|
Присвячується Миколі Лисенку...
Із 25 лютого до 1 березня відбуватиметься IV Всеукраїнський конкурс піаністів премії фірми «С. Bechstein»
22 лютого 2017, середа
Поширити у Facebook
Він триває з 2010 року. Мета — підтримати розвиток фортепіанного мистецтва в нашій країні. До цього творчого змагання допускаються студенти й асистенти-стажери вищих навчальних українських музичних закладів.
— Співорганізатором конкурсу є Національна музична академія України. Творчі змагання відбуваються один раз на два роки на базі Академії і є продовженням багаторічної співпраці НМАУ та фірми «C. Bechstein». Адже більшість фортепіано в Академії представлені саме цією фірмою, що веде історію з 1853 року і є найвідомішою у Європі за виробництвом роялів і піаніно, — розказала «Дню» Леся ОЛІЙНИК, проректор НМАУ з творчих питань і міжнародних зв’язків. — До речі, компанія «С. Bechstein» підтримує фортепіанні студентські конкурси, зокрема в Німеччині: Дюссельдорфі (спільно з Вищою школою музики імені Роберта Шумана), Мангеймі, Ганновері (спільно з Ганноверзькою вищою школою музики й театру), Троссингені, а також у Києві.
Цьогоріч змагання піаністів присвячено 175-річчю від дня народження основоположника української класичної музики М.Лисенка, а тому конкурсанти обов’язково повинні виконати фортепіанний твір зі спадщини Миколи Віталійовича.
Прослуховування відбуватимуться у два тури. Перший — виконання камерного твору соло, другий — концерту для фортепіано з оркестром на вибір учасника (концерти № 1 Л. Бетховена, Й. Брамса, Ф. Ліста, М. Равеля). Другий етап змагання традиційно забезпечить Студентський симфонічний оркестр Академії під орудою Ігоря Палкіна.
Оцінювати виконавську майстерність піаністів буде журі, до складу якого входять професіонали з різних регіонів України, а головою суддівської команди стане Леся Олійник. Вхід на всі заходи — вільний.
На конкурс завітають власник «C. Bechstein» Піанофортефабрік AГ (Берлін) пан Стефан Фреймут і генеральний директор Карл Шульце.
Конкурс уже дав путівку в життя кільком талановитим представникам української фортепіанної виконавської школи. Так, зараз обличчям «C. Bechstein» є випускник НМАУ, відомий у світі піаніст Денис Прощаєв.
Автор: Ольга Голинська
Музикознавці: Ольга Голинська
Навчальний заклад: Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського
Джерело: Газета «День»
|