У Львівській філармонії розпочинаються 30. «Контрасти» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Львівській філармонії розпочинаються 30. «Контрасти»
Драган Андрій
Петриченко Віоліна
Рапіта Оксана
Академічний камерний оркестр
Молодіжний симфонічний оркестр
Сивохіп Володимир
Сильвестров Валентин Васильович
Скорик Мирослав Михайлович
Станкович Євген Федорович
Фроляк Богдана
У Львівській філармонії розпочинаються 30. «Контрасти»
18 вересня, середа
Поширити у Facebook

30. Міжнародний фестиваль сучасної музики Контрасти. РЕТРОСПЕКТР
Львів / 27.09–6.10.2024

З 27 вересня до 6 жовтня 2024 року мистецьке життя Львова очікують 9 днів і 13 проєктів від Міжнародного Фестивалю Сучасної Музики «Контрасти». Його організатором є Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика.

Тема 30 ювілейного Фестивалю — “Ретроспектр”. Цьогоріч — це розповідь про цілу епоху, і водночас — той момент, коли фестиваль озирається назад: оцінити, переосмислити, утвердити парадигми та окреслити нові візії. У 1990-х роках на «Контрастах» відбувалось становлення сучасної української музики, цього ж року ми представимо новітнє середовище української музичної сцени в її найяскравішому різноманітті.

У цьогорічній програмі фестивалю слухачі зможуть знайти як симфонічні події з джазовою основою, так і експериментальні імпровізації новоутворених ансамблів спільно з електронікою.

Відкриття 27 вересня — це свідоме повернення до того, як розпочинався фестиваль: це музика трьох українських «С», які були вже тоді — Мирослава Скорика, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова. Час бере своє: щось відтісняє, щось виводить на перший план. Із забуття, ледь не з архіву повертається «Konzertstuck» Олександра Козаренка. Проте «Контрасти» — не лише констатація вже взірцевої української музики. Це і погляд у майбутнє: світовою прем’єрою стане Камерна симфонія для струнного тріо та камерного оркестру Юрія Ланюка.

Одна з першооснов фестивалю — показ української музики в контексті світової, представлення її органічних зв'язків та розвитку. Ретроспективно, чи не вперше в широкому культурному вимірі звучатиме концерт-присвята Станіславу Людкевичу. Звучатимуть його призабуті твори, а також щойно віднайдені в рукописах опуси. Їх він писав в 1950-х та навіть в 70-х, коли вже творили, наприклад, композитори трьох «С».

Ще один ювілей “Контрасти” відродили 30 років назад, коли активно святкували 60-річчя СУПроМу (Союзу українських професійних музик у Львові). Це був унікальний феномен української музики 1930-х років: за Речі Посполитої, не маючи сприятливих умов для власного розвою, покоління молодих композиторів, які щойно здобули освіту в Європі, повернулись до Львова. Тут вони відкрили потужне, міжнародне мистецьке середовище спільно з євреями, з поляками, з театралами, з художниками, літераторами… 28 вересня ми розгорнемо лише одну маловідому сторінку з музикою засновників: Нестора Нижанківського та Василя Барвінського, а також активних членів Союзу — Зиновія Лиська, Миколи Колесси, Антіна Рудницького у виконанні Олександри Зайцевої та її фортепіанної школи.

Ще однією ретроспективою події стане й виступ фортепіанного дуету Оксани Рапіти й Мирослава Драгана, що в перші роки фестивалю лише формувалися як колектив та віднаходили ту нову музику, що 1 жовтня буде виконана знов. Темою цьогорічного виступу стане відчуття часу та розмова з ним.
Нова формація артистів філармонії — Струнний квартет «Фенікс» та піаністка Віоліна Петриченко — в програмі 2 жовтня поєднають твори киянина і львів'янина, щоб показати національну композиторську школу в особі Лятошинського та Барвінського, — митців з одного українського коріння. Опинившись на чужині, вони жили та творили для батьківщини.

