«Українські акварелі»: несподівані грані вітчизняної музики | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
«Українські акварелі»: несподівані грані вітчизняної музики
Футорська Лідія
Хоровець Сергій
«Українські акварелі»: несподівані грані вітчизняної музики
2 березня 2016, середа
Поширити у Facebook

Рівень сучасного виконавства настільки високий, що відвідувача філармонійних концертів, здавалося б, просто неможливо здивувати віртуозністю, артистизмом, яскравістю… Усе це є чи не у всіх, хто заслужив право на концертну діяльність.

Лідія Футорська  та  Сергій Хоровець

Інша справа – художня індивідуальність, прагнення торувати власну стежку в мистецтві, сміливість пошуків і, водночас, бездоганний смак, який вбереже від хибних експериментів. Такі виконавські якості зустрічаються в сучасному виконавському мистецтві, скоріше, як виняток, ніж як загальна тенденція. Тому концерти, які відзначені неординарністю в підходах до вибору музики та її інтерпретації, запам’ятовуються надовго й змушують замислюватися і над сутністю музики, і над завданнями сучасного концертного виконавства.

Доброзичливу, однак надзвичайно вимогливу житомирську публіку, не так просто змусити слухати музику, затамувавши подих. Однак Лідії Футорській та Сергію Хоровцю це вдалося повною мірою. Їх концерт у Житомирcькій філармонії, який відбувся 19 січня 2016 р. був відзначений глибоким та талановитим підходом до своєї ролі філармонійних артистів. Визнані в Європі музиканти, скрипалька Лідія Футорська та диригент та баяніст Сергій Хоровець вже кілька років виступають в дуеті. Кожен з музикантів має неабиякі здобутки в обраній ним музичній сфері.

Лідія Футорська – лауреат міжнародних конкурсів в Україні (1994, 2002); Чехії (1994); та Хорватії (2009). Концертувала у Польщі, Словаччині, Угорщині, Австрії, Німеччині, Італії, Швеції, Азербайджані. Співпрацювала із більшістю симфонічних та камерних колективів України: оркестрами Львова, Ужгорода, Чернівців, Івано-Франківська, Тернополя, Хмельницька, Рівного, Києва, Харкова, Луганська, Запоріжжя, Херсону, Криму. Неодноразово брала участь у міжнародних фестивалях «Віртуози», «Контрасти» (Львів); «Kharkiv contemporary» (Харків); «Bach-fest», «Organum» (Суми); «Kubinska hudobna jesen» (Дольні Кубін, Словаччина); «Brunoever» (Люблін, Польща); «Дні Львова у Кракові», «Житомирська музична весна». Здійснила декілька записів на CD, зокрема, з музикою К. Шимановського та Б.Лятошинського.

Лідія Футорська  та  Сергій Хоровець

Не менш відомим музикантом є й диригент Сергій Хоровець. Випускник Національної музичної академії ім. П.Чайковського у Києві, він пройшов артистичне стажування у Варшавському Музичному університеті в класі професора М.Піяровського. Учасник міжнародних фестивалів в Україні та за кордоном: Львів, Дрогобич, Рівне, Житомир, Херсон, Суми (Україна); Дольні Кубін (Словаччина); Люблін (Польща), працював як головний диригент оркестру Рівненської філармонії (Україна); співпрацював з оркестрами Дніпропетровська, Запоріжжя, Херсону, Івано-Франківська, Львова, INSO-Lviv (Україна); Бялостоку (Польща); Slovak Sinfonietta (Жіліна, Словаччина). Виступав з видатними солістами: К.-А. Кулькою, О.Крисою, Ольгою та Наталією Пасічник, Й. Єрмінем, В.Неселовським.

Ініціатор та диригент проекту «На перехресті культур Галичини», під егідою Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку. На даний час – запрошений диригент Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії. Такий широкий спектр творчих проектів у кожного з музикантів.

