Національна опера - афіша квітня | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Національна опера - афіша квітня
Магера Сергій
Монастирська Людмила
Позняк Алла
Штонда Тарас
Дядюра Микола
Макаренко Герман Георгійович
Станкович Євген Федорович
Шевченко Юрій Валентинович
Національна опера - афіша квітня
Це різнобарв’я вистав та подій
2 квітня, вівторок
Поширити у Facebook

Тут і кращі зразки світової та української оперної та балетної класики, і дві опери за участі неперевершеної Людмили Монастирської («Аїда» Дж.Верді і «Турандот» Дж.Пуччіні).

Не забули і про юних глядачів, на яких чекають опера «Кіт у чоботях» та балет «Пригоди Піноккіо» Юрія Шевченка…

Розпочинається квітень зі знаменитого балету "Лілея" Костянтина Данькевича. Свого часу ця зворушлива та лірична вистава стала одним з перших хореографічних втілень шевченківських поетичних образів.

Відомий український композитор та автор твору, блискуче інтерпретуючи український народний мелос, створив виразну танцювальну музику з розгорнутими лейттемами головних героїв.

У головних ролях провідні солісти театру: Тетяна Льозова (Лілея) та Ярослав Ткачук (Степан). У ролі головного антагоніста - Ян Ваня (Князь). Диригент - Герман Макаренко.

Показ відбудеться у четвер, 4 квітня о 17:00.

Також цього місяця глядачі побачать:Людмила Монастирська в головній ролі в опері

5 квітня (п'ятниця) о 17:00 - опера Джузеппе Верді "Аїда". Монументальний, грандіозний та видовищний твір був написаний композитором на замовлення єгипетського уряду на честь завершення Суецького каналу.

Музика з перших нот зачарувала слухачів з усього світу, і вже понад 150 років "Аїда" залишається однією із найпопулярніших та видовищних оперних вистав світу.

У головній ролі глядачі побачать неперевершену Людмилу Монастирську, яка на думку музичних критиків є з найкращих сучасних виконавиць цієї партії у світі.

Також у ролях: Олег Злакоман (Радамес), Алла Позняк (Амнеріс), Тарас Штонда (Амонасро), Сергій Магера (Рамфіс), Володимир Тишков (Фараон) та інші. Диригент - Микола Дядюра.

6 квітня (субота) о 15:00 - балет "Віденський вальс" на музику видатної австрійської композиторської династії: Йогана Штрауса-старшого та його синів Йогана-сина та Йозефа.

Свого часу вони подарували світу неповторні мелодії, якими вже майже 200 років насолоджується весь світ.

"Віденський вальс" - це перший авторський багатоактний балет Аніко Рехвіашвілі, створений знаною хореографкою ще у 2001 році. Навіть через 23 роки вистава залишається однією з найулюбленіших у глядачів.

У головних ролях цього разу глядачі побачать: Катерину Алаєву (Аннель), Наталію Мацак (Карла), Сергія Кривоконя (Франц, композитор) та інші. Диригент - Герман Макаренко.

7 квітня (неділя) о 15:00 - опера "Кіт у чоботях" Юрія Шевченка.

Сповнене неочікуваних сюрпризів гротескне дійство буде цікавим, які маленьким так і дорослим глядачам.

У ролях: Ірина Петрова (Кіт). Дмитро Іванченко (Хазяїн кота, пізніше Муркіс). Ксенія Бахритдінова-Кравчук (Принцеса), Олександр Киреєв (Король), Володимир Тишков (Людожер) та інші. Диригентка - Алла Кульбаба.

11 квітня (четвер) о 17:00 - витончено-романтичний балет "Жізель" Адольфа Адана.

За сюжетом твору, граф Альберт закохався в просту селянську дівчину Жізель. Однак він вже заручений із заможною аристократкою Батільдою, тож змушений удавати з себе селянина.

Дівчину також кохає лісник Ганс, який розкриває їй правду про графа. Не витримавши жахливої зради коханого, Жізель божеволіє і помирає. Альберт не може її забути, тож він таємно відвідує цвинтар. Там його чекає остання зустріч з духом коханої, що рятує його від смерті.

Вистава була вперше представлена ще у 1841 році та не втрачає своєї популярності й в наш час.

У ролях: Ілона Кравченко (Жізель), Ян Ваня (Альберт), Олександр Габелко (Ганс), Ірина Борисова (Батільда), Ксенія Іваненко (Берта) та інші. Диригент - Олексій Баклан.

12 квітня (п'ятниця) о 17:00 - лірична філософська опера "Фауст" видатного французького композитора Шарля Гуно в оригінальній постановці італійського режисера Маріо Корраді.

Головні партії виконають: Дмитро Кузьмін (Фауст), Сергій Ковнір (Мефістофель), Анастасія Поважна (Маргарита) та інші. Окрасою вистави є знаменита балетна сцена "Вальпургієва ніч".

13 квітня (субота) о 15:00 - балет Євгена Станковича "Вечори на хуторі біля Диканьки" у постановці Віктора Литвинова. Захоплива фантасмагорія з яскравими характерами, наповнена колоритом, щедрівками й колядками оживає у вигляді балету.

У головних ролях: Ольга Голиця (Оксана), Микита Сухоруков (Вакула), Олена Карандєєва (Солоха), Райса Бетанкоурт (Цариця), Андрій Скляр (Чорт), Микита Кайгородов (Дяк) та ін. Диригент - Віктор Олійник.

