|
Журналу «Музика» 90! У квітні 1923 року у Києві побачив світ перший номер журналу «Музика»
Готується до друку другий номер журналу «Музика» (2013 р.)
20 квітня 2013, субота
Поширити у Facebook
Він для часопису – особливий. Адже саме в квітні у Києві 90 років тому побачив світ перший номер журналу «Музика».
Тож маємо нагоду відзначити справжній календарний ювілей. Як заведено, ювілейні заходи триватимуть упродовж року. Вони розпочалися в січні засіданням клубу «Співуча родина» в Київському будинку вчителя, продовжилися в Київській дитячій академії мистецтв, а потім – у Музеї-садибі Миколи Лисенка чудовою презентацією першого цьогорічного номера, цілковито присвяченого постаті нашого видатного класика.
Знакові заходи триватимуть і надалі. Але нам хочеться, аби ви вже зараз відчули ювілейний дух. Найприємніше і найголовніше для нас, що журнал привітали ті, для кого ми насамперед працюємо – наші читачі. Серед них, зокрема, ровесниця журналу – славетна українська балерина зі Львова Наталія Слободян.
Нещодавно відзначили поважні ювілеї видатні українські вчені, музикознавці Софія Грица і Ніна Герасимова-Персидська, знаний український композитор Віктор Камінський і його таджицький колега Фіруз Бахор. Піввіку провів за диригентським пультом оперного театру відомий диригент Іван Гамкало, 75 років виповнилося б славетному маестро Стефанові Турчаку. Їм присвячені спеціальні матеріали цього номера.
Великим двотижневим міжнародним фестивалем вшанували 130-річний ювілей польського класика, народженого в Україні, Кароля Шимановського на його малій батьківщині у Кіровограді.
Розпочався ювілейний рік Ріхарда Ваґнера – до 200-річчя від дня народження оперного реформатора публікуємо ексклюзивні матеріали Любові Кияновської про унікальну постановку «Тангейзера» у Львові й Олександра Москальця, якому вдалося побувати у Будинку-музеї Ваґнера в Люцерні (Швейцарія), про існування якого в Україні, мабуть, узагалі мало хто знає.
Про фестиваль-свято «Jazz in Kiev» розповідає Ольга Кізлова. А про місто-свято Париж, де відбувся концерт із творів торішніх ювілярів Євгена Станковича й Валентина Сильвестрова, та паралелі їхньої творчості з французькою культурою дуже цікаво й оригінально розмірковує Анна Луніна.
Публікацією матеріалів круглого столу з проблем музичної критики пропонуємо розпочати дискусію щодо сучасного стану цієї непростої галузі музикознавства. Запрошуємо до розмови усіх небайдужих!
Упевнена, великий інтерес викличе стаття Аделіни Єфіменко про нещодавню прем’єру «Бориса Годунова» Модеста Мусоргського у Мюнхені за участі українських співаків. Молодий піаніст і дослідник Олександр Перепелиця порушує неординарну тему значення жесту у фортепіанному виконавстві.
Провідний український композитор у сфері електроакустичної музики Алла Загайкевич – у центрі уваги музикознавця Інесси Ракунової. Відома фольклористка, співачка, єдина в Україні жінка-виконавиця на колісній лірі Наталя Сербіна відкрила деякі секрети професії у розмові з Юлією Пальцевич.
Із новими виданнями – книжкою «ZYMPOZION. Зустрічі з Валентином Сильвестровим» і монографією Володимира Рожка «Стефан Турчак» вас познайомлять Анна Луніна і Марина Черкашина-Губаренко.
Як бачите, номер вельми насичений найрізноманітнішими подіями музичного життя. Бажаємо вам приємних відкриттів, адже прагнемо, щоб кожна зустріч із нашим часописом ставала для вас справжнім святом.
P.S.Національний портал академічної музики “Music-review Ukraine” вітає журнал "Музика" та її головного редактора Ольгу Галинську з ювілеєм!
Бажаємо Вам всього найкращого і з нетерпінням чекаємо чергового номеру, як і тисячі ваших поціновувачів!
Автор: Ольга Голинська
Музикознавці: Ольга Голинська
Джерело: uaculture.com
Фотоальбом:
|