У Львові визначили Переможців Другого Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Львові визначили Переможців Другого Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика
Небесний Іван
Скорик Мирослав Михайлович
Фроляк Богдана
Цепколенко Кармелла
У Львові визначили Переможців Другого Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика
1 вересня 2023, п'ятниця
Поширити у Facebook

Головним завданням Конкурсу є підтримка і промоція симфонічної творчості нової ґенерації молодих українських композиторів, збереження та розвиток традицій національної композиторської школи, яскравим представником якої є Мирослав Скорик.






Цьогоріч Конкурс відбувся у Львівській національній філармонії вдруге.

Предмет Конкурсу — твір для одного інструмента соло (на вибір) з симфонічним оркестром, що спеціально написаний для Конкурсу (завершений у 2023 році) та не був публічно виконаний до подачі на Конкурс. Твори повинні базуватися на переосмисленні традицій української симфонічної музики у поєднанні з новаторськими пошуками, притаманними світовій музиці другої половини XX — початку XXI століття.

Вісім партитур було подано на Конкурс і передано на оцінювання міжнародному журі у складі:
      Юрій Ланюк, голова журі, композитор, Україна
      Богдана Фроляк, композиторка, Україна
      Іван Небесний, композитор, Україна
      Кармелла Цепколенко, композиторка, Україна
      Назарій Стець, виконавець, Україна
      Єжи Корновіч, композитор, Польща
      Вінсент Козловський, диригент, композитор, Польща
 Проведення Конкурсу забезпечував Оргкомітет (голова — генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп, виконавчий директор Конкурсу Богдан Сегін). Було визначено шість критеріїв оцінювання поданих на Конкурс партитур:
      Композиторська професійна майстерність
      Якість нотного запису
      Ідея, концепція і форма
      Майстерність володіння оркестровим письмом
      Прояв композиторської індивідуальності
      Елементи новаторства
Оцінювання за цими критеріями відбуалося за десятибальною шкалою.

Згідно з результатами оцінюваннями, три композиції-переможці отримали по 320, 278 та 246 балів відповідно.

І місце — партитура під кодом “Jupiter141”, Концерт для віолончелі та оркестру «Concellastra» (автор Юрій Пікуш, м. Дніпро)

II місце — твір із символом “siddal”, Поема для контрабаса та оркестру «Antonych-fragments» (авторка Рената Сокачик,  м. Ужгород)

III місце —  твір із символом “Seishin”, Концерт для віолончелі з оркестром № 1 «Картини війни» (автор Нікіта Іванченко,  м. Маріуполь)

Три переможці будуть відзначені винагородами відповідно у 200 000 грн (брутто), 170 000 грн (брутто) та 130 000 грн (брутто). Крім цього, їхні твори прозвучать на концерті 29 Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» (за участі Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії, диригент — Вінсент Козловський).

Спеціальну премію Конкурсу від Оани та Сімона Камартін — присуджено твору під кодом “Cookie Monster” (“Монолог-діалог-полілог” для контрабаса та оркестру, автор Остап Мануляк,  м. Львів). Її грошовий еквівалент складатиме 750 євро.

Нагородження переможців відбудеться 1 жовтня у Львівській національній філармонії.
Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика започатковано у Львові у 2021 році та присвячено пам’яті видатного українського композитора Мирослава Скорика.

Конкурс організовує і проводить Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика у співпраці з Департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради.

Партнером Конкурсу є ЛОНСКУ, Львівська організація Національної Спілки композиторів України. 

Офіційний сайт Конкурсу: http://skoryk-competition.philharmonia.lviv.ua/ 
Офіційна Facebook-сторінка: https://www.facebook.com/Skoryk.Composers.Competition 


І місце


Юрій Пікуш
Народився у Дніпрі у 1998 році.

Навчався у музичному коледжі при Дніпровській академії музики (домра, 2013–2017), Національній музичній академії України (клас композиції Олександра Костіна — 2017–2022, Миколи Ковалінаса — 2022–2023).

Дипломант IV премії та лауреат спеціальної премії Вальтера Фельдмана у Всеукраїнському композиторському конкурсові імені Бориса Лятошинського (Харків, 2018). Резидент Стипендії Митрополита Андрея Шептицького (Львів, 2021).

Брав участь у майстеркласах нової музики — Міжнародних майстер-класах СOURSE (Львів, 2019, 2020), консультувався у таких знаних композиторів як Шимон Воцечек, Тамара Фрібель, Анна Корсун, Славомір Войцеховські, Серґєй Майнгардт та ін. Учасник концертних подій в рамках новоствореного Центру музики молодих (Київ).

Композиторський доробок Юрія Пікуша включає камерно-інструментальні та оркестрові твори. Твори Юрія виконувалися на відомих міжнародних фестивалях сучасної музики: “Usedomer Musikfestival” (Німеччина, 2023), «Контрасти» (2019, 2020, 2021), «Kharkiv Music Fest» (2018, 2023), «Нова музика в Україні» (2018) та ін.

Серед виконавців — Національний ансамбль солістів «Київська камерата», Національний симфонічний оркестр, квартет Kharkiv Music Fest, ансамблі “Nostri Temporis” (Україна), «Recherche Ensemble» (Німеччина), «Proton Ensemble Bern» (Швейцарія), Катерина Бойчук, Віктор Рекало та ін.


ІІ місце
Рената Сокачик
Народилася 1990 року у смт Вилок (Закарпатська область).

З 2005 по 2009 рік навчалася на фортепіанному відділі Ужгородського державного музичного училища імені Д. Є. Задора (клас Наталії Шутко). Паралельно опановувала основи композиції у класі Віктора Теличка.

У 2014 році завершила навчання на композиторському факультеті Київської Національної музичної академії України (клас проф. Ганни Гаврилець).