Однак камерне ансамблеве музикування – настільки притягальна сфера творчості, що музиканти просто не змогли обійти її увагою. З 2012 року музиканти виступають разом. Досить рідкісне поєднання скрипки та кнопкового акордеону в одному ансамблі вимагає від артистів особливих підходів як до вибору програми, так і до аранжувань, адже для ансамблів такого складу написано небагато творів. Мусимо визнати: творчий експеримент, помножений на талант, вишуканий смак та професіоналізм перевершив всі очікування.

Українська музика у виконанні музикантів прозвучала напрочуд естетично, продемонструвавши професіоналізм її творців, починаючи від М. Березовського, М. Лисенка до композиторів ХХ століття і наших сучасників. Всі аранжування зроблені Сергієм Хоровцем. Не просто сказати, що привабило у виконанні музикантів найбільше, адже вони володіють усім спектром виконавських прийомів та засобів донесення до слухача глибинного змісту музичних творів.

Віртуозний блиск Рапсодії М. Лисенка та «Іспанського танцю» М. Скорика, молитовна зосередженість «Аве Марія» М. Скорульського та жагучий біль «Елегії» М. Скорика, присвячений Героям Майдану, продемонстрували багатогранність художнього світу української музики і надзвичайно обережне ставлення до оригіналу, якому таке аранжування додало нових граней і відкрило приховані смисли.

На жаль, в житомирському концерті музикантів не прозвучав надзвичайно цікавий та рідко виконуваний твір І. Стравінського «Історія солдата», який є окрасою програми дуету. Однак будемо сподіватися на нові зустрічі з прекрасними виконавцями, на нові програми та успіхи в найважливішій справі їхнього життя – служінні вітчизняній музичній культурі!


Автор: Ірина Копоть
Виконавці: Лідія Футорська, Сергій Хоровець



Інші:

100 років від дня народження видатного українського оперного співака Дмитра Гнатюка
Фестиваль-Премія ГРА оголосив лонгліст
Хореографка Катерина Курман — про нову постановку "Соляріс" у Львові та сучасний балет
Сто п’ять миттєвостей успіху
Повітряні коридори життя
«Два кольори душі Дмитра Гнатюка»
Вінницька дослідниця Лариса Семенко видала унікальну монографію про Леонтовича
«Letters and Notes». Музика Грабовського на Ukrainian Contemporary Music Festival
«І в той момент стався вибух»: нові свідчення про російський авіаудар по драмтеатру у Маріуполі
Як дивитися оперу
26 лютого день пам'яті Костянтина Данькевича
Музиканти Київського симфонічного оркестру стали біженцями у Німеччині, але збирають повні зали на своїх концертах
Як народжується балет «Соляріс» Олександра Родіна?
Що запорожець робив за Дунаєм? Історія культової української опери та її видатного творця
Бетховен присвятив кілька своїх симфоній другу-українцю: хто це був
Ігор Шамо відмітив би ювілей
Олена Михайлівна Потапова відмітила ювілей
ДРУГИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС НА НАПИСАННЯ І ПОСТАНОВКУ КАМЕРНОЇ ОПЕРИ У ЛЬВІВСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ОПЕРІ
Корифейка української опери
11 лютого 1938 року в селі Довбиші Баранівського району Житомирської області народився видатний український хоровий диригент і композитор, Народний артист України Анатолій Пашкевич
Фільм Анастасії Фалілеєвої «Я померла в Ірпені» отримав нагороду на найбільшому в світі фестивалі короткого метру
Одеська філармонія після обстрілу - масштаби збитків
100 років ХНАТОБу: як театр працює в умовах війни
Леся Українка музикою Франца Шуберта
Новий фільм Катерини Горностай СТРІЧКА ЧАСУ обрано до основного конкурсу 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю
Вона була довершеною гармонією: Соломія Крушельницька в авторській розповіді Олександра Балабка
Пам’ятаємо: Івану Карабицю виповнилось би 80!
«Шароварщина – це не те, що ми маємо показати в Європі»
ТОП-10 вистав 2024 року столичної сцени
130 років Борису Лятошинському: що варто знати про відомого українського композитора
Десять поглядів на Різдво: добірка класичної музики
Кропивницька музична школа імені Юлія Мейтуса відзначила 50-річчя від заснування
Тріумф театру у часи викликів:
Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
      © 2008-2025 Music-review Ukraine