|
Дніпро філармонія запрошує...
15 вересня відбудеться великий симфонічний концерт
14 вересня 2023, четвер
Поширити у Facebook
15 вересня відбудеться великий симфонічний концерт - відкриття сезону де представлять світову прем’єру твору Максима Коломійця «Чотири ріки на свічці, що тане»
Це буде програма, яка подарує меломанів колосальною музикою та вражаючи виконавською майстерністю.
Будуть виконані такі твори:
- Левко КОЛОДУБ. Симфонічна поема “Великий каменяр”
-
- Максим КОЛОМІЄЦЬ. Подвійний концерт «Чотири ріки на свічці, що тане» - СВІТОВА ПРЕМ’ЄРА
-
- Людвіг ван БЕТХОВЕН. Симфонія n.7
ВИКОНАВЦІ:
Академічний симфонічний оркестр Дніпропетровської філармонії
Солісти: Марко КОМОНЬКО (скрипка), Львів
Ян РОМАНОВСЬКИЙ(скрипка), Польща
Художній керівник, головний диригент: Айдар ТОРИБАЄВ
- Левко Колодуб. Симфонічна поеа “Великий каменяр” - перший симфонічний опус цього композитора.
Левко Колодуб – один із наймасштабніших українських композиторів другої половини ХХ – початку ХХІ століть. Він належить до тих непересічних митців, чия творчість (гідно оцінена при житті) після його переходу в інші світи не лише не втрачає значимості, а, навпаки, повертається до нащадків новими гранями, наповнюється новими сенсами.
Максим Коломієць.Подвійний концерт «Чотири ріки на свічці, що тане». СВІТОВА ПРЕМ’ЄРА!
“Вхопити красу в ракурсі, якого ніхто не бачив!” Віримо, що йому це вдасться!
“Днями завершив щось на зразок подвійного концерту для двох скрипок з оркестром на дружнє замовлення Marko Komonko та Jan Romanowski. Вийшло неочікувано навіть для мене самого. А в третій частині якось зарулилось до Брамса (не питайте), - написав на своїй сторінці у facebook Максим КОЛОМІЄЦЬ.
-Твір я назвав “Чотори ріки ...” і мені хотілось щоб він став метафорою нашого сьогоднішнього моменту. Від вечірньої свічки, що тане, через політ дракона до промінця на долоні...ї”.
Людвіг ван Бетховен. Симфонія n.7
Цей твір великого Бетховена, яким він пишався і називав улюбленим дітищем, не одразу було оцінено. Спочатку казали, що це – музичне божевілля. А потім, пройшов час, і твором почали нестримно захоплюватися. Сучасники докоряли композитора за його Сьому симфонію, пояснюючи, що така “простонародна” музика не варта високого жанру. Чому так? А тому, що, за виключенням геніальної другої частини, що є концентрацією скорботи, інші три частини – концентрація бестурботної веселості, щастя і задоволення життям. Ріхард Вагнер назвав цю симфонію “Апофеоз танцю”!
ДОВІДКА Music-Review Ukraine
Марко КОМОНЬКО – талановитий виконавець, скрипаль-віртуоз, лауреат численних престижних конкурсів. Навчався у Великобританії в Лондонському Королівському музичному коледжі у професора Фелікса Андрієвського (1994-1999 рр.) та блискуче завершив скрипкові студії в Німеччині (Кельн) у видатного скрипаля сучасності Віктора Третьякова. Постійно концертує, отримує різні нагороди та найвагоміша на одному з найпрестижніших сучасних конкурсів-Лауреат другої премії Міжнародного конкрсу скрипалів ім. Георга Куленкапфа (Кельн, 1993). З 2004 року Марко Комонько проживає в Південній Кореї, працює концертмейстером різних оркестрів та виграє конкурс на посаду концертмейстера Сеульського симфонічного оркестру, який входить у вісімку найкращих оркестрів світу, при тім виступає як соліст, ансамбліст, записується на радіо та телебаченні. В його репертуарі твори композиторів різних епох та стилів, у тому числі й українських композиторів.З 2014 року Марко Комонько працює солістом Львівської національної філармонії. Про нього пишуть:
«Натуральність гри, максимальна технічна досконалість та величезна музикальність – це головні риси гри Марка Комонька» (Владислав Сваха, Польща).«Скрипаль Марко Комонько показав такий високий клас виконавської майстерності, таку культуру інтерпретації, такий рівень самовіддачі, що його концерт, без сумніву, став кульмінацією сезону» (Юрій Чекан «Дзеркало тижня»). «Марко Комонько майстерно, переконливо і натхненно виконав продуману програму. Комонько грає на повне ризико, показує багатство відтінків звучання, віртуозність, мужність, високу виконавську майстерність, чим захоплює і вражає слухача» (Сабіна Краймендаль, Нюрнберг, Німеччина).
Ян РОМАНОВСЬКИЙ – соліст і скрипаль камерної музики, творчий мислитель. Він виступає і записує альбоми з ансамблем Trio Taklamakan та як соліст. Зробив запис віртуозних капризів для скрипки соло польського композитора Фридерика Августа Дурановського. Працює професором в Музичній академії імені Фелікса Нововевського в Бидгощі. Його учні є переможцями всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Часто засідає у журі національних та міжнародних змагань. Читає лекції та майстер-класи в музичних школах Польщі та за кордоном.
Колективи: Академічний симфонічний оркестр Дніпропетровської обласної філармонії
Виконавці: Марко Комонько
Концертна організація: Дніпропетровська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал Дніпропетровської обласної філармонії
|