Органісти з шести країн приїдуть до Вінниці на Міжнародний органний фестиваль | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Органісти з шести країн приїдуть до Вінниці на Міжнародний органний фестиваль
Курков Георгій
Органісти з шести країн приїдуть до Вінниці на Міжнародний органний фестиваль
18 вересня - 30 жовтня
16 вересня 2016, п'ятниця
Поширити у Facebook

Органісти з шести країн приїдуть до Вінниці на Міжнародний органний фестиваль «Музика в монастирських мурах».

З 18 вересня до 30 жовтня у Вінниці, в храмі Пресвятої Діви Марії Ангельської, відбуватимуться концерти традиційного органного фестивалю «Музика в монастирський мурах». Квитки на концерти фестивалю можна придбати в канцелярії храму з середи кожного тижня та безпосередньо перед кожним виступом. Цьогоріч до нас завітають органісти з Польщі, Угорщини, Франції, Голландії та Австрії. Серед них як відомі та знані давно вінничанам музиканти, так і молоді і цікаві виконавці. Всі концерти розпочинаються о 20.00. 

 

 

 

Окрім традиційних недільних концертів відбудеться ще одна акція – 21 вересня святкується 270-та річниця прибуття капуцинів до Вінниці. На честь дати заплановано презентацію тематичних книжки та фільму, освятять пам’ятну дошку, правитимуть святкову літургію, а також відбудеться органний променад-концерт. З 20.00 до 22.00 у цей день орган звучатиме нон-стоп для всіх бажаючих і безкоштовно.


В цей день можна зайти нагору та поспілкуватись з органістом, пройтись екскурсією костьолом (в тому числі знаменитими підвалами і підземними ходами) та пізнати його історію. За органом в цей день будуть сам Георгій Курков, організатор та директор органного фестивалю, а також викладач Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича Тетяна Михайлівна Нужда.


 

 

Вже цієї неділі на поціновувачів органної музики чекає перший концерт фестивалю. За органом буде подружжя з Голландії Сусанна Веєрман і Вім Доес (Амстердам), які включили Вінницю до своїх гастролей по Східній Європі. Сусанна диригує чоловічими хорами, акомпанує різним хоровим колективам як органістка і піаністка та є титулярним органістом церкви Святого Августина в Амстердамі. Її чоловік є головним органістом церкви святого Алоїза в Утрехті та другим органістом церкви святого Августина в Амстердамі. Пара гратиме твори європейських органістів, таких як Олександр Гільман, Марко Енріко Боссі, Хендріка Андрієссена, а також увертюру з опери «Вільгельм Тель» Дж. Россіні у перекладі для органу.


 

Наступний недільний концерт відбудеться 25 вересня і за орган сяде молодий органіст з Кракова Філіп Пресейсен. Це ще одне нове обличчя фесту, він вперше завітає до Вінниці. Цей польський органіст і імпровізатор, який народився в 1985 році в Щецині, з відзнакою закінчив органний клас у Вюрцбурзі та університет музики Фредеріка Шопена у Варшаві. Він виступає на батьківщині і за кордоном (Німеччина, Італія, Швейцарія, Чеська республіка, Угорщина, Норвегія, Литва). Як імпровізатор акомпанує німі фільми і навіть футбольні матчі на органі. У 2015 році він посів перше місце на Міжнародному конкурсі органних імпровізаторів у Берліні, тож представлятиме власні імпровізи на костьольні пісні.

Йоханн Труммер (Грац, Австрія) вже грав раніше на вінницькому органі і знову завітає до нашого міста 2 жовтня з концертом. Йоганн Труммер закінчив університет Граца (Австрія), факультет теології і музикознавства. Диплом органіста і клавесиніста отримав в Університеті музики і театрального мистецтва. Він священик і неординарний музикант, який не лише презентує вінничанам свої улюблені твори Фелікса Мендельсона, Йоганна Георга Альбрехтсбергера, Франца Шмідта, Йоганна Себастьяна Баха, але й твори сучасних композиторів, в яких звучить поліфонія високого класу.



9 жовтня орган звучатиме завдяки угорському музикантові та давньому знайомому вінницьких прихильників органної музики Іштвану Елла. Музикант з Будапешту навчався мистецтву гри на органі в музичній академії ім. Ференца Ліста, у 1971 році здобув науковий ступінь, після чого продовжив навчання в Веймарі і Лейпцигу, у 1974 році отримав диплом диригента у Віттенберзі і диригував філармонічним Оркестром в місті Халле. Як органіст Іштван Елла є володарем багатьох видатних нагород. У 1989 р він заснував Будапештський хор імені Баха, яким керує досі. Гастролював у багатьох країнах Європи, в Канаді, Індії, США. У 1999 р нагороджений державною премією ім. Ференца Ліста. Його репертуар колосальний і включає, крім творів, написаних для органу В. А. Моцартом, З. Кодаем, О. Мессіаном і іншими композиторами, все органні твори І. С. Баха, Ф. Ліста та Ф. Мендельсона, а так само і твори сучасних угорських композиторів.