14 квітня (неділя) о 15:00 - перлина українського оперного мистецтва "Наталка Полтавка" Миколи Лисенка.

У ролях: Наталія Николаїшин (Наталка Полтавка), Анжеліна Швачка (Терпелиха, її мати), Сергій Скочеляс (Петро, коханий Наталчин), Руслан Танський (Возний Тетерваковський), Богдан Тарас (Виборний), Олександр Бойко (Микола, далекий родич Терпилишин). Диригент - Богдан Пліш.

18 квітня (четвер) о 17:00 - балет Людвіга Мінкуса "Баядерка".

Вистава займає особливе місце в історії українського хореографічного мистецтва, бо саме ним 2 жовтня 1926 року започаткував свою історію київська балетна трупа.

В основі сюжету - східна романтична легенда про трагічне кохання баядерки Нікії та хороброго воїна Солора.

У головних ролях: Ольга Голиця (Нікія), Микита Сухоруков (Солор), Еліна Бідна (Гамзаті) та інші.

19 квітня (п'ятниця) о 17:00 - опера "Турандот", яка стала лебединою піснею видатного італійського композитора Дж. Пуччіні.

У головній партії зірка світової оперної сцени Людмила Монастирська. Тривалий час артистка співала цю партію лише на рідній сцені Національної опери України, відмовляючи усім навіть найпрестижнішим закордонним театрам.

Виключення співачка зробила лише навесні 2022 року, коли дала згоду на виконання партії Турандот в Метрополітен-опера замість Анни Нетребко.

Тоді в фіналі свого тріумфального виступу Людмила Монастирська вийшла у жовто- блакитному прапорі під овації залу.

Також в головних ролях заявлені: Олег Злакоман (Калаф), Лілія Гревцова (Лю), Сергій Магера (Тимур) та інші. Диригент - Микола Дядюра.

20 квітня (субота) о 15:00 - балет "Пригоди Піноккіо у постановці Віктора Литвинова на музику Юрія Шевченка за мотивами казки Карло Коллоді.

Неймовірні пригоди веселого пустуна та його друзів в майстерному виконанні провідних солістів балетної трупи театру не залишать байдужими ні маленьких, ні дорослих глядачів.

А у фіналі від прояву людської доброти та любові під звуки чарівної музики всі ляльки оживають, перетворюючись на звичайних веселих, пустотливих дітей.

21 квітня (неділя) о 17:00 - рання опера видатного італійського композитора Джузеппе Верді "Набукко", яка принесла молодому генію справжню світову славу, а знаменитий хор юдейських рабів "Va pensiero" став свого часу справжнім символом об'єднання Італії.

25 квітня (четвер) о 17:00 - балет М.Скорульського "Лісова пісня". Лірико- драматична історія кохання за мотивами твору Лесі Українки.

26 квітня (п'ятниця) о 17:00 - дві одноактні вистави: комічна опера "Служниця-пані" Дж.Б.Перголезі та балет "Болеро" М.Равеля

27 квітня (субота) о 15:00 - комічний балет "Весілля Фігаро" на музику Вольфганга Амадея Моцарта у постановці Віктора Яременка, який впродовж багатьох років є беззаперечним фаворитом у київських глядачів.

28 квітня (неділя) о 15:00 - одна з найпопулярніших опер у світі - "Богема" Дж.Пуччіні в постановці італійського режисера Італо Нунціата.




Важливо!

У випадку повітряної тривоги глядачів буде запрошено до тимчасового укриття у приміщенні гардероба, розташованого поверхом нижче під фоє партеру.
Детальну інформацію щодо складу виконавців (можливі зміни) та продажу квитків можна дізнатися на офіційному сайті театру.

Квитки на вистави (459 місць) надходять у продаж поступово (зазвичай за 2 тижні до вистави) і придбати їх можа виключно онлайн.


Виконавці: Сергій Магера, Людмила Монастирська, Алла Позняк, Тарас Штонда
Диригенти: Микола Дядюра, Герман Макаренко
Композитори:Євген Станкович, Юрій Шевченко
Концертна організація: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка
Концертний зал: Глядачевий зал Київського національного академічного театру оперети
Джерело: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка



Інші:

В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
Про перший в Україні віртуальний музей оперного театру
Стали відомі переможці мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року
Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного камерного оркестру
Конкурс на здобуття премії імені Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Києві відбудеться прем'єра віднайденої опери “Креонт” Бортнянського
У Варшаві вже 2025 року планують зіграти уривки з опери, яку український композитор пише для "Метрополітен-опери"
“Арнольд Шенберґ. Той, хто змінив музику”
14 листопада в Миколаєві відбудеться прем’єра Херсонського театру Куліша «Молочайник»
ІІІ Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Дмитра Загрецького
У Нью-Йорку знайшли раніше невідомий вальс Шопена
Шевченківська премія-2025: оприлюднили перелік претендентів
Урочистий концерт з нагоди відкриття Органного залу – подія де перетинаються історії, традиції та сучасність
3 листопада Оркестр Саксофонів гратиме на честь винахідника саксофонів Адольфа Сакса
У Львові в музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: листопад, сповнений культурних подій
Українська скрипалька зі світовим ім’ям Віра Жук виступить у Львові з премʼєрною програмою!
Гастрольний листопад Одеської опери
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
080910_019.jpg