Анонс на лютий - Львівська філармонія | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Анонс на лютий - Львівська філармонія
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Молодіжний симфонічний оркестр
Анонс на лютий - Львівська філармонія
3 лютого, понеділок
Поширити у Facebook

Останній місяць зими – все ближчим здається майбутнє тепло. Та поки до першого весняного світанку лишається достатньо вечорів, музиканти Львівської національної філармонії підготували ряд подій, що здатні подарувати найкращі спогади.

Неділя 02.02.2025 / 18:00. Джазова рапсодія

На цей раз програму музикантів складуть виключно культові джазові твори, тож на одній сцені з «Вестсайдською історією» прозвучить і легендарна «Рапсодія в стилі блюз» американця з одеським корінням Джорджа Гершвіна. Саме вона увійшла в історію, як революційне поєднання джазу та класичної музики – яке, урешті-решт, окреслило стиль композитора. У підтвердження цього музиканти також пропонують почути «Кубинську увертюру» та симфонічну поему «Американець у Парижі».

На завершення ж прозвучать американські пісенні шедеври, а саме: мрійлива та меланхолійна «Portrait of Jenny» Джозефа Рассела Робінсона, романтична джазова «How do you keep the music playing» Мішеля Леграна та сповнена урочистої ностальгії «My way» Жака Рево й Клода Франсуа. Почути їх ми пропонуємо у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під керівництвом Богдана Дашака.

Неділя 02.02.2025 / 14:00. Майстерклас гри на валторні з Алексом Френком-Джеммілем

Алек Френк-Джемміл є британцем німецького походження. Він поєднує камерне та оркестрове музикування, сольну карʼєру та диригування. Алек часто виступає як соліст разом з Німецьким симфонічним оркестром Берлінської філармонії, Королівським, Гетсборзьким симфонічним оркестром, Шотландським камерним оркестром та іншими по усій Європі.

На концерті «Водограй» музикант буде одним із диригентів, а ще Алек погодився провести майстер-клас гри на валторні 2 лютого о 14:00 у Львівській національній філармонії. Участь є безкоштовною і ми дуже закликаємо використати цей шанс. Важливо, зареєструватися у формі зголошення. Реєстрація: https://docs.google.com/…/1K8HCuqukF6_4Ys…/edit

Понеділок 03.02.2025 / 19:00. Phasma Chamber | Lviv Phasma New Music Days

Вівторок 04.02.2025 / 19:00. Phasma Symphony | Lviv Phasma New Music Days

Два дні премʼєр у філармонії. Запрошуємо почути нові твори композиторів із різних куточків світу у виконання музикантів філармонії.

Середа 05.02.2025 / 19:00. Присвята: фортепіанний речиталь Йожефа Ерміня

Програма концерту спрямована на вшанування творчості відомої піаністки Марії Тарасівни Крушельницької. Звучатимуть твори українських композиторів її репертуару, а також ті композиції, які Йожеф Ермінь грав в студентські роки під її керівництвом — Соната Ревуцького і Гавот Лисенка: “Вона дуже любила музику Шуберта — тож я зіграю його чотири пісні, а далі на свій смак обрав кілька нових, цікавих та ефектних творів для публіки”.

П’ятниця 07.02.2025 / 19:00. Солісти оркестру

Артисти Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії та диригент Сергій Хоровець запрошують на концерт солістів. Спільно з оркестром у їхньому виконанні ви почуєте водночас вишукану та екстравагантну програму. Такі концерти є особливо очікуваними як для солістів, кожен з яких радий продемонструвати свою майстерність перед публікою, — так і для слухачів, які завдяки цим програмам мають змогу краще познайомитись з оркестрантами.

Субота 08.02.2025 / 18:00. Водограй

Симфонічний оркестр INSO-Lviv запрошує вас у вир музичного «Водограю» — вечора, де музика стає потоками, які вільно течуть крізь час, емоції та простір. Під майстерним керівництвом диригентів Александра Гордона (Австрія) та Алека Френка-Джемміла (Шотландія) оркестр перетворить сцену Львівської національної філармонії на справжнє джерело музичної сили та натхнення. А особливим цей концерт зробить участь юних музикантів Львова, які підвищують свою майстерність в межах Академії INSO.

