|
Ректор Національної музичної академії Володимир Рожок святкує 65-річний ювілей
З нагоди ювілею у провідному музично освітньому закладі України відбудуться урочистості зі святковим концертом у Великій залі академії
22 вересня 2011, четвер
Поширити у Facebook
Святковий концерт матиме яскравий тематичний характер «Музичного дарунка».
У мистецькому заході братиме участь один з провідних колективів України «Київська Камерата», що не є випадковістю. Адже від «Камерати», разом із її керівником Валерієм Матюхіним, це є актом подяки й дружньої уваги ювілярові за підтримку в становленні колективу як свого часу першого державного у незалежній Україні. Програму складено з творів провідних українських композиторів, професорів академії – Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Ігоря Щербакова, Ганни Гаврилець, Геннадія Ляшенка.
Відкриє концерт блискуча й запальна увертюра «Свято сеньйора» Дмитра Бортнянського, а далі естафета послідовно передаватиметься двом опусам («Арієта» й «Танець») Геннадія Ляшенка, колоритній «Карпатській рапсодії» та співучій «Українській мелодії» Мирослава Скорика, драматичному, з відтінком трагізму, Концерту для флейти з оркестром Ігоря Щербакова, чотирьом обробкам українських народних пісень Ганни Гаврилець. Завершиться концерт аріозно-романсовою камерною оперою («Opera Rustica») Євгена Станковича.
Музичний вінок із творів сучасних українських класиків озвучать відомі солісти, усі в минулому – випускники Національної музичної академії. Це Тамара Ходакова (сопрано), Олександр Бойко (баритон), Богдана Стельмашенко (флейта), Богдана Півненко (скрипка), Андрій Тучапець (альт). У концерті також братиме участь Ніна Матвієнко (народний голос). Саме в її неповторній виконавській манері пролунають українські народні пісні.
Музичний вечір стане свого роду символічним знаком поваги і вдячності музикантів рідній «Alma mater» і її ректорові-ювілярові.
Довідка:
Володимир Іванович Рожок народився 25 серпня 1946 р. Закінчив Харківський державний інститут культури, Харківський державний інститут мистецтв їм. І. Котляревського, аспірантуру Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М.Т. Рильського АН України.
Після завершення навчання У 1981 році В. Рожок був призначений заступником директора з творчих питань Національної опери України. Завдяки активній праці В. Рожка з молоддю Київська опера стала переможцем Всесоюзного огляду творчої молоді серед музично-театральних колективів. Серед численних прем'єр, дарованих глядачеві опера Г. Майбороди «Арсенал», повернута до репертуару блискуча інтерпретація «Катерини Ізмайлової» Д. Шостаковича з Гізелою Циполою в головній партії та багато інших. Завдяки ініціативі В. Рожка до співпраці з театром було залучено видатного сучасного композитора-симфоніста Євгена Станковича. який створив балети «Ольга» та «Прометей».
У 1994 році В. Рожок був запрошений на роботу до адміністрації Президента України, де очолив відділ культури, і з лютого 1997- року був заступником Міністра культури і мистецтв України.
Володимир Рожок продовжує плідно працювати як дослідник музичного виконавства й диригентської творчості, зокрема, діяльності диригента Стефана Турчака. Вихід монографії «Стефан Турчак» став помітною подією в музичному житті країни. Він став ініціатором й організатором Національного конкурсу молодих диригентів імені Стефана Турчака. Очолював оргкомітети престижних конкурсів та фестивалів, які викликають значний культурний інтерес у мистецької Європи.
Національну музичну академію України ім. П.І. Чайковського Володимир Іванович Рожок очолює з 2004 року і до сьогодні.
Автор: Анна Луніна
Колективи: Національний ансамбль солістів "Київська камерата"
Виконавці: Олександр Бойко, Ніна Матвієнко, Богдана Стельмашенко, Богдана Півненко
Диригенти: Валерій Матюхін
Композитори:Євген Станкович
Діячі мистецтв: Володимир Рожок
Концертний зал: Великий зал Національної музичної академії
Навчальний заклад: Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського
Джерело: «Музика» Журнал
|