|
Визначено імена переможців Національної премії України імені Тараса Шевченка
13 лютого 2016, субота
Поширити у Facebook
Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка шляхом таємного голосування визначив імена цьогорічних переможців.
Ними стали п'ятеро митців, у номінаціях:
Публіцистика і журналістика: Лук’яненко Левко Григорович за твори у 13 томах «Шлях до відродження» (2014 р., в-во «ТОВ Юрка Любченка», м. Київ).
Музичне мистецтво: Поклітару Раду Віталійович (балетмейстер) за балет-триптих «Перехрестя» (2012), балети: «Лебедине озеро» (2013), «Жінки в ре мінорі» (2014), «Довгий різдвяний обід» (2014).
Концертно-виконавське мистецтво: Швачка Анжеліна Олексіївна (виконавиця) за виконання провідних партій в оперних виставах та популяризація української музичної спадщини.
Образотворче мистецтво: Гуйда Михайло Євгенович за цикл живописних творів «В єдиному просторі».
Кінематографія: Сенцов Олег Геннадійович (режисер) за фільми «Гамер» (2011) та «Носоріг» (незакінчена робота).
Після підписання указу Президента України список буде оприлюднено офіційно. А нагородити переможців планують до дня народження Тараса Шевченка.
Народна артистка України Анжеліна Швачка - солістка Національного академічного театру опери та балету України імені Т. Г. Шевченка, мецо-сопрано, переможниця у номінації «концертно-виконавське мистецтво». Її творчою візитівкою є партія Кармен з однойменної опери Ж.Бізе. Цю партію артистка виконала понад 175 разів у 18 постановках режисерів різних країн світу!
Анжеліна Швачка тріумфально виступала у різних країнах світу - Бельгії, Данії, Канаді, Нідерландах, Німеччині, Норвегії, Польщі, Франції, Швейцарії, Швеції, Словенії, Естонії, Латвії, Литві, Туреччині та ін. У її репертуарі — провідні партії мецо-сопрано в оперних шедеврах Дж.Россіні, Дж.Верді, К.Сен-Санса, П.Чайковського, М.Римського-Корсакова, М.Лисенка та інших композиторів. Втім, у концертному переліку співачки величезна кількість солоспівів українських композиторів та народних пісень.
Анжеліна Швачка наділена не лише сильним голосом красивого тембру та досконалими технічними навиками, але й чудовою зовнішністю та артистизмом. Ці риси допомагають їй творити цілісні художні образи, як в оперних партіях, так і при виконанні вокальних мініатюр.
Балетмейстер Раду Поклітару, переможець у номінації «Музичне мистецтво». Його вважають одним із провідних хореографів сучасності.
Раду Поклітару - засновник, директор та художній керівник Театру «Київ модерн-балет». 25 жовтня цього року колектив святкуватиме перший ювілей - 10 років з моменту створення.
Хореограф є автором понад тридцяти одноактних і повнометражних спектаклів, здійснених на різних сценах, серед яких - Великий театр Росії і Російський камерний балет "Москва", Музичний театр імені ім. К.С. Станіславського і В.І. Немировича-Данченка, Національні опери Молдови, Латвії, Білорусі та України.
Вистави Р. Поклітару були показані на Міжнародних музичних фестивалях і гастролях у Великобританії, Франції, Нідерландах, США, Японії, Китаї, Польщі, Естонії, Тайланді, Іспанії, Норвегії та ін.
Кожна з робіт балетмейстера - це сміливий експеримент і пошук, що привертає увагу несподіваним прочитанням всесвітньовідомих театральних сюжетів, оновленням і збагаченням форми і лексики сучасного танцю, завжди підлеглий музиці і глибоко розкриває складний внутрішній світ людини.
Виконавці: Анжеліна Швачка
|