Середа 12.02.2025 / 19:00. Terra Barocca. Гендель

Мало хто з композиторів зміг би похвалитись такою кількістю хвалебних згадок, як Георг Фрідріх Гендель. Йоганн Себастьян Бах на схилі літ зазначав, що якби не був Бахом, то був би Генделем! Бетховен пригадував його як одного з найгеніальніших митців минулого, Йозеф Гайдн був глибоко вражений славнозвісним хором «Алілуя» і цей ряд можна продовжувати ще довго, та чи варто ще підтверджувати, що світ любив Генделя. А Гендель своєю чергою написав багато про любов. Тож саме програму його творів музиканти Ансамблю давньої музики «Terra Barocca» присвячують майбутньому святу, запрошуючи поринути разом сюжетами оперних арій Генделя!

Четвер 13.02.2025 та пʼятниця 14.02.2025 / 19:00. Carmina Burana

Яскрава й надемоційна музика Орфа не залишає байдужим жодного слухача: її мотиви надовго врізаються в памʼять, а потужна енергія назавжди залишає свій слід у серці.

Філософія і містика, простота і розкіш, земне і духовне поєдналося у масштабній сценічній кантаті, що принесла своєму автору світову славу. Центральний символ твору – Колесо Фортуни, яке уособлює циклічність і нескінченність водночас. Людська природа прагне радості та насолод, проте безтурботність завжди чергується з драмою та нещастями, а багатство й удача ніколи не тривають вічно. Запрошуємо почути легендарну “Carmina Burana” Карла Орфа на сцені Львівської філармонії – цю подію неможливо пропустити!


Субота 15.02.2025 / 18:00. Крига

Зустрічайте подію, яка перетворить звичайний зимовий вечір на симфонію емоцій та натхнення. Концерт «Крига» у виконанні оркестру INSO-Львів під орудою вже добре відомого львівʼянам маестро з Франції Ніколя Шалвіна стане музичною мандрівкою крізь час, простір і навіть лід.

Чарівний вечір у залі Львівської національної філармонії стане музично алегорією на тему крихкості та сили, адже природа навчає нас помічати різні сторони одних і тих самих явищ. Своєю міццю крига захищає життя, а згодом піддається теплу і стає початком справжнього відродження. Тож потужна програма концерту INSO доведе, що чуттєвість — це теж сила.

Неділя 16.02.2025 / 18:00. За мить до весни. У ритмі танго

“Любов варта всього”, так про кохання говорить мова поезії. Якщо ж говорити про кохання мовою музики – це безперечно буде танго. Музика, в якій є весь вир почуттів: від тендітної несміливої закоханості до безмежної любові, від болю втрати до пристрасті та щирого щастя.
Під час концерту гості матимуть чудову можливість бути не просто слухачами, а й стануть безпосередніми учасниками програми, поринувши у чарівний світ танго разом із львівськими музикантами та танцівниками Танцтеатру “Життя”!

Неділя 16.02.2025 / 12:00. Як ангелик сни шукав. Зимова казка
Дійство розраховане на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Події, що відбуватимуться на сцені, перенесуть нас у небесні простори, де усе-усе підвладне Володарю Часу. Він дбає про гармонію у світі й те, щоб усі мешканці Землі не переставали вірити у справжнє диво. Раз на рік мудрий управитель посилає свого слугу на землю, аби пустити промінь віри та надії у дитячі серденька. На героїв казки чекатимуть виклики, несподіванки і навіть невдачі, але як вони їх вирішуватимуть і чи відшукає ангелик сни, усі глядачі довідаються під кінець нашої казки. Тож запрошуємо до перегляду і до зустрічі у філармонії!

Вівторок 18.02.2025 / 19:00. Бетховен & Брамс

Після премʼєрного виконання Концерту для скрипки з оркестром Йоганнеса Брамса диригент Ганс фон Бюлов заявив, що цей концерт був написаний «проти скрипки». Натомість дещо пізніше скрипковий вундеркінд Броніслав Губерманн заперечив зауваженням, що цей концерт написаний «для скрипки проти оркестру — і скрипка перемагає». Символічно прозвучить у програмі й доленосна Симфонія № 5 Людвіга ван Бетховена. Виклики фатуму та світло людської волі представлятимуть молоді та завзяті виконавці – Студентський симфонічний оркестр Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка під керівництвом Тетяни Лисенко-Дідули.

Середа 19.02.2025 / 19:00. Mozart & Piano

Навздогін моцартівським дням у січні, цей концерт здивує слухачів трьома шедеврами блискучого австрійського композитора. Відзначатиме творчість геніального композитора й Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії, що спільно з молодими солістами-віртуозами та зрілими виконавцями приєднаються до святкувань.

