Одному з найавторитетніших провідних хорових колективів України та Європи –Академічному хору Українського радіо виповнилось 85 років! | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Одному з найавторитетніших провідних хорових колективів України та Європи –Академічному хору Українського радіо виповнилось 85 років!
Бойко Олександр
Пірієв Олександр Валерійович
Позняк Алла
Академічний хор ім. Майбороди Національної радіокомпанії України
Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України
Ткач Юлія Сергіївна
Шейко Володимир
Бабій Галина
Дичко Леся Василівна
Скорик Мирослав Михайлович
Станкович Євген Федорович
Одному з найавторитетніших провідних хорових колективів України та Європи –Академічному хору Українського радіо виповнилось 85 років!
11 грудня 2017, понеділок
Поширити у Facebook

З цієї нагоди Суспільне телерадіомовлення України та проект «RADIO CHOIR_UA» представили концертну програму «Сучасна Легенда».

Тож, 2 грудня 2017 року в Колонній залі ім. М. Лисенка Національної філармонії України відбувся святковий концерт до 85-річчя Академічного хору Українського радіо.

Художній керівник та головний диригент заслужена артистка України Юлія ТКАЧ.


В програмі концерту звучали класичні акапельні твори та вокально-симфонічна музика. Виконання різножанрової хорової музики в першому відділі концерту створило цілий музично-хоровий калейдоскоп.

Розпочався концерт хоровою духовною музикою. На сцені лунали твори М. Березовського, Д. Бортнянського та А. Шнітке. Потужно та тембрально різнобарвно прозвучала і друга частина « Шевченкіани» Л. Дичко, де сольну партію виконали Леонід Завірюхін (баритон) та Олена Пойлішер (мецо-сопрано).

Великим сюрпризом програми концерту стало відновлення та репрезентація в репертуарі Хору Радіо пісеньки Капітошки з легендарного, улюбленого всіма мультфільму 1980 року «Капітошка», соло виконала солістка хору Людмила Горностаєва, а інструментальний супровід надали Галина Куликовська (челеста) та Макс Якимов (контрабас). Розмаїті «Арабески» Д. Акімова, де інструментальну партію скрипки виконав Михайло Новик, викликали фонтан емоцій в слухацькій залі.


Також в першому відділенні звучала знаменита «Мелодія» М. Скорика написана в спеціальній редакції для Академічного хору Українського радіо та партії віолончелі, яку блискуче виконав Олександр Пірієв.

Під орудою Юлії Ткач Академічний хор та камерний склад оркестру Українського радіо виконали твір К. Дженкінса – Р. Толмачева «Stabat Mater».

В другому відділі святкового вечора звучали монументальні вокально-симфонічні твори.

За участю Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо під орудою народного артиста України – Володимира ШЕЙКА та солістів Національної опери України: заслужена артистка України – Наталії Ніколаїшин, лауреатів міжнародних конкурсів – Алли Позняк та Олександра Бойко; соліста Національної філармонії України, лауреата міжнародних конкурсів – Сергія Бортника, прозвучала кантата М. Лисенка « Б'ють пороги», твір Є. Савчука в оркестровці Є. Станковича «Воскресла моя Україна».

Справжньою несподіванкою та приємним сюрпризом у фіналі концерту стало виконання окремих частин «Страстей за Тарасом» Є. Станковича.


До диригентського пульту вийшла Юлія Ткач! Це був її дебютний виступ в якості диригента великого симфонічного оркестру. Виконання «Страстей…» приголомшило публіку та самих виконавців. Вже за лаштунками колеги-музиканти відзначили потужну енергетику, особливий музичний смак та глибоку професійну творчу осмисленість самої диригентки під час виконання окремих частин цього складного твору.

Режисери-постановники та ведучі творчого вечора Галина Бабій та Дмитро Хоркін.

Короткий історичний екскурс.

Свою творчу діяльність хоровий колектив починає з 1931 року. Задля задоволення художніх смаків населення країни, під час радіоефірів виникла необхідність утворення художньо-творчих колективів у складі тодішньої Всеукраїнської Радіоуправи. А з 1932 року «Проект Положення про Всеукраїнський комітет радіомовлення» передбачав вже введення в структуру Комітета радіомовлення УРСР посади художнього керівника колективу.

Хоровий спів, що звучав по радіо трансляторам та переносив музичну інформацію на великі відстані, став дієвим засобом поширення культури та високих естетичних ідеалів в маси і, разом з тим, потужним інструментом агітації та впливу на формування світогляду людей.

Історія Хору Українського радіо тісно пов’язана з іменами відомих хормейстерів України: Г. Таранова, О. Міньковского, Г. Дмитревський В. Мінька, Ю. Таранченка, Г. Куляби, В. Мальцева, П. Муравського, В. Скоромного, які в різні роки очолювали колектив.

Основу довоєнного та післявоєнного репертуару складали твори українських класиків тих часів, обробки народних пісень, твори ідеологічного спрямування, хорові твори та пісні воєнної тематики, класичні. Після війни, за рахунок збільшення штату артистів Хору, репертуар розширився творами великої форми. Основними функціями колективу даного періоду було виконання творів у прямих ефірах на радіо, а також різноманітна концертна діяльність.

Близько 85-ти років активної творчої діяльності і донині, хор є одним із найавторитетніших хорових колективів України. Хор здійснив кілька тисяч концертних виступів, близько тисячі прямих ефірів на радіо, створив понад 10 тисяч фондових записів, серед яких і музика до кінофільмів – наукових, документальних та анімаційних кінострічок. Культурні зв’язки Хору Українського радіо поширюються да¬леко за межі столиці й України. Особливо підкреслимо співпрацю Хору Українського радіо із Всеукраїнською спілкою композиторів: хор є першим виконавцем та неперевершеним інтерпретатором творів композиторів-сучасників.

