|
Київ в очікуванні «Тижня високої класики» з маестро Романом Кофманом»
З 16 по 27 червня у Києві відбудеться Міжнародний фестиваль за ініціативи відомого українського диригента Романа Кофмана
30 травня 2011, понеділок
Поширити у Facebook
Мистецькі вечори відбуватимуться у приміщенні столичної галереї мистецтв «Лавра» на тереторії одноїменного храмового комплексу.
Серед гостей «Тижня високої класики з Романом Кофменном» заявлено чимало знаних імен, які неодноразово виступали у Києві під орудою маестро Кофмана. На фестиваль завітають Гідон Кремер з оркестром «Кремерата Балтика», Елісо Вірсаладзе, Наталія Гутман, Олександр Князєв, «вагнерівський» тенор Стіг Андерсен, Гаррі Гоффман, Іван Монігетті; Аліна Погосткіна, Джінсанг Лі, Михайло Овруцький, Микола Сук, Олег Полянський.
Щоб не розчарувати гостей і не підвести глядачів, організатори вирішили заздалегідь подбати про акустику в залі. Адже приміщення галереї «Лавра» для подібних концертів не пристосоване.
«Роман Кофманн сказав мені, що виставковий зал галереї, у якому планують проводити фестиваль - це склад, що належав лаврському монастирю, і ніякого відносіння до класичної музики він не має» - сказав засновник відомої німецької звукозаписної компанії Dabringhaus & Grimm Вернер Дабрінгхаус. - Я приїхав спеціально для того, щоб прорахувати акустичні можливості цієї зали, і по можливості провести якісь зміни. Але виявилось, що в цілому акустика тут дуже хороша. Тому значних переробок проводити не придеться» - додав він.
Ідеолог фестивалю Роман Кофман заперечує саму можливість того, що імениті гості не захочуть виступати в непристосованому для проведення концертів залі: «Запрошені мною люди мають чималий досвід участі в фестивалях. І вони знають, що у Європі, та й взагалі в світі подібного роду заходи у концертних залах ніколи не проводять. Якраз навпаки - навмисно знаходять з першого погляду не зовсім пристосовані для цього приміщення. Мені, наприклад, доводилося дерегувати в коморах та на млинах ... А на одному німецькому фестивалі симфонічний оркестр грав в залі, де працювали шахтарі. У залі звучали Шуберт, Моцарт, Бетховен, а навколо висіли шахтарські роби, ліхтарі ... Це, повірте мені, викликало не тільки подив, але і якийсь розчулення ».
Завантажений організаційними питаннями, за три тижні до фестивалю Роман Кофман мріє тільки про одне - вистояти. «Напротязі 12 днів пройдуть дев'ять концертів, вісім з яких буду дерегувати я. Може бути, це і не світовий рекорд, але рекорд Печерського району - точно! »- сказав диригент. Творчі питання, за його словами, на якомусь етапі довелося відкласти - на перший план висунулося вирішення більш важливих, земних проблем: організувати приїзд гостей та створити комфортні умови для їх проживання. «Зараз головне, щоб фестиваль, нарешті, почався, щоб всі артисти прибули завчасно, щоб публіка зустріла їх добре, щоб у всіх після «Неділи високої класики» залишилися тільки добрі спогади, - сказав Кофман. - А ще дуже б хотілося, щоб цей фестиваль став традиційним. Сподіваюсь, що до Києва буде прокладена нова стежка для поціновувачів академічної музики».
Автор: Олександр Пірієв
Фото: Сергій Пірієв
Колективи: Київський камерний оркестр
Виконавці: Олег Полянський
Диригенти: Роман Кофман
Концертний зал: Київська міська галерея мистецтв "Лавра"
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль "Тиждень високої класики з Романом Кофманом"
|