Згодом там же продовжила навчання в аспірантурі (кафедра історії світової музики, науковий керівник — проф. Лариса Неболюбова).

У грудні 2019 року захистила наукову дисертацію, здобувши ступінь кандидата мистецтвознавства.

Композиторський доробок Ренати Сокачик включає камерно-інструментальні, вокальні та оркестрові твори.

Її опуси звучать на престижних вітчизняних фестивалях у виконанні видатних колективів, зокрема Академічного камерного хору «Хрещатик», Національного ансамблю солістів «Київська камерата», Національного камерного ансамблю “Київські солісти”, ансамблю сучасної музики “Рикошет”, естрадно-симфонічного оркестру України тощо.

Двічі брала участь у міжнародних майстер-класах фундації сучасної музики відомого сучасного угорського композитора Петера Етвеша (Будапешт, Етвеш-інститут). Брала консультації у видатних композиторів, зокрема Герда Кура, Паскаля Дюсапена та Тосіо Госокави.

У травні 2018 року композиторці вдалося вибороти перше місце на конкурсі «Сучасний музичний діалог у карпатському регіоні», її вокально-інструментальний твір «Radnoti-fragments» прозвучав у різних містах України, Угорщини, Румунії та Словаччини

Того ж року, разом з творами інших молодих київських композиторів, твір Ренати Сокачик для скрипки слово «Samotność (ona przychodzi, kiedy jesteś sam)» був відібраний до проєкту польсько-українського діалогу «Miedzy wiekami» та виконаний у Познані, Катовіце і Варшаві українською скрипалькою Наталією Колядою.

У вересні 2020 композиторка стала фіналісткою міжнародного проєкту «O Blissful Loss of Self» (проєкт ансамблю сучасної музики “Anima Vox Duo”, Штат Північна Кароліна, США).

Крім творчої та наукової, композиторка веде також педагогічну діяльність. З 2011 року та по сьогодні є викладачем музично-теоретичних дисциплін Київської дитячої школи мистецтв ім. Стефана Турчака. З 2021 року Рената Сокачик є членкинею Національної Спілки композиторів України. У 2022 році стала співзасновницею фестивалю імені Ганни Гаврилець “Українські композитори — дітям”.

Рената Сокачик є лавреаткою премії імені Левка Ревуцького у 2023 році.


ІІІ місце
Нікіта Іванченко
Народився 2004 року у Маріуполі (Донецька область).

Навчався у загальноосвітній школі №68, та з репетитором по музичній освіті (флейта).

Творчий доробок — декілька квартетів для стандартного квартету та один для віолончельного, камерна сюїта, Концерт для фортепіано, різні обробки сучасної музики та експерименти з класичною та етнічною музикою.

Спеціальна премія від Оани та Сімона Камартін


Остап Мануляк
Композитор, виконавець та ініціатор різноманітних мистецьких проєктів. Кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри композиції Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка.

Народився у Львові 1983 року.

Навчався як композитор у Львівській державній музичній академії імені Миколи Лисенка (клас композиції Віктора Камінського, клас інструментування Мирослава Скорика, клас поліфонії Богдани Фроляк). Двічі — стипендіат програми Gaude Polonia.

У 2006 навчався композиції у Краківській музичній академії у Збіґнєва Буярського, а у 2011 стажувався у Студії електроакустичної музики (SME) Краківської музичної академії під керівництвом Марека Холонєвського.

Також брав участь у численних майстеркласах нової музики (COURSE, UKHO) під керівництвом таких відомих композиторів як: Семюел Андреєв (Канада), Карола Баукгольт (Німеччина), Стефано Джервазоні (Італія), Сергій Пілютіков (Україна), Боґуслав Шеффер (Польща), Ґерхард Штеблєр (Німеччина) та ін. У 2018–2019 році, як стипендіат Програми Фулбрайта, реалізовував свій проєкт у Центрі комп’ютерних досліджень музики та акустики Стенфордського Університету (Каліфорнія, США).

Остап Мануляк є співзасновником Мистецького об’єднання НУРТ, куратором Фестивалю електроакустичної музики VOX ELECTRONICA, співкуратором Фестивалю аудіовізуального мистецтва ТЕТРАМАТИКА, керівником Експериментальної освітньої студії електроакустичної музики (EESEM) при Львівській національній музичній академії імені М.В.Лисенка та членом правління Львівської організації Національної спілки композиторів України.











Композитори:Іван Небесний, Мирослав Скорик, Богдана Фроляк, Кармелла Цепколенко
Концертна організація: Львівська національна філармонія
Конкурс (фестиваль): Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика



Інші:

В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
Про перший в Україні віртуальний музей оперного театру
Стали відомі переможці мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року
Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного камерного оркестру
Конкурс на здобуття премії імені Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Києві відбудеться прем'єра віднайденої опери “Креонт” Бортнянського
У Варшаві вже 2025 року планують зіграти уривки з опери, яку український композитор пише для "Метрополітен-опери"
“Арнольд Шенберґ. Той, хто змінив музику”
14 листопада в Миколаєві відбудеться прем’єра Херсонського театру Куліша «Молочайник»
ІІІ Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Дмитра Загрецького
У Нью-Йорку знайшли раніше невідомий вальс Шопена
Шевченківська премія-2025: оприлюднили перелік претендентів
Урочистий концерт з нагоди відкриття Органного залу – подія де перетинаються історії, традиції та сучасність
3 листопада Оркестр Саксофонів гратиме на честь винахідника саксофонів Адольфа Сакса
У Львові в музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: листопад, сповнений культурних подій
Українська скрипалька зі світовим ім’ям Віра Жук виступить у Львові з премʼєрною програмою!
Гастрольний листопад Одеської опери
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
501.jpg