Ідея повторити тріумфальний тур хору Кошиця народилася на Донбасі | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Ідея повторити тріумфальний тур хору Кошиця народилася на Донбасі
Ідея повторити тріумфальний тур хору Кошиця народилася на Донбасі
2 червня, неділя

«Через культурну дипломатію до економічної незалежності України» – під таким гаслом відбувається світове турне нового українського хору – Української республіканської капели «NOW Кредо». Перший концерт хору, який пройде слідами попередників, Української республіканської капели (УРК) під керівництвом Олександра Кошиця, як і 100 років тому, відбувся у столиці Чехії Празі.

А сама ідея відновити хор, який через українську пісню познайомить світ із українською культурою, народилася на Донбасі, у містечку Покровськ. Там на початку століття на тодішній залізничній станції Гришине кілька років працював композитор Микола Леонтович. Його обробка української колядки «Щедрик» після виконання її хором в Америці стала візитівкою і самого хору, і України, чиє мистецтво було невідомим у світі. Нині хор має розповісти не лише про Україну, про те, що Донбас, який далі є об’єктом російської агресії, є частиною України, але і про те, що цей край має свою культурну ідентичність, яка може стати цікавою для майбутніх інвесторів.

Такого рівня концерту українських співаків Прага не бачила за останні 100 років. Один із найбільших хорів України – на сцені було 82 співаки – представив і твори української класики, і духовну музику, і нову програму – обробки українських народних пісень, складених в одну театральну композицію.

Після першого відділення концерту, в якому лунала духовна музика, навіть таким досвідченим публічним промовцям, як українському послові у Чехії Євгенові Перебийносу, було важко підібрати слова.

«Враження в усіх після першого відділення просто величезні. Я думаю, ніхто не сподівався, що буде такий рівень, – посол наголосив, що це глибоко символічно, що концерт відбувається рівно через 100 років після першого концерту хору з України у Празі. – Цей концерт відбувається за кілька метрів від того місця, де тоді відбувався той концерт, Національного театру, в одному з найкращих залів Чехії та Праги, Жофіні».

Після концерту головний диригент хору Богдан Пліш сказав, що проект готувався у рекордні терміни, щоб встигнути розпочати турне саме на соту річницю великої культурної місії Української Народної Республіки, а тому подолав величезну кількість організаційних труднощів. Та враження від першого концерту, прийняття публіки довели, що зусилля були того варті.
«Я маю велике переконання, що українська культура не мала нічого схожого з тим, що зробив Кошиць зі своєю капелою. Ми намагаємося віддати їм гідну шану, продовжити їхню місію. Я щасливий», – сказав диригент хору «Кредо», на основі якого створювався один з найбільших в Україні хор.

На відміну від капели Кошиця, яка об’їхала світ 100 років тому, нинішня капела «NOW Кредо» – не державна, ідея її створення народилася на Донбасі, у містечку Покровську, і підтримав її переважно місцевий бізнес, розповів мер Покровська Руслан Трєбушкін. За його словами, після початку російської агресії на заклик нового керівника краю Павла Жебрівського містечка Донбасу почали шукати свою культурну ідентичність. Тоді в колишньому Красноармійську пригадали, що на початку століття на тодішній залізничній станції Гришине кілька років працював композитор Микола Леонтович, і, ймовірно, там була створена друга версія його знаменитого «Щедрика».

Нині місто планує будувати свою культурну політику навколо пам’яті Миколи Леонтовича і використовувати цей бренд для залучення інвестицій у місто, розповіла Радіо Свобода ведуча празького концерту, журналістка, ведуча Українського радіо Наталя Соколенко.

«Щедрик» Леонтовича перемістився на герб міста – ластівка з «Щедрика», який так геніально обробив Микола Леонтович, стала символом міста», – розповіла журналістка.

«На Різдво в Покровську відбувся Всеукраїнський конкурс хорів, і я підкреслюю, це робила виключно громада міста, чомусь не підтримала область і інші українські щаблі української влади. Не знаю, чому не підтримали, може, ще не розгледіли цей проект, але поки що витягує на собі все це Покровськ, і підприємці з Торгово-промислової палати, з Українського союзу промисловців та підприємців, з Європейської бізнес-асоціації, які вважають, що культурна дипломатія зараз потрібна», – сказала Наталія Соколенко.

