|
Нові інструменти, персонажі і відеомаппінг: чим киян здивує сучасний балет "Вій"
19 червня 2019, середа
Поширити у Facebook
Вперше головний балетмейстер Академічного театру "Київ Модерн-балет" Раду Поклітару звернувся до української тематики. Новий балет "Вій" став можливий завдяки співпраці з композитором Олександром Родіним, який показав Раду однойменну музичну сюїту. Так виник задум зробити балет.
- Як літературна першооснова, "Вій" Миколи Гоголя володіє всіма необхідними характеристиками для постановки - це фантастична історія, динаміка, реалізм і фантасмагорія, яскраві образи. І звісно назва, яка буде гарно продаватися, - зауважив Раду Поклітару. - Це гранд балет, тобто повноцінний балет на дві дії. Зі спеціально написаною сучасним композитором партитурою. Це не ілюстрація, буде абсолютно новий, але водночас впізнаваний погляд. Як на мене, вій - дзеркало, в якому ми бачимо свої вади. Зло не варто шукати ззовні, воно всередині: люди є носіями як ангельського, так і демонічного.
Головні партії на прем'єрі виконають: Владислав Детюченко (Хома Брут), Олена Салтикова (Панночка) та Артем Шошин (Сотник). Раду Поклітару любить вводити в постановки нових героїв - цього разу це буде дівчина Хоми Брута на ім'я Василина.
Композитор Олександр Родін зізнається, що з дитинства захоплювався творами Гоголя. А "Вечори на хуторі поблизу Диканьки" була настільною книгою. У роботі над балетом він розширив первісну музичну сюїту і додав кілька нових для оркестру інструментів.
- Вперше в партитурі симфонічного оркестру я задіяв незвичні інструменти. Зокрема, це давній австралійський діджеріду. Також сам вигадав і виготовив кілька перкусійних інструментів для особливого колористичного звучання. Наприклад, спеціально підібрані металічні пластини на дерев'яних конструкціях, морські раковини, які видають специфічне шурхотіння, шаманський посох з бубинцями, - поділився композитор.
Запис музики здійснив Національний симфонічний оркестр України у складі 82 музикантів у Будинку звукозапису.
Над костюмами працював художник Дмитро Курята:
- Якщо хтось очікує традиційного українського костюму, то у виставі він його точно не побачите, принаймні у класичній формі, - поділився він. - Філософія створення образів і костюмів відштовхується від народного костюму. Сьогодні, у часи споживання, коли одяг зношується чи забруднюються, ми його викидаємо. До народного костюма ніколи так не ставилися. Ці речі перелицьовувалися, заштопувалися, береглися, бо передавалися з покоління до покоління. Тому в костюмах буде обіграні елементи латок, які додають декоративного елементу. Наприклад, Хома - це умовне вбрання семінариста, але так, щоб герой міг танцювати, і це виглядало красиво.
Окрім тематики та музики, балет здивує і 3D відеомаппінгом, створеним Ольгою Нікітіною. Саме відео слугуватиме основними декораціями вистави.
- Художнє оформлення буде мінімалістичним, аби не відволікати від основної дії та хореографії на сцені. Водночас еклектичним, допомагатиме створювати тмосферу, настрій. Інколи це зображення місця дії, як ліс, інколи образи, метафори, - розповіла авторка відеоконтенту.
Балет "Вій" у постановці Раду Поклітару - містична історія за мотивами повісті Миколи Гоголя - притча про віру і зневір'я, про випробовування людської душі і сили духу. Божевільна історія, яка трапилася зі звичайним студентом Хомою Брутом, розповідь про те, що буває, коли віра у власні можливості недостатньо міцна, а сон все важче відрізнити від реальності. Емоції, пристрасті, відчай, боротьба з власними демонами. Як розпізнати зло, яке іноді набуває лику безневинного і прекрасного створіння? Як протистояти самому ВІЮ? Хто ж він - Вій? Сон, нечиста сила чи явні реалії сьогодення...
Новий балет увібрав у себе кращий досвід головного балетмейстера Академічного театру "Київ Модерн-балет" Раду Поклітару - стильний мікс - музики та хореографічного вирішення, неповторних костюмів, унікальних декорації та, вперше, надсучасних технологічних візуальних ЗD-спецефектів, які ще не використовувалися у сучасному українському танцювальному театрі.
Коли: 20 червня о 19:00.
Де: Жовтневий палац, Алея Небесної Сотні, 1.
Вартість квитків: 90 - 1000 грн.
Автор: Марія КАТАЄВА
Композитори:Олександр Родін
Джерело: Вечірній Київ
|