28 вересня пройде ансамблевий виступ наших друзів-одеситів «Senza Sforzando». Назва їхнього проєкту «Нова музика: Одеса-Львів» постала від багаторічної співпраці українських міжнародних фестивалів, які виникли в 1995 році: «Два дні й дві ночі нової музики» і «Контрасти». У програмі — поєднання прем’єр закордонних та українських митців.

Камерний оркестр «Академія», давній друг «Контрастів», виконає музику, спеціально створену для цього вічно молодого колективу 3 жовтня. На цей раз «Академія» з гордістю представлятиме твори, на які нещодавно надихнула митців — музика Маркуса Гьорінга, Юрія Решетара, Богдани Фроляк, Ольги Криволап та — патрона філармонії Мирослава Скорика.

Концепція ж Закриття Фестивалю 6 жовтня — у виконанні колективу-ровесника «Контрастів», «Віртуозів Львова», під орудою Вінсента Козловського, — торкнеться пошуку містка від джерел початку до прем’єр творів українських композиторів Євгена Станковича, Олега Безбородька, Юрія Пікуша, Любави Сидоренко та музики Збіґнєва Буярського. Програма підтвердить, що нова музика може бути різною: промовляти до нас мовою дисонансів, або ж близькими памʼяті мелодіями, адже вона має численні напрямки.

Цілковито експериментальними постануть сторінки маратону Контрастів (5 жовтня). Перший його проєкт є мультимедійним концертним виступом, що натхненний загадковими кодами та зображеннями, знайденими у т.зв. Рукописі Войнича, середньовічному манускрипті. Новостворена артистична колаборація, на чолі якої відомий німецький флейтист та композитор Норберт Роденкірхен спільно з львів’янином, композитором Остапом Мануляком, втілять як імпровізації, так і авторські твори.

Уже не вперше в рамках «Контрастів» проходять проєкти за підтримки Ґранта Президента України молодим діячам у галузі музичного мистецтва. Цього разу — таким стане концерт-дослідження флейтистки Наталії Кожушко-Максимів «Дух, віддих, дихання і подих», для якого твори спеціально написали відомі українські композитори молодого та середнього покоління. Врешті, третім виступом стане експериментальне поєднання епохального циклу Дьордя Куртаґа з імпровізаціями польської піаністки Емілії Сітаж.

Родзинкою фестивалю буде презентація програми некласичної музики: естрадно-джазовий вокал Тамари Лукашевої з Академічним симфонічним оркестром INSO-Львів — 29 вересня справить враження на найвибагливіших слухачів. Прозвучавши на всіх значних радіостанціях Німеччини, альбом «Anima» зібрав безліч нагород та отримав успіх публіки.


КАЛЕНДАР ПОДІЙ

27 вересня, пʼятниця
19:00
Ювілейне Відкриття

Виконавці:
Софія Соловій, сопрано
Андрій Карпяк, флейта
Йожеф Ермінь, фортепіано
Лідія Футорська, скрипка
Устим Жук, альт
Оксана Литвиненко, віолончель
Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»
Володимир Сивохіп, диригент

У програмі твори Валентина Сильвестрова, Мирослава Скорика, Ігоря Щербакова, Євгена Станковича, Олександра Козаренка та Юрія Ланюка


28 вересня, субота
17:00
90 років СУПроМу


Виконавці:
Олександра Зайцева, фортепіано
Анастасія Козяр, фортепіано
Ілля Базенко, фортепіано

У програмі твори Нестора Нижанківського, Зиновія Лиська, Антіна Рудницького, Василя Барвінського та Миколи Колесси


28 вересня, субота
20:00
Нова музика: Одеса-Львів

Виконавці:
Ансамбль нової музики «Senza Sforzando»
Тетяна Муляр, сопрано
Назар Кравченко, флейта
Сергій Балинський, скрипка
Михайло Безчастнов, віолончель
Олександр Перепелиця, фортепіано, художній керівник

