10 травня 2017 р. виповнюється 60 років сучасному українському композитору ВІКТОРУ ФЕДОРОВИЧУ ТЕЛИЧКО | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
10 травня 2017 р. виповнюється  60 років сучасному українському композитору ВІКТОРУ  ФЕДОРОВИЧУ ТЕЛИЧКО
10 травня 2017 р. виповнюється 60 років сучасному українському композитору ВІКТОРУ ФЕДОРОВИЧУ ТЕЛИЧКО
9 травня 2017, вівторок
Поширити у Facebook

16 травня у Закарпатській філармонії відбудеться авторський концерт композитора Віктора Теличко.



Віктор Теличко – випускник Київської державної консерваторії ім.. П. І. Чайковського (клас композиції – М. Скорика. Клас ф-но – А. Рощиної), сучасний український композитор, піаніст, відомий музично-громадський діяч, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премій ім. Д. Задора та братів Шерегіїв, викладач-методист Ужгородського державного музичного училища ім. Д. Є. Задора, доцент Мукачівського державного університету, засновник і голова Закарпатської організації Національної спілки композиторів України, член Національної спілки театральних діячів України, член НВМС, член правління Закарпатського відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки, член ТО «Асоціація діячів естрадного мистецтва України».

Віктор Теличко

Більше 30 років він викладає музично-теоретичні дисципліни та веде клас композиції, продовжуючи традиції Дезидерія Задора та Іштвана Мартона. Серед його учнів – лауреати міжнародних і всеукраїнських конкурсів Віктор Янцо(закінчив аспірантурур у Є. Станковича), Катерина Оленич (у Л. Колодуба), Олександра Новикова (Франція), Рената Сокачик( у Г. Гаврилець), Тіран Нікогосян, Юліана Хоменко( у Л. Дичко), Василь Цанько( у Є. Станковича), Михайло Чедрик ( у І. Щербакова).

В. Теличко створив більше 100 творів різних жанрів - Концерт для скрипки з оркестром, камерну симфонію «Ремінісценції» в 4 ч. (пам’яті П. Милославського, І.Мартона, С. Хосроєвої, Д. Задора), «Карпатське капричіо» для 2 ф-но з оркестром, Сонату для скрипки і ф-но, «Карпатську партиту» для скрипки соло, одноактну фольк – оперу, Фольк-концерт для мішаного хору та ударних, сонатину, варіації для ф-но, дві сюїти для 2 ф-но, «Дитячий альбом» для ф-но,обробки закарпатських народних пісень для голосу і фортепіано, романси, твори для духових інструментів, хорові твори, музика до театру і кіно, численні обробки та аранжування.

Музичні твори композитора були надруковані в збірках «Фортепіанні твори закарпатських композиторів» (Львів. 2007), «Хочу грати на роялі» (Київ. 2013), «Камерні твори сучасних композиторів» (Банска Бистріца, 2008), «Струнно-смичкова камерна мініатюра» (Львів. 2013), на міжнародному швейцарському інтернет-сайті MusicaNeo, неодноразово виконувались і виконуються в Україні та за кордоном (в Словаччині, Польщі, Угорщині, Німеччині, Бельгії, Португалії, Румунії), на міжнародних композиторських фестивалях «Київ Музік Фест», «Музичні премєри сезону», «Контрасти», «Музика монастирських дворів»(Вінниця), «Музика без кордонів», «Срібний дзвін», «Закарпатський едельвейс» (Ужгород).

В. Теличко – засновник і незмінний голова Закарпатської організації НСКУ. За час його керівництва організація збільшилась кадрово, зміцнила свій авторитет.

Також він є засновником і керівником щорічного міжнародного фестивалю сучасної та класичної музики «Музичне сузір’я Закарпаття», в якому за 19 років існування виступили музиканти з 9 країн світу (Щвейцарія, Німеччина, Чехія, Польша, Угорщина, Словаччина, Росія, Китай), зокрема:
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України,
Національний заслужений академічний Український народний хор ім. Г. Верьовки,
Львівський академічний симфонічний оркестр,
Національний ансамбль солістів України «Київська камерата»,
Державний ансамбль України «Київські солісти»,
Київський камерний хор «CREDO»,
фольклорний ансамбль «Цвітень» при Національному заслуженому академічному Українському народному хорі ім. Г. Верьовки,
зразковий хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи,
польсько-український міжнародний ансамбль старовинної музики «Менестрелі»,
видатні композитори, виконавці, музикознавці Євген Станкович, Мирослав Скорик, Ніна Матвієнко, Валерій Буймістер, Марія Зубанич, Валерій Мурга, Богодар Которович, Володимир Сіренко, Олександр Теліга, Йосип Ермінь, Любов Кияновська, Ігор Щербаков, Юрій Чекан, Юрій Ланюк, Оксана Ільницька, Максим Шорінков,
швейцарський кларнетист і диригент Віталій Возняк,
російський композитор, піаніст, диригент Михайло Аркадьєв,
словацький композитор і піаніст Євген Іршаї,
чеський скрипаль-віртуоз Мілан Паля,
академік з Пряшева Микола Мушинка,
академік НАМУ професор НМАУ Марина Черкашина - Губаренко,
старший син Д. Задора - концертмейстер Дебреценського симфонічного оркестру віолончеліст Іштван Задор.