Четвер 20.02.2025 / 19:00. Музична вітальня Василя Барвінського

У часи війни ми як ніколи розуміємо важливість збереження нашої історії та мистецтва. Львів, місто великих митців і багатих культурних традицій, завжди був музичним серцем Галичини. Саме тут творив Василь Барвінський — один із найвизначніших львівських композиторів. Його життя було сповнене успіхом й натхненням, проте жорстокий вирок долі обірвав усе, над чим він працював: десятиліття в таборах і втрата рукописів, що були знищені радянською владою.

П’ятниця 21.02.2025 / 19:00. Вагнер Гала

Ріхард Вагнер написав 13 опер. Його твори – вражаюче новаторські, повні експресії, напруги, по музичній мові обігнали свій час і викликали в рядах сучасників і нащадків запаморочливу хвилю захоплення його творчістю.У його творах панує магія, чаклунство, а незмінне тло всього становить боротьба між добром і злом, гріхом і порятунком, мороком і світлом. Щоб описати все це, музика повинна бути особливою, одягненою в розкішні шати, повною дрібних подробиць, як великий пригодницький роман, окрилений фантазією, у якому може відбутися все.

Субота 22.02.2025 / 18:00. 10 COURSE. Концерт

У програмі твори учасників 10. майстеркласів нової музики COURSE Єлизавети Волошиної, Анни Гуріної, Дениса Кучера, Максима Іванова та Федора Першка, а також композиції менторів Алли Загайкевич, Люкси Мартіна Шюттлера (Німеччина) та Славоміра Войцеховскі (Польща).

Неділя 23.02.2025 / 11:30. Лісова музична школа. Клас сольфеджіо

Вхід для дітей до 3-х років вільний!

Лісова музична школа — це особливе чарівне місце, де кожен зможе доторкнутися до магічного світу музики. Саме туди поспішає потрапити на навчання славнозвісний хлопчик-звук Дзень-Бум, який тепер, проживаючи на планеті Земля, вирішив поповнити свій музичний багаж знань.

У лісовій школі, як і у справжній музичній школі, є спеціальні музичні класи, які ведуть особливі вчителі та наставники. Після «проходження» такого класу — кожен отримає спеціальну відмітку і, що найголовніше, вміння та знання, аби наприкінці з відзнакою закінчити своє навчання і отримати «золоту медаль» випускника. Також перед кожним концертом, об 11:00 на маленьких слухачів чекатимуть веселі інтерактиви від Центру музичного розвитку “TEMPO”.

Вівторок 25.02.2025 / 19:00. Моцарт & Дворжак

До 180-ліття Львівської національної музичної академії імені Миколи Віталійовича Лисенка

Здавалося, що спочатку Моцарт створив Концерт для себе, але після того, як залишив Зальцбурзький придворний оркестр, він навмисне змінив і оновив його для свого наступника – талановитого музиканта Антоніо Брунетті. Існує думка, ніби зробив це геніальний Моцарт, адже рівень майстерності Брунетті перевищував здібності Моцарта. Блискуче віртуозний твір цього вечора виконає разом з Симфонічним оркестром оперної студії Львівської національної академії імені М. В. Лисенка соліст – Назар Шутко. Диригуватиме – Роман Рибак. Грандіозним фіналом прозвучить Симфонія Антоніна Дворжака №9, що має підзаголовок “З Нового Світу”. Створюючи у кінці ХІХ століття цей твір, чеський композитор зафіксував у партитурі свої враження від американського континенту, від його музики та фольклору.

Середа 26.02.2025 / 19:00. Пори року

Традиційним є і виконання циклу концертів Академічним камерним оркестром «Віртуозами Львова», які щороку дарують публіці не лише вишуканий шедевр Вівальді, а й нове прочитання. На цей раз солюючу скрипку замінить віолончель! Саме таку інтерпретацію «Пір року» запропонував соліст Денис Литвиненко в аранжуванні якого і прозвучить твір.

А продовжать вечір авторський твір Дениса Литвиненка – «Камерна симфонія» та ще одна «візитівка» оркестру – Сюїта у старовинному стилі «Із часів Гольдберга» Едварда Гріга.

