“Украдене щастя” | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
“Украдене щастя”
“Украдене щастя”
Львівський Національний академічний театр опери та балету ім.С. Крушельницької
24 травня 2024, п'ятниця
Поширити у Facebook

26 травня за диригентський пульт Львівської опери стане Кері-Лінн Вілсон, відома канадська диригентка українського походження.

Нагадаємо, опера “Украдене щастя” була написана на замовлення Львівської національної опери, ще із дня прем’єри у 1960 році, вона стала одним з найбільш виконуваних оперних зразків ХХ століття та має неабияку популярність серед публіки.

В «Украденому щасті» змальована плутанина доль і трагедія почуттів любовного трикутника – Анни, Миколи та Михайла – цілком співзвучна мелодіям гуцульського фольклору з їх гострими ритмами та дисонансами, які композитор повсякчас використовує.

Ця опера є також знаковою в історії театру, адже з моменту прем’єри «Украдене щастя» вже понад 60 років є невід’ємною частиною репертуару Львівської національної опери та є однією із найвідоміших та найбільш виконуваних українських опер ХХ століття.

Її автором став український композитор Юлій Мейтус (1903-1997). Його творчість, зважаючи на час та обставини, у які жив та творив митець, досить різноманітна і контрастна, адже поряд з художньо вартісними творами є зразки, написані під впливом політично-ідеологічних обмежень радянської доби.

Всього у доробку Юлія Мейтуса є 17 опер (деякі були створені у співпраці з радянськими авторами). Написана на лібрето Максима Рильського за однойменною п’єсою Івана Франка, опера «Украдене щастя» – неповторний зразок лірико-психологічної драми.

До слова, як першоджерело твір Франка був обраний не випадково, адже ім’я українського поета на той час увінчувало назву Львівського академічного театру опери та балету, для якого і була написана опера Мейтуса.
 
ДІЙОВІ ОСОБИ ТА ВИКОНАВЦІ:
Микола Задорожний – Віталій Роздайгора
Анна – Любов Качала
Михайло Гурман – Петро Радейко
Настя – Олена Скіцько
Війт – Дмитро Кокотко
Олекса Бабич – Віталій Загорбенський
Перша жінка – Анастасія Корнутяк
Друга жінка – Оксана Мочерад
Корчмар – Юрій Гецко
Парубок – Микола Корнутяк
 
Хор, балет та оркестр Львівської національної опери
Диригентка – Кері-Лінн Вілсон (Канада)


26 травня опера Юлія Мейтуса вперше в історії прозвучить під батутою відомої канадської диригентки українського походження – Кері-Лінн Вілсон.

Нагадаємо, саме під її орудою у 2022 та 2023 рр. відбувся світовий тур «Ukrainian Freedom Orchestra» / «Українського оркестру свободи», під час якого українські музиканти виступили у найбільших містах Європи та Америки.

У Львівській національній опері це вже буде третя подія під орудою Кері-Лінн Вілсон. З

Зокрема, у лютому 2023-го маестро диригувала концерт-присвяту першій річниці повномасштабного російського вторгнення – «Пам’яті нескорених», в рамках якого прозвучав Реквієм Дж. Верді та «Буча. Lacrimosa» Вікторії Польової. У грудні 2023 року під диригуванням К.-Л. Вілсон солісти, хор та оркестр Львівської національної опери виконали Дев’яту симфонію Л. ван Бетховена та симфонічну композицію «Nova. Присвята мужності України» сучасної композиторки Вікторії Польової.



















Концертна організація: Львівський Національний академічний театр опери та балету ім.С. Крушельницької
Концертний зал: Концертний зал Львівського Національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької



Інші:

Філармонійний квітень запрошує у музичну подорож країнами світу
Чим порадує шанувальників високого мистецтва Національна опера України у квітні?
На фронті загинув художник з освітлення Рівненської філармонії Всеволод Шабадах
Оголосили лауреатів премії імені Лисенка: кого нагородили та чому не вручать нагороду за композиторську діяльність
Квітень в Львівському органному залі
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
9 театральних постанов, які можна відвідати в День театру 27 березня в Києві, Одесі, Чернігові, Дніпрі та Львові
"Виставка до 70-річчя Ігоря Білозіра: «Мистецьке коло» у Львівській філармонії"
Розмаїття Баха, усміхнений Моцарт та діалог української і французької музики
У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення»
Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Заявники, що пройшли технічний відбір Фестивалю-Премії «ГРА»-2025
Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган
Зустрічайте 4 переможниць конкурсу Повний Короткий!
На війні загинув колишній музикант симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії Богдан Немцов
Ювілей Івана Козловського
Згадуємо Анатолія Авдієвського
«Святкова Академія»
Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Kyiv Modern Ballet покаже у Львові виставу «Вій»
У Черкасах Національний симфонічний оркестр зіграє "Оду стійкості" на підтримку ЗСУ
В Одеській філармонії прозвучать скарби української класики
"Молитва крізь століття" прозвучить на Khmelnytskyi Classic Fest
"Київська камерата" зіграє концерт "Відлуння часу" в Національній філармонії
"Прикарпатська весна 2025": в Івано-Франківську проведуть традиційний фестиваль
У Житомирській обласній філармонії відбудеться Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв ім. Святослава Ріхтера
Мистецький проєкт «Березовський – Рачинський»
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
3.jpg