В. Теличко вперше в Україні провів в Закарпатті два фестивалі музики Євгена Станковича (1995, 2005) та Мирослава Скорика (1997).

Він є автором ідеї, автором статей та головою редколегії тритомної збірки науково-музикознавчних матеріалів «Професійна музикан культура Закарпаття: етапи становлення» (Ужгород. Всеукраїнське видавництво «Карпати», 2005. 2010. 2016), яка презентує широку панораму і вагомість мистецьких здобутків закарпатських музикантів в контексті розвитку української музики.

В. Теличко – член журі міжнародних конкурсів «Срібний дзвін», «Станкович фест». «Закарпатський едельвейс», міжнародного композиторського конкурсу ім. Л. Ревуцького.


Концертна організація: Закарпатська обласна філармонія



Інші:

«Народжена вільною»
«Одноденний герой»
130 років музичної геніальності: у Житомирі випустили пам’ятну медаль на честь Бориса Лятошинського
Оголосили список претендентів на отримання премії імені Миколи Лисенка
Вечір прем'єр від Олександра Саратського 
Вистава у… виставі
Одеський національний балет України виступить у США із постановкою 'Дон Кіхот'
"1000 років української музики: органна версія": концерт київського композитора відбудеться у Рівному
Український тенор Валентин Дитюк у Ризі: «Яке там натхнення? Працювати треба!»
"Патріот": Київська опера випустить українську рок-оперу на музику Скрябіна та братів Гадюкіних
На аукціоні у США продали трьохсотрічну скрипку Страдіварі за $11 мільйонів
Другий скрипковий концерт Мирослава Скорика
На фронті загинув працівник Львівської опери Юрій Стець
Куди сходити в Києві протягом 10-16 лютого: дайджест культурних подій
Нехай звучить «Кайтарма»
Фільм "Королеви радості" відібрано до конкурсної програми одного з найбільших світових фестивалів документального кіно в Салоніках
Carmina Burana: незабутнє музичне шоу у Львівській філармонії до Дня закоханих
На березі снів: у столиці представили артпроєкт, який надихає мріяти
Матеріали фільму Суспільного про Сергія Лифаря вперше презентують на кіноринку Берлінале
Презентація видання «Протагоністи. Живописний заповідник / Паризька комуна»
Безкоштовний вхід до музеїв у лютому – куди піти у Києві
В Одеській філармонії відбудеться перший концерт після ракетного обстрілу
Пам'ятка архітектури і крутий концертний зал - розповідаємо про запорізьку історичну будівлю, яка постраждала від ворожого обстрілу
Перші в Україні: у Львівській філармонії вдесяте стартують міжнародні майстеркласи для молодих композиторів
"Ода стійкості": в містах Україні пройдуть симфонічні концерти на підтримку ЗСУ
Оркестрова «Академія» для юних музикантів: «INSO-Lviv» продовжує освітню ініціативу
Вечір прем’єр | Premiere Evening
Музична подорож крізь віки
Внаслідок російської атаки по Запоріжжю пошкоджено концертний зал обласної філармонії
«ЦИРКОВЕ РАНДЕВУ. Кабаре-шоу» 
"Український модерн"
Оперна студія Національної музичної Академії
Анонс на лютий - Львівська філармонія
Liatoshynskyi Capella: Choir Національного будинку музики виконає світову премʼєру одного з найвідоміших сучасних композиторів у Гамбурзі
Бандуристка Krutь виступила на американській радіостанції KEXP
Конкурс на здобуття премії імені А. Ф. Шекери у 2025 році
31 січня 2025 року російська ракетна атака знову вразила історичний центр Одеси, що перебуває під охороною ЮНЕСКО
"Український модерн"
Лютий у Національній філармонії
У лютому 2025 року у Львівському органному залі заплановано 42 події
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
2.JPG