Четвер 27.02.2025 / 19:00. Шлягери п’яти століть. Дударик

«Гей, соколи», «Карії очі, чорнії брови», «Кава мушє биць», «Намалюй мені ніч», «Червона рута» і багато інших пісень українці люблять і співають ось вже 5 століть. 20 шлягерів, «хітів» та перлин увійшли у цю концертну програму, кожна пісня на вагу золота. Чоловічий склад капели «Дударик» у супроводі шлягер-оркестри, у співпраці із неймовірними солістками Дарією Кудрик та Софією Лешишак, подарують львівʼянам та гостям міста музичний вечір чудових вражень.

П’ятниця 28.02.2025 / 19:00. Борис Лятошинський – 130

У 2025 українська музична спільнота відзначає 130-ліття від дня народження велета українського модернізму, майстра симфонічної музики, вчителя, що дав поштовх цілій генерації композиторів – Бориса Лятошинського.

Музиканти філармонії підтримують відзначення ювілею виконаннями творів композитора, першим з присвячених якому концертів стане вечір камерної музики Лятошинського від скрипальки Катерини Шалайської, віолончеліста Модеста Менцінського та піаністки Марії Федини. Три вибрані солістами твори належать до камерної музики композитора, запрошуючи до приватного діалогу з інтелектуальною, експансійною, глибокою у своїх емоціях музикою.









Колективи: Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Концертна організація: Львівська національна філармонія
Концертний зал: Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської філармонії



Інші:

«ЦИРКОВЕ РАНДЕВУ. Кабаре-шоу» 
"Український модерн"
Оперна студія Національної музичної Академії
Анонс на лютий - Львівська філармонія
Liatoshynskyi Capella: Choir Національного будинку музики виконає світову премʼєру одного з найвідоміших сучасних композиторів у Гамбурзі
Бандуристка Krutь виступила на американській радіостанції KEXP
Конкурс на здобуття премії імені А. Ф. Шекери у 2025 році
31 січня 2025 року російська ракетна атака знову вразила історичний центр Одеси, що перебуває під охороною ЮНЕСКО
"Український модерн"
Лютий у Національній філармонії
У лютому 2025 року у Львівському органному залі заплановано 42 події
Пресбрифінг з нагоди проведення майстеркласів з відеозйомки оперних та балетних вистав від “OperaVision” у Львівській національній опері
Події у Національній опері у лютому
27 січня 2025 року відійшов у вічність Василь Пилипчак - видатний валторніст, вчитель, композитор і диригент
"Органний собор - 2025" знову у Рівному
"Open space. Один день у філармонії" - у закладі провели екскурсію для дітей
Німецька компанія передала близько 100 фортепіано для музичного ліцею і мистецьких шкіл України
Львівський органний зал переміг у двох ключових номінаціях Національного рейтингу Укрінформ
Національний рейтинг Укрінформу «Інфобум-Класична Музика 2024» оголосив переможців
Вітаємо іменинницю Богдану Півненко!
Музей Крушельницької відкриває секрети оновленої експозиції
У понеділок Національний рейтинг Укрінформу "Інфобум-Класична Музика 2024" оголосить переможців
Львівська філармонія оголошує конкурс піаністів Ukrainian Piano Awards
У 2024 році УКФ інвестував у культуру Харківщини понад 10 мільйонів гривень
У Житомирській філармонії започаткували безоплатні майстер-класи з різних видів мистецтва
Музика Лео Орнштейна оживе у Львові!
Музика єдності: в Національній опері відбудеться урочистий концерт до Дня Соборності України
Театральна премія імені Леся Курбаса: кого номіновано у 2025 році
Виставковий проєкт «ЛИСИК»
Варшавський фонд Pro Musica Viva цьогоріч розширить географію симфонічних концертів в Україні
Зміни у театральній категорії: оголосили номінантів на Шевченківську премію 2025
“Присвята”
Після успіху у Європі театр Франка повезе "Конотопську відьму" у США та Канаду
Ювіляр Золтан Алмаші: чверть століття разом із «Київською камератою»
П'ятеро юних музиканток та музикантів Кривого Рогу здобули нагороди на міжнародних конкурсах та фестивалях
Українській культурний фонд пропонує гранти музикантам для запису синглу або альбому
Міжнародний фонд Івана Франка розпочав прийом робіт і супровідних документів на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка у 2025 році
GRA-2025: прийом заявок
Фортепіанні концерти Барвінського та Косенка видав німецький лейбл
Перелік кандидатів на премію Л. М. Ревуцького у 2025 році
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
Скорик фасад.jpg