Кабінет міністрів врегулював питання перетину кордону військовозобов'язаними митцями та працівниками медіа. | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Кабінет міністрів врегулював питання перетину кордону військовозобов'язаними митцями та працівниками медіа.
Кабінет міністрів врегулював питання перетину кордону військовозобов'язаними митцями та працівниками медіа.
5 березня, середа
Поширити у Facebook

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на заступника міністра культури та стратегічних комунікацій (МКСК) України з питань європейської інтеграції Андрія Наджоса.

На засіданні Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики він зазначив, що зміни в тому, що раніше всі звернення отримувало МКСК, а тепер ми звернення спрямовуються до відповідних інституцій. А вони в межах своєї компетенції опрацьовуватимуть звернення, перевірятимуть всі необхідні документи. Потім МКСК отримуватиме верифікований пакет.

"Тому що для ухвалення рішення це, по-перше, прискорить процес, а по-друге, зробить його більш транспарентним і відповідальним", - сказав Наджос.

Відтепер лист сприяння підписуватиметься лише міністром або тим, хто виконує його обов'язки.

Відтепер подавати документи до Міністерства культури та стратегічних комунікацій потрібно щонайменше за 15 днів до виїзду, а максимальний строк перебування за кордоном становить не більше 60 календарних днів з дня перетину кордону.

"У виняткових випадках він може бути продовжений, але нам здається, що цього терміну достатньо, щоб людина вирішила свої робочі питання і повернулася в Україну", - додав заступник міністра.

Крім того, визначено чіткий перелік документів, які необхідні, щоб Мінкультури видало лист-сприяння перетину кордону, зокрема, необхідно мати запрошення і військово-обліковий документ.

"Є певні додаткові елементи, які стосуються працівників ЗМІ і медійників. Тут може бути підключено Мінцифри. Воно підключається у разі участі медійників у заходах, які пов'язані із забезпеченням функціонування мультимеійної платформи United24", - розповів Наджос.

Також для медійників має бути надане чітке редакційне завдання і наказ на відрядження.

Серед іншого, МКСК має намір розробити певний алгоритм, який би унормовував, що якщо митець декларував як мету виїзду за кордон збір коштів на Сили оборони, то після повернення він має прозвітувати в яку бригаду і в якій кількості будуть направлені кошти.

Серед важливих нововведень також те, що для юридичних осіб буде важливо мати статус критичності, а фізичні особи-підприємці зможуть подаватися на виїзд, якщо вони три роки, на момент подачі заявки, були зареєстровані і провадили діяльність.

Очікується, що постанова набуде чинності після публікації в "Урядовому кур'єрі" з 6 березня.Що передувало
МКСК із 3 березня призупинив видавання листів сприяння до Державної прикордонної служби для виїзду за кордон військовозобов'язаних митців та медійників.

За даними ІМІ, протягом минулого року виїхало і не повернулося кілька сотень митців і до десяти журналістів.

Директорка ІМІ Оксана Романюк вважає, що призупинення МКСК видавання медійникам листів на виїзд за кордон створює ризик стигматизації всіх представників медіаспільноти.

Медіарух вимагає скасувати призупинення видачі листів для виїзду за кордон журналістам.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій заявило, що митцям і медійникам відновлять листи сприяння для виїзду за кордон одразу після того, як будуть ухвалені погоджені зміни до постанови уряду.


Автор: Валентина Троян
Джерело: Інститут масової інформації



Інші:

6 липня день пам'яті всесвітньо відомого італійського композитора Енніо Морріконе (1928-2020 рр.)
Одеська опера вердіївською «Аїдою» завершить свій 215-й сезон
Україну представлять на Балетному гала-концерті в Індонезії
Подарунок із Франції: Коломийська філармонія отримала нову скрипку
Гурт "Паліндром" передав ГУР понад 1,5 млн гривень на дрони MAGURA
TOKYO ART NINJA, 5-й міжнародний конкурс
Одеська опера святкує: фестиваль "Оксамитовий сезон" стартує до Дня Незалежності
«Марія Заньковецька. Заручена зі сценою»: вистава, яку грають на чотирнадцяти локаціях 
Львівський хор “Гомін” вирушає у тур Україною!
«Океан Ельзи» зібрав 7,7 млн грн на дрони та РЕБи під час концертів у Львові
У Харкові до 100-річчя першого українського оперного театру — ХНАТОБу — покажуть оперу "Енеїду"
Вперше в Україні буде здійснено масштабний запис усіх камерних симфоній Євгена Станковича
Оркестр Львівської національної філармонії анонсує серію програм травмочутливого мистецтва
Згадуємо Богодара Которовича
Вчені довели, що Моцарт допомагає при епілепсії
Премʼєрою музичної вистави «Патріот» відкриє восени 44-й сезон Київська опера на Подолі
У Черкасах відбувся музичний вечір у літньому дворику
Міжнародний фестиваль «Дзеркало» розкриває програму: яку музику гратимуть цього літа у Львові
Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
В Полтавській обласній філармонії відбувся концерт класичної музики
У Вінниці відбувся концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
"Дударик" заспівав у Ватикані під час ювілейного паломництва УГКЦ
Сумська філармонія завершила потужний 87-й сезон
80 мистецьких шкіл Дніпропетровщини отримали музично-теоретичні книжки
Оперна співачка Мