|
…А музика звучить!
З 20 по 30 червня відбудеться Х Міжнародний інструментальний конкурс Євгена Станковича (дистанційний формат)
18 червня 2023, неділя
Поширити у Facebook
Засновник і організатор конкурсу – Міжнародний благодійний фонд «ВІВАТ АРТ», Національна спілка композиторів України, Національний комітет музичної Ради/ЮНЕСКО за сприянням Міністерства культури та інформаційної політики України, Департаменту культури Київської міської державної адміністрації та Печерської районної в місті Києві державної адміністрації.
- Попри війну все ж відбувається продовження мистецької освіти нашими дітьми, як майбутнього нації, зазначила Світлана СУХОМЛИНОВА, Президент Міжнародного благодійного фонду “ВІВАТ АРТ” . - Діти – продовження не тільки нас самих, нашого роду, нашої Держави. І хай там як, щоб ми не робили, людство завжди прагне одного – зробити світ кращим для своїх нащадків.
І наші воїни, йдучи на війну, захищаючи сьогодні Україну від російської експансії, всі як один кажуть – я прийшов сюди, щоб захистити своїх дітей, щоб їм там, на вільній землі, жилося краще, і щоб вони ніколи не дізналися того жаху війни, якого зазнають їх тата і мами, перебуваючи на фронті. Так було завжди, і так буде! Війна — не привід ставити жаття на паузу... Бо попри війну діти продовжують займатись музикою, беруть участь у різних конкурсах та здебільше перемагають.
Роль освіти за часів війни – це терапія для дітей, це адаптація учнів та учениць до нової реальності, але водночас це й та сама турбота про майбутнє нації, про формування суспільства. Хоча ми не знаємо, коли закінчиться війна, але ми точно знаємо, що навіть у такі темні часи наші діти потребують спілкування та діалогу зі своїми наставниками й учителями…
На проханням багатьох поціновувачів Конкурсу Станковича та, у зв’язку з воєнною агресією рф проти нашої держави, цього року ми проводимо конкурс тільки в дистанційному форматі.
Солісти, фортепіанні, камерні, великі ансамблі різних вікових категорій не будуть брати участь в конкурсі. Скасована тільки номінація «Гра з оркестром», на жаль, бо дистанційний формат не дає можливості проводити її.
Нагадуємо, конкурс об‘єднує в собі 4 окремих конкурси інструментальної музики: конкурс фортепіанного мистецтва, конкурс виконавців на струнних, народних, духових та ударних інструментах, в кожному з яких окрема колегія журі. І вже вдруге буде проводитись конкурс композиторського мистецтва, як новий і дуже важливий напрямок самому метру конкурсу, великому українському композитору Євгену Станковичу.
Для участі в конкурсних змаганнях подали документи 70 піаністів, 30 струнників, 20 учасників на духових та ударних інструментах, понад 30 конкурсантів на народних інструментах та 20 камерних та великих ансамблів і камерний оркестр з Дніпра, Доброслава, Івано-Франківська, Ірпеня, Закарпаття, Запоріжжя, Калушу, Кам'янки, Києва, Коломиї, Кривого рогу, Кропивницького, Львову, Миргороду, Мирнограду, Новодністровська, Носовки, Нікополю, Одеси, Олександрії, Первомайську, Полтави, Радомишлю, Сновську, Тернополя, Харкова, Хмельницького, Чернігова, Черкас, Чорноморського, Фастова, Українки. Також заявки подали учасники з Англії, Індії, Ізраїлю, Німеччини та Польщі.
Упродовж тижня колегія журі, прослуховуючи записи учасників у двох турах, визначатиме найкращих, які надалі отримають звання лауреатів та дипломантів Конкурсу Станковича.
Відбудеться боротьба за Гран-прі в кожній номінації, спеціальні призи: “За краще виконання твору Євгена Станковича”, “За краще виконання музики сучасного українського композитора” інші. Виконання переможців будуть оприлюднені на сайті конкурсу та в соціальних мережах. А концерт лауреатів конкурсу переноситься на більш сприятливий період.
Перебіг конкурсних подій та виступів буде розміщено на сторінці Facebook, Instagram та сайті конкурсу Станковича. Детальна інформація представлена на сайті: vivatart.com.ua, по тел. +38 050 977 1313.
