Форпост українського професійного музичного мистецтва на Приазов'ї. | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Форпост українського професійного музичного мистецтва на Приазов'ї.
Пірієв Олександр Валерійович
Позняк Алла
Шуляк Микола
Житомирська академічна хорова капела
Академічний симфонічний оркестр Харківської обласної філармонії
Вацек Олександр
Янко Юрій Володимирович
Пірієв Олександр Валерійович
Скорик Мирослав Михайлович
Форпост українського професійного музичного мистецтва на Приазов'ї.
Фестиваль класичної музики «Mariupol Classic»
20 серпня 2021, п'ятниця

29 серпня у місті Маріуполь стартує ІV фестиваль класичної музики «Mariupol Classic 2021», який вже охрестили справжнім форпостом українського професійного музичного мистецтва на Приазов'ї.

Наголошуючи на цьому меседжі, організатори фестивалю мають на меті єднання музикантів та слухачів не тільки України, а й усієї культурної спільноти світу, яка відкриває для себе індустріальний, прифронтовий Маріуполь - з нового, несподіваного ракурсу і затверджує його статус Великої культурної столиці: вітрини відродженого українського Донбасу.


Перший фестиваль Mariupol Classic було проведено у 2018 році з нагоди відкриття першої професійної концертної організації, яку було започатковано у Маріуполі, - Камерної Філармонії.

Вона стала першою філармонією, яку було відкрито в Україні за часи незалежності.


ІV фестиваль Mariupol classic - це усі види музичного академічного мистецтва за участю провідних українських та зарубіжних оркестрових колективів на різноманітних майданчиках - Театральній площі, у філармонії, в драматичному театрі.

Родзинкою цьогорічного фестивалю стануть open-air-концерти, деякі з яких пролунають на руїнах Хоральної синагоги, як заклик до відновлення і відродження історичної пам’ятки архітектури і культури міста.

Mariupol classic 2021 – це 4 симфонічних та камерних оркестри, 8 колективів та виконавців зі світовим ім'ям, 9 днів академічної та сучасної класики, що чекатимуть на публіку у 4-х сучасних Маріупольських локаціях.


Цей знаковий, резонансний проєкт-фестиваль - діалог переосмислення класичної музики: зрозумілий та відкритий для людей різного віку, різних поглядів. Це діалог, який надихає, дає початок розвитку новітнього мистецтва у місті, яке стрімко оновлюється та стає все більш українським, сучасним, просунутим, туристично привабливим.

«Через такі фестивалі як Mariupol Classic, ми не просто даємо мешканцям можливість насолодитися якісною музикою. Ми формуємо нову візію Маріуполя, міста з величезними культурними та туристичними можливостями. – говорить міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.- Ми заявляємо на всю країну, що наше місто біля моря по праву носить звання Великої культурної столиці України.

На кілька днів Маріуполь стає епіцентром класичної музики нашої країни. Упевнений, що музика - це мова, яка зрозуміла кожному. Вона об'єднує й наповнює наші серця надією, надає сил і надихає. Дякую музикантам з різних куточків світу, які приїдуть до міста, щоб занурити нас у справжню феєрію класичної музики».

Метою мультикультурного Mariupol Classiс є зшивання Приазов'я та маріупольської агломерації із центром України та Європою через мистецтво. Тож, в програмі не тільки першокласні українські колективи та солісти, але й музиканти з інших країн світу. Так, у концерті «Скорик-Мусоргський» (останній затверджений і сформований самим композитором проєкт), який відбудеться 5 вересня, - братимуть участь: визначна українсько-шведська піаністка Наталя Пасічник, що гратиме «Варіації на шведську тему», які саме їй присвятив Мирослав Скорик та переможець понад 30 міжнародних конкурсів японський саксофоніст Кента Ігараші.

Ще одна концертна програма - Мagic SAХ, що звучатиме 7 вересня, - відбудеться за участю французького саксофоніста Клода Делангля (Франція) - дослідника і педагога, одного з найвидатніших саксофоністів сучасності, справжнього метра французького саксофонового мистецтва, що гратиме танго-етюди, які йому було присвячено Астором П`яццолла, 100-річчя якого, цьогоріч відмічає увесь світ. Також у цьому концерті візьме участь відомий акордеоніст - Ігор Саєнко, що виконує твори великих композиторів на унікальному інструменті – бандонеоні та ансамбль солістів NotaBene.

29 серпня лише найкращі твори концертного репертуару за всі 35 років діяльності продемонструє маріупольцям - Хор Житомирської філармонії «Хорова магія «Орея» під керівництвом засновника, художнього керівника та диригента - маестро Олександра Вацека.

30 серпня у концертній програмі Куiv Mozart Quartet прозвучать твори Моріса Равеля та Йоганеса Брамса. KMQuartet створений музикантами-однодумцями, яких об'єднала пристрасть до камерної музики. Ольга Шелешкова, Сергій Казаков, Андрій Макій, Павло Хмара - отримали прекрасну освіту в класах видатних музикантів і професорів - Богодара Которовича, Наталії Гутман та Михайла Кугеля.

Цього ж дня, на Театральній площі міста відбудеться резонансна спеціальна подія Mariupol Classiс – концерт оpen-air - молодіжного симфонічного оркестру України YsOU, заснованого з ініціативи української диригентки зі світовим визнанням Оксаною Линів. YsOU – є унікальним проєктом, який об’єднує талановитих молодих музикантів з усіх регіонів України віком від 12 до 22 років.

