|
“Вічний спокій даруй їм”
25 листопада у День пам'яті жертв Голодомору та політичних репресій у Національній опері лунатиме “Реквієм” Моцарта
21 листопада 2023, вівторок
Поширити у Facebook
«Реквієм» Вольфганга Амадея Моцарта (1756-1791 рр.) належить до найвизначніших надбань музичної культури людства. Цьому твору судилося стати останнім у доробку геніального композитора.
Історія написання «Реквієму» оповита таємницею. Його замовив незнайомець, який бажав залишитися невідомим. Моцарт, вже тяжко хворий, відчував тривогу – йому здавалося, що він пише реквієм для себе самого.
У вересні 1791 р. композитор нотував: «…я продовжую писати, бо створення музики стомлює мене менше, аніж бездіяльність. Тепер мені вже нема чого боятись. Я відчуваю це з такою переконливістю, що не потребую доказів. Я перестаю втішатися моїм талантом.
А яким чудовим було життя! Воно почалося за найщасливіших обставин. Та нікому не даровано змінити передбачення долі. З просвітлілим усвідомленням слід прийняти те, що визначено провидінням. Отож, я закінчую свою похоронну пісню. Я не маю права залишити її незавершеною…». Та дописати твір маестро, на жаль, не встиг. Завершив партитуру його учень Франц Ксавер Зюсмайєр та знайомий композитора Йозеф Ейблер.
Перше виконання Реквієму відбулося 14 грудня 1793 року у садибі замовника реквієму, графа фон Вальзеґґа у передмісті Відня...
«Реквієм» В.А. Моцарта сповнений справжньої людяності, скорботної лірики, трагічного пафосу. Це драматична поема про людські страждання й горе та про незмінну віру в майбутнє.
ВИКОНАВЦІ:
Симфонічний оркестр Національної опери України, хор театру, диригент - Богдан Пліш, солісти Лілія Гревцова (сопрано), Ірина Петрова (мецо-сопрано), Дмитро Іванченко (тенор), Сергій Магера (бас)
Виконавці: Сергій Магера
Диригенти: Богдан Пліш
Концертна організація: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка
Концертний зал: Глядачевий зал Національної Опери України
|