Довідка Music-Review Ukraine
ЄВГЕН СТАНКОВИЧ — всесвітньо відомий український композитор і музичний діяч. Народився 19 вересня 1942 р. в м. Сваляві на Закарпатті. Закінчив Ужгородське музичне училище ім. Іштвана Мартона. Композицію вивчав у Адама Солтиса у Львівській консерваторії ім. М. В. Лисенка (1961), у Бориса Лятошинського (1965–1968) та Мирослава Скорика (1969 – 1970) у Київській державній консерваторії (Національній музичній академії України) ім. П. І. Чайковського.
Лауреат Міжнародної трибуни композиторів ЮНЕСКО. Камерна симфонія № 3 Євгена Станковича внесена до десяти кращих симфоній світу за 1985 р. Лауреат міжнародного конкурсу європейського фольклору, володар Гран-Прі фольклорного конкурсу Європейського радіо.
Лауреат премій: ім. В.Вернадського, “Київ” (ім. Артемія Веделя), Всеукраїнської премії “Визнання”, театральної Премії “Київська пектораль”. Лауреат міжнародного хорового фестивалю “Золотоверхий Київ”, дипломант Тбіліського міжнародного кінофестивалю за музику до кінофільму “Ізгой”.
Нагороджений орденами “Держави”, “Ярослава Мудрого” V ст., “Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ст.”, “Дружби народів”, Золотою медаллю Національної академії мистецтв України.
В журі Конкурсу Станковича входять 22 відомих виконавці та викладача, титулованих діячів мистецтв.
Голова журі – Євген Станкович – Герой України, академік Академії мистецтв України, лауреат Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка, народний артист України, професор, завідувач кафедри композиції Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, Почесний голова Національної спілки композиторів України.
Ф о р т е п і а н о
Голова журі – Людмила Пруднікова – професор НМАУ ім. П.І. Чайковського
Наталія Толпиго - професор НМАУ ім. П.І. Чайковського
Марія Пухлянко – доцент НМАУ ім. П. І. Чайковського
Максим Кузін – диригент Каліфорнійського університету, кандидат наук
Наталія Роменська – заслужена артистка України
Маргарита Пахомова – заслужений діяч мистецтв України
С т р у н н і і н с т р у м е н т и
Голова журі – Анатолій Баженов – лауреат Державної премії ім.Тараса Шевченка, народний артист України, завідувач кафедри скрипки НМАУ ім. П. І. Чайковського /скрипка/
Богдана Півненко – народна артистка України, доцент, лауреат міжнародних конкурсів /скрипка/
Мирослава Которович – доцент кафедри скрипки НМАУ ім. П.І. Чайковського /скрипка/
Тетяна Щебликіна – завідувачка струнно-смичковим відділом Київської ДМШ№15 /скрипка/
Емілія Гайдук – завідувачка струнно-смичковим відділом Київської ДМШ№1 ім. Я.Степового /скрипка/
Ольга Кужелєва – завідувачка струнно-смичковим відділом Київської ДМШ №28 /віолончель/
Д у х о в і т а у д а р н і і н с т р у м е н т и
Голова журі – Юрій Василевич – заслужений артист України /кларнет, саксофон/
Михайло Мимрик – проректор НМАУ ім.П.І.Чайковського /саксофон/
Сергій Нєугодніков – соліст оркестру Національної опери України /флейта/
Володимир Подольчук – заслужений артист України /труба/
Н а р о д н і і н с т р у м е н т и
Любов Матвійчук – завідувач кафедри народних інструментів НМАУ ім. П.І. Чайковського, професор /домра/
Валентина Петренко – доцент НМАУ ім. П. І. Чайковського /бандура/
Павло Ковшар – доцент кафедри інструментального та оркестрового виконавства інституту мистецтв НПУ ім. М. П. Драгоманова /баян, акордеон/
Тимур Іванніков – доктор мистецтвознавства, доцент кафедри народних інструментів НМАУ ім. П. І. Чайковського /гітара/
Виконавці: Анатолій Баженов, Мирослава Которович, Богдана Півненко
Композитори:Євген Станкович
Конкурс (фестиваль): Міжнародний інструментальний конкурс Євгена Станковича
Джерело: vivatart.
|