У програмі твори Остапа Мануляка, Ман-Чінґа Ю Доналда, Андрія Мерхеля, Асматі Чібалашвілі, Михайла Шведа, Сінцзіміна Пана, Богдана Сегіна, Кіри Майденберг-Тодорової, Анастасії Лозової та Кармелли Цепколенко

29 вересня, неділя
18:00
Anima. Презентація альбому

Виконавці:
Тамара Лукашева, вокал
Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської національної філармонії
Роман Кресленко, диригент
У програмі авторські твори та аранжування Тамари Лукашевої


1 жовтня, вівторок
19:00
Розмова з часом
Виконавці:
Оксана Рапіта, фортепіано
Мирослав Драган, фортепіано
Андрій Гетьман, ударні
Дмитро Олійник, ударні


У програмі твори Марʼяна Кузана, Анджея Нікодемовича, Володимира Рунчака, Геннадія Ляшенка, Богдани Фроляк, Богдана Сегіна та Бейли Бартока


2 жовтня, середа
19:00
Український квінтет

Виконавці:
Струнний квартет «Фенікс»:
Микола Гав’юк, скрипка
Петро Тітяєв, скрипка
Анна Бура, альт
Денис Литвиненко, віолончель
Віоліна Петриченко, фортепіано

У програмі фортепіанні квінтети Василя Барвінського та Бориса Лятошинського


3 жовтня, четвер
19:00
Українські варіації

Виконавці:
Лілія Нікітчук, мецо-сопрано
Володимир Заціха, скрипка
Роман Балко, труба
Дмитро Олійник, перкусія
Божена Іванишин, арфа
Жанна Микитка, фортепіано (UA/AU)
Мирослав Драган, фортепіано
Львівський камерний оркестр «Академія»
Ігор Пилатюк, художній керівник та диригент
Артур Микитка, керівник і концертмейстер


У програмі твори Маркуса Гьорінга, Богдани Фроляк, Ольги Криволап, Мирослава Скорика та Юрія Решетара


4 жовтня, пʼятниця
19:00
Станіслав Людкевич 145

Виконавці:
Наталія Гордєєва, скрипка
Віоліна Петриченко, фортепіано

У програмі твори Станіслава Людкевича


5 жовтня, субота
МАРАТОН

17:00
Манускрипт Войнича

Виконавці:
Дарина Туріна, вокал
Роман Фещак, саксофон, електроніка
Марк Токар, контрабас
Норберт Роденкірхен, поперечні флейти, електроніка (DE)
Остап Мануляк, електроніка

Творчий задум: Норберт Роденкірхен та Остап Мануляк


19:00
Дух, віддих, дихання і подих
Виконавиця:
Наталія Кожушко-Максимів, флейта

У програмі твори Богдана Сегіна, Віктора Камінського, Сергія Вілки, Любави Сидоренко, Золтана Алмаші, Максима Коломійця, Ренати Сокачик, Остапа Мануляка та Юрія Пікуша
Реалізація Ґранту Президента України


21:00
Куртаґ. Ігри

Виконавиця:
Емілія Кароліна Сітаж, фортепіано (PL)

У програмі твори Дьордя Куртаґа та імпровізації Емілії Сітаж


6 жовтня, неділя
15:00
Contemporary Cello
Дзеркальна зала Львівської національної опери

Виконавці:
Марія Ходаківська, віолончель
Анастасія Зохнюк, віолончель
Ольга Кульчицька, віолончель
Богдан Гаврилов, віолончель
Наталія Пелех, фортепіано

У програмі твори Євгена Станковича, Любави Сидоренко, Альберто Хінастери, Вітольда Лютославського, Мирослава Скорика та Марії Ходаківської


6 жовтня
18:00
Закриття Фестивалю

Виконавці:
Анна Іванюшенко, клавесин
Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»
Вінсент Козловський, диригент (Польща)