Хоровий колектив тісно співпрацював з творчими організаціями Іспанії, Італії,: Го¬лландії, Франції, Португалії, Польщі, Тунісу тощо, де гідно презентував виконавську хорову творчість. Заслуговує на увагу й тісна співпраця хору, з іноземними ор¬ганізаціями всередині країни.

В творчому доробку Хору Українського радіо за останні роки: участь у телевізійних проектах, прямих радіоефірах; регулярні записи до фонду Українського радіо; сотні концертних виступів на мистецьких майданчиках Києва, України, Європи, Північної Африки; презентації масштабних культурних проектів.

В 2006 році хоровому колективу Українського радіо було надано статус Академічного.

З 2010 року Хор Українського радіо очолила заслужена артистка України – Юлія Ткач. З її приходом колектив відкрив нову яскраву сторінку своєї творчої біографії.

Академічний хор Українського радіо багато років поспіль є учасником Міжнародних музичних фестивалів як на теренах України, так і закордоном. В 2015 році став переможцем Міжнародного конкурсу «Хайнувка-2015» та учасником Інавгураційного концерту цього фестивалю в наступному році. В 2016 році у співтворчості із Заслуженим академічним симфонічним оркестром Українського радіо брав участь у двох престижних фестивалях в Тунісі.

Протягом останніх років Академічний хор Українського радіо на чолі з художнім керівником та головним диригентом – Юлією Ткач, укріплює своє реноме високопрофесійного європейського хорового колективу, що зберігаючи найкращі традиції, здатний творити в нових сучасних форматах.

На думку багатьох медіа-експертів, музичні колективи Українського радіо, та, зокрема, Академічний хор, є потужним творчим потенціалом в системі Національної суспільної телерадіомовної компанії України, що здатен працювати на імідж Суспільного мовника та задовольняти культурні потреби різних верств населення.

В жовтні місяці цього року стартував новий проект Суспільного телерадіомовлення України – RadioChoir_UA. Перший телерадіо концерт проекту відбувся 26 жовтня в Великій концертній студії Будинку звукозапису Українського радіо ua: суспільного.

Сьогодні легендарний хоровий колектив держави – Академічний хор Українського радіо представляє своє мистецтво не тільки в класичному напрямі, а й в новому сучасному форматі. На думку музичних критиків та пересічних слухачів, цей колектив розвивається, осучаснюється та набуває нових яскравих рис в своїй творчості. Слухачі та глядачі бачать новий європейський хор – Хор Українського радіо. Під час виступів публіку вражає багатовимірність жанрового розмаїття Хору. Адже, концертні програми включають в себе цілий спектр форм і жанрів хорового музикування починаючи від хорових мініатюр, популярної музики, кіномузики і закінчуючи крупними вокально-симфонічними полотнами.

До концертних програм Хору Українського радіо художній керівник та головний диригент – Юлія Ткач намагається запрошувати зірок різних форматів, напрямів та жанрів, створюючи на сцені цілі музично-хорові дійства.


Автор: СамойленкоВіра
Фото: Віталій Сиволап
Колективи: Академічний хор ім. Майбороди Національної радіокомпанії України, Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України
Виконавці: Олександр Бойко, Олександр Пірієв, Алла Позняк
Диригенти: Юлія Ткач, Володимир Шейко
Композитори:Леся Дичко, Мирослав Скорик, Євген Станкович
Музикознавці: Галина Бабій
Концертна організація: Національна радіокомпанія України, Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України



Інші:

Фотомиті "Київської пекторалі". Подія, яка вже стала історією
"Вечір української музики" у Кропивницькому
Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
"Мрії щасливого року": артисти Запорізької філармонії порадували глядачів ще однією прем"єрою
Ансамбль "Полтава" обласної філармонії відтворив на сцені різдвяні традиції
27 грудня у знаменитому будинку Роліт відбулась прем’єра перформансу-променаду «Гра в хованки з паном Лятошинським»
"Нове Різдво" хору ім. Бортнянського
«Котигорошко проти вікінгів»: ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ
Напередодні Різдва у великій залі Ніжинської музичної школи відбувся святковий благодійний концерт на допомогу ЗСУ
Дивовижна прем'єра на Святвечір: у філармонії відтворили концертну програму капели Кошиця
"Сойчине крило": через 67 років після прем'єри повернувся на сцену балет Анатолія Кос-Анатольського на сюжет новели Івана Франка
У харківському метро пройшли концерти зірок оперного театру
Концерт юних віртуозів
Культурна дипломатія в дії
Незламній Україні присвячується
“Лісова пісня” у Будапешті
Урочисте відкриття Конкурсу імені Сліпака пройшло у Львівській філармонії
13 грудня у знаменитому залі Берлінській філармонії відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під назвою «Sound of Ukraine»
Концерт ентузіастів
Культурна дипломатія вищого гатунку
Харківський кросовер-оркестр PRIME ORCHESTRA гастролює містами Туреччини
«Пиши листи до Миколая!»
У Рівненській обласній філармонії звучали різдвяні пісні
«Сарсуела. На хвилях іспанської пристрасті»
Відважний проєкт
У Львівській філармонії з успіхом пройшла прем’єра опери польського композитора
У Києві відбулася прем’єра опери “Родинний альбом” Єжи Корновіча (Польща), а 10 грудня її почують у Львові
Повернення Дона Карлоса: вердіївський шедевр вперше за два роки прозвучав у Києві
      © 2008-2024 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
20171202_205236.jpg