1 вересня скрипаль Назарій Пілатюк у супроводі камерного оркестру «Ренесанс» маріупольської філармонії виконає «Пори року» Антоніо Bівальді. Диригент - Василь Крячок.

2 вересня звучатиме концертна програма за участю киян - Антоніо Баришевського (фортепіано) та Ігоря Завгороднього (альт). В програмі: Й.С.Бах, С.Франк, П.Гіндеміт.

3 вересня маріупольців вражатиме найкраща вокальна група за версією All American Entertainment Awards - джаз-секстет МANSOUND. Слухачі почують в акапельній техніці твори з циклу «Пори року» Чайковського, Арію Баха, дві прелюдії Рахманінова, менует Боккеріні та ін.

Масштабний open-air концерт «Ніч в опері» також відбудеться 3 вересня у самому центрі міста – на Театральній площі. «Ніч в опері» – це поєднання класичних оперних арій і рок-музики групи Queen.

Головний колектив концерту - симфонічний оркестр Харківської філармонії під орудою маестро Юрія Янка. Солісти – українські оперні співаки світового рівня, солісти Національної опери України, народні артисти України: Алла Позняк (меццо-сопрано), Тетяна Ганіна (сопрано), Микола Шуляк (тенор), Дмитро Агеєв (бас).
На честь Дня народження легендарного Фредді Мерк`юрі, якому 5 вересня виповнилося б 75 років, - звучатиме безсмертна музика відомого британського гурту Queen, адже «Ніч в опері» – не тільки назва концерту, а й назва культової платівки A Night at the Opera. Цього вечора голосом Фредді – стане голос віолончелі Олександра Пірієва.

Mariupol Classic реалізується в рамках проєкту культурно-мистецьких ініціатив «Діалог мовою мистецтва» за підтримки Українського культурного фонду.


Автор: Наталя Станкевич
Колективи: Житомирська академічна хорова капела "Орея", Академічний симфонічний оркестр Харківської обласної філармонії
Виконавці: Олександр Пірієв, Алла Позняк, Микола Шуляк
Диригенти: Олександр Вацек, Юрій Янко
Композитори:Мирослав Скорик
Діячі мистецтв: Олександр Пірієв
Концертна організація: UKR Artists, Портал академічної музики “Music-review Ukraine”, Маріупольска камерна філармонія
Конкурс (фестиваль): Фестиваль класичної музики «Mariupol Classic»Додати: Share on Facebook

Інші:

105 років Харківській консерваторії. Свято у воєнному місті
"Схід Опера" живе і буде жити!
Роман Ревакович, організатор Днів української музики у Варшаві Сьогодні є часом мовчання для російської культури
День в історії - 180 років тому народився Микола Лисенко
Гімн України на вежі: в Луцькому замку щодня сурмить кликун
Замість гри на сцені - актори театру організували волонтерський пункт у Дніпрі
Волинський народний хор. НАВАЛА РОСІЙСЬКО - ФАШИСТСЬКОЇ ОРДИ В УКРАЇНУ!!! (ЗВЕРНЕННЯ)
Коли говорять гармати, музи… не мовчать!
ЗВЕРНЕННЯ ЛЬВІВСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ ДО МІЖНАРОДНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ СПІЛЬНОТИ
Музика Мирослава Скорика об’єднала понад 400 музикантів з 10 міст України
Наш діалог – близьких по духу людей.
Форпост українського професійного музичного мистецтва на Приазов'ї.
Невідомий Бортнянський. Франківський хор відкриває композитора світові
А музика лунає…
KharkivMusicFest: 7 фактів про фестиваль класичної музики
Час жити, а не тужити
"Кочующий" театр и 20 лет строительства: история ХНАТОБа за 5 минут
"Балетні діти" згадують
У Шипинцях відзначили 100-ліття від дня народження Іллі Міського
Володимир Сіренко - амбасадор української музики в світі
Дві філармонії: як головний музичний заклад Черкас перебудовували
Репетиції в онлайн
Напрацьоване для вічності
Пам'яті Мирослава Скорика
Стаття про нелюбов до української культури
Мирослав Скорик: навіки з нами. Його «Мелодія» полинула за небокрай
Пандемія і... мистецтво
Три "Ш": за що світ може дякувати Францеві Шуберту
Браво, піаністи!
Український Моцарт
Дівчина, яка підкорила гобой
Christian Fictoor: Eurosonic Noordeslag 2020, музичний менеджмент – і ліки, що врятують світ
146 лет назад огонь уничтожил Одесский Городской театр
Единственный в Европе оперный фестиваль под открытым небом оказался под угрозой закрытия
Корона "Дня" - Ользі Пасiчник, оперній співачці (Україна - Польща)
Корона "Дня" Оксані Линів, диригентці
Українські Страдіварі: як унікальна модель скрипки сім'ї Пуцентел стала популярною у світі
Камерний оркестр "Віртуози Львова" відзначає 25-річчя міжнародними проектами
Орган у Дніпрі шукає притулку
В Киеве негде разместить Дом органной и камерной музыки
      © 2008-2022 Music-review Ukraine


File Attachment Icon
777.jpg