У програмі твори Євгена Станковича, Олега Безбородька, Юрія Пікуша, Любави Сидоренко та Збіґнєва Буярського


Фестиваль організовує Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика у партнерстві з:

    • Львівською організацією національної Спілки композиторів України (ЛОНСКУ)
    • Львівським національним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької
    • Львівською національною музичною академією імені Миколи Лисенка
    • Львівським меморіальним музеєм Станіслава Людкевича
    • Фестивалем «Два дні та дві ночі нової музики в Одесі»
За підтримки:
    • Львівської обласної військової адміністрації
    • Львівської обласної ради
    • Міністерства культури та інформаційної політики України
    • Goethe-Institut Ukraine
    • ZAiKS





Колективи: Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова", Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Виконавці: Андрій Драган, Віоліна Петриченко, Оксана Рапіта
Диригенти: Володимир Сивохіп
Композитори:Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик, Євген Станкович, Богдана Фроляк
Концертна організація: Львівська національна філармонія
Концертний зал: Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської філармонії
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти"



Інші:

З нагоди 100-річчя Українського Радіо його Заслужений академічний симфонічний оркестр вирушає в тур містами України
19 вересня виповнюється 82 роки видатному українському композитору, педагогу Євгену Станковичу
20-21 вересня Всеукраїнська прем’єра вистави Євгена Лавренчука «...І всі-всі-всі» Maidan story
У Львівській філармонії розпочинаються 30. «Контрасти»
У Полтаві відбудеться історична премʼєра Третьої симфонії Бориса Лятошинського
Івано-Франківська обласна філармонія імені Ірини Маланюк відкриває ювілейний 85-й сезон
Канадська диригентка Кері-Лінн Вілсон стала головною диригенткою провідного камерного оркестру України "Київська Камерата"
Прем'єри і квіти - у Запорізькій обласній філармонії яскраво відкрили ювілейний концертний сезон
Львівський органний зал запрошує на концерти при свічках
Українські сакральні піснеспіви XVIII століття звучатимуть в українській Лаврі
Ретроспективні програми Івано-Франківського міжнародного фестивалю короткого метру 4:3
В Одеському оперному театрі відбудеться вечір балету
Шевченківська премія потребувала оновлення: про зміни пояснює голова комітету Євген Нищук
Український музей сучасного мистецтва / UMCA та Український Дім відкривають велику музейну ретроспективу Тіберія Сільваші
Композитор, що пережив окупацію Херсона
Фестиваль одного дня: Arnold Schönberg 150
Загинув Сергій Павліченко – майстер народних музичних інструментів
Фестиваль української камерної музики у Кельні оголосив програму
“Вціліле”
«Острів скарбів» - трилер для усієї родини
Помер директор Дніпровського театру опери та балету Костянтин Пінчук
IX Фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері»
“О’кей, Мойшо!”
“Аполлон у масці” у Львівському органному залі: шведська класика зазвучить українською
НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ ВІДКРИВАЄ 161-й СЕЗОН СВІТОВОЮ ПРЕМ'ЄРОЮ
XХVІ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії»
Співак і волонтер Віктор Бронюк очолив Вінницьку філармонію. Які плани має?
Мистецтво Харкова у Франківську
Львівська філармонія анонсує у вересні концерти нового сезону
Національна філармонія України розпочинає свій 161-й сезон
На фронті загинув актор Дніпровського національного театру Андрій Касьянов
Осінь у Львівському органному залі: 45 подій у вересні!
Ювілейні «Дні Української Музики у Варшаві»
Вереснева афіша Національної опери України
Зупинилося серце Юрія Зільбермана – багаторічного очільника Vladimir Horowitz Piano Competition.
Херсон - “Місце сили”
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Фестиваль класичної музики «Mariupol Classic»
ПРОЄКТ «ХАРКІВ ОБ’ЄДНУЄ СЕРЦЯ!»
Театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» розпочнеться 7 вересня - що у програмі
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
2.png