголовнішої інституції у справах Моцарта в світі – фундації Моцартеум у Зальцбурзі. Інструмент виготовив майстер П'єтро Антоніо Далла Коста в Тревізо, Італія, 1764 року. Скрипка належала В.А.Моцарту, композитор використовував її протягом останніх років життя у Відні.
Прозвучать: В.А.Моцарт. Концерт для скрипки з оркестром №5 Ля мажор, K.219; Ф. Мендельсон. Концерт для скрипки з оркестром мі мінор, op.64.
Беруть участь: солісти Франк Стадлер (Австрія); академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» (Україна). Диригент: Оксана Линів (Україна-Австрія).
Фото: LvivMozArt
Колективи: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Виконавці: Валерій Соколов, Софія Соловій
Диригенти: Оксана Линів
Концертна організація: Львівська обласна філармонія, Львівський Національний академічний театр опери та балету ім.С. Крушельницької
Концертний зал: Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії, Концертний зал Львівського Національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької
Джерело: Zaxid.net
|