16 жовтня вінничани вітатимуть давнього друга фестивалю, людину, завдяки якій знову ожив вінницький орган, поляка Єжи Куклю. Єжи Кукля — відомий на Україні органіст, органний майстер та музичний діяч. Приймав участь у фестивалях органної та камерної музики, гастролював у багатьох містах України. Під його керівництвом та при його безпосередній участі у 1999 році був відновлений повністю зруйнований 30-регістровий орган фірми W. Sauer у Вінниці. У 2001-2002 роках він здійснив перебудову органа в Кафедральному соборі в Оліві та інтонування органа в філармонії у Гданську. Пан Єжи навчався в Академії музики в Кракові в органному класі, а також диригентурі в Катовіце. У 1989-1990 роках, після отримання стипендії Міністерства культури та мистецтв Польщі, стажувався в Братиславі. Концертував у найпрестижніших центрах польської музики та багатьох країнах Європи, серед яких Австрія, Чехія, Німеччина, Словаччина, Росія, Швейцарія, Італія. 




Концерт 23 жовтня презентує дещо новеньке. Органіст Бернар Струбер (Париж, Франція) також імпровізатор, а ще він… роковий гітарист. В юнацтві він виступав як рок-гітарист та джазовий піаніст і, водночас, супроводжував на органі недільні богослужіння. За власним зізнанням, всі ці інструменти дали йому змогу пізнати різні культури та збагатили його майстерність. У віці 16 років він вступає в Консерваторію м. Страсбурга по класу органу та протягом навчання отримує декілька вищих нагород, серед яких головний «Національний приз» 1976 року, отриманий від найвідоміших французьких органістів. У 1979 році, вже в якості викладача, він створює один із перших Департаментів імпровізації та джазової музики у Франції, в Консерваторії Страсбурга. У 1987 році виступає засновником Регіонального джазового оркестру Ельзасу, який згодом став відомий у музичних колах завдяки якісним композиціям свого керівника. У 2004 році отримав нагороду за творчість - Гран-прі «Золотий Джанго» від Асоціації авторів, композиторів та музичних видавництв. Багато займається новаторством у музиці на перетині різних стилів.



Ну а завершуватиме фестиваль концерт ще однієї подружньої пари органістів. Це наші Єлизавета Білокопитова і Георгій Курков, вони гратимуть 30 жовтня. Буде звучати як дуетна програма, так і окремі твори. Тож, загалом, 18-й Міжнародний органний фестиваль «Музика в монастирський мурах» обіцяє насичену музичну програму та багато цікавого.



 



Виконавці: Георгій Курков
Конкурс (фестиваль): Міжнародний органний фестиваль«Музика в монастирських мурах»
Джерело: lorna-l.livejournal



Інші:

Вперше в Україні буде здійснено масштабний запис усіх камерних симфоній Євгена Станковича
Оркестр Львівської національної філармонії анонсує серію програм травмочутливого мистецтва
Згадуємо Богодара Которовича
Вчені довели, що Моцарт допомагає при епілепсії
Премʼєрою музичної вистави «Патріот» відкриє восени 44-й сезон Київська опера на Подолі
У Черкасах відбувся музичний вечір у літньому дворику
Міжнародний фестиваль «Дзеркало» розкриває програму: яку музику гратимуть цього літа у Львові
Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
В Полтавській обласній філармонії відбувся концерт класичної музики
У Вінниці відбувся концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
"Дударик" заспівав у Ватикані під час ювілейного паломництва УГКЦ
Сумська філармонія завершила потужний 87-й сезон
80 мистецьких шкіл Дніпропетровщини отримали музично-теоретичні книжки
Оперна співачка Мар'яна Мазур здобула перемогу на міжнародному конкурсі в Італії
Що підготувала Національна опера під завісу свого 157-го сезону?
"ДніпроОпера" завершила 51-й театральний сезон
У липні у Львівському органному залі відбудеться понад 50 подій
Азербайджан "банить" російську культуру: скасовано всі заходи
Львівський хор "Гомін": що в репертуарі музикантів, які підкорили користувачів соцмереж піснею "Цей сон"
Людмила Монастирська: «Для мене співати – як дихати»
Метрополітен-опера опублікувала уривок нової постанови про викрадення українських дітей
Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
У Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького відкрилась виставка народних і традиційних музичних інструментів
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №424/2025
Авторський проєкт Наталії Половинки у музичній виставі об'єднає давні духовні напіви України та шедеври європейської музики
Артисти Полтавської філармонії взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України
Авторське право для композиторів: як побудувати цивілізований ринок?
У Житомирській обласній філармонії завершили 87-й концертний сезон
Завершення 51 сезону: В Дніпровському театрі опери та балету відбудеться Гала-концерт
У Харкові покажуть оперу, яка змінила українське мистецтво
У Хмельницькій обласній філармонії проведуть концерт класичної музики
Яскраве подружжя з українським корінням: Олена Зеленська зустрілася з відомими гостями з Нью-Йорку
Благодійний органний концерт до Дня Конституції проведуть у дубенському костелі
У "Схід Опера" готують сучасну інтерпретацію "Енеїди" Лисенка: коли прем'єра
85 років музичної величі: у Тернополі урочисто відзначили ювілей обласної філармонії
Аншлагове завершення сезону хору "Гомін"
Юна харків’янка перемогла на конкурсі піаністів у Франції
«Зерно джазу». Закриття ХХХ сезону «Віртуозів Львова»
У Львівському органному залі відбудеться світова премʼєра Симфонії №2 для солістів, хору, органа та симфонічного оркестру Івана Остаповича!
      © 2008-2025 Music-review Ukraine