Відсутність інституційної підтримки держави проявилася у тому, що хор не мав достатньої інформаційної підтримки. Через відсутність реклами на концерт не прийшли ті, на кого він був розрахований у першу чергу – впливові культурні й політичні діячі Чехії, та і українська громадськість Праги дізналася про нього в останню хвилину.


Джерело: Радіо СвободаДодати: Share on Facebook

Інші:

Чому вінницький орган може втратити свій голос
Перший Таврійський фестиваль класичної музики показав – Херсону потрібен симфонічний оркестр
Світові зірки української опери виступлять просто неба у Києві
Поліромантизм. Сольний концерт Андрія Луньова
Помер відомий педагог та соліст опери
Фестиваль української ретро-музики у Львові розпочнеться «Повстанським танго»
У Дніпрі відбудеться міжнародний джазовий фестиваль “Джаз на Дніпрі-2019. New story”
У Вінниці вшанують пам'ять знаменитого диригента виконанням опери Леонтовича
16 червня, в рамках XVII Фестивалю давньої музики у Львові виступить білоруський гурт середньовічної музики «Стары Ольса»
ІІ Міжнародний форум Центральної та Східної Європи «Via Carpatia 2019»
Національна філармонія України відкриває літній сезон
15, 16 та 23 червня у Львові відбудеться щорічний міжнародний Фестиваль давньої музики
Свіже звучання СLASSIC PICNIC
Національний ансамбль танцю України ім. П. Вірського підкорив країну Великого Степу.
Запорізька школа мистецтв №3 отримала нові меблі в подарунок від міської влади
В театрі опери та балету прем'єра - балет "Великий вальс" на музику Йоганна Штрауса
У філармонії Маріуполя відкривають вітражний хол для виступів
У Львівському органному залі розпочався новий музичний місяць
Музика та література: У Львові відбудеться міжнародний музичний фестиваль LvivMozArt
Фестиваль «Віртуози» у Львові завершиться українською прем’єрою ораторії Мендельсона у виконанні понад 100 виконавців змішаного хору з Нюрнбергу
Художній керівник Хмельницької обласної філармонії отримала ґрант Президента
«Культурна експансія»: Угорщина вкладе 2,5 мільярди форинтів у закарпатські заклади культури
Як 12-річний калушанин самостійно освоїв шість музичних інструментів та нотну грамоту
Ідея повторити тріумфальний тур хору Кошиця народилася на Донбасі
Органний зал на вулиці Соборній у Рівному подадуть на внесення до списку Світової культурної спадщини ЮНЕСКО
У замку Радомисль пройде найбільший в Україні фестиваль класичної музики просто неба за участі відомих зіркових гостей
10 безкоштовних подій на Leopolis Jazz Fest 2019
У Бузівській ОТГ відкрили школу мистецтв «Гармонія»
Благодійний концерт: Артистки La Scala виконають Gloria Вівальді в CXID Opera, щоб допомогти “Летючому дому” і молоді з інвалідністю
На честь Софії Київської виконають оперу композиторки Вікторії Польової
Одеська хореографічна школа відзначила 80-річний ювілей
У Києві відбувся концерт відомого віолончеліста Готьє Капюсона
Хмельницька обласна філармонія оголошує конкурс на заміщення вакантних посад
Чернівецька філармонія закриває сезон «Гамалією» Мирослава Скорика
Стебницька музична школа – півстоліття у доробку
У Києві відбудеться VII Міжнародний музичний фестиваль оперети «О-FEST-2019»
У Лівані встановлять погруддя української співачки Лідії Липковської
Національний камерний ансамбль "Київські солісти" оголошує конкурс на заміщення вакантної посади
Симфонічний оркестр Українського радіо записав музику для фільму «Останній крок» із Жаном Рено у головній ролі
Запорізька обласна філармонія запрошує на закриття 62-го симфонічного сезону
      © 2008-2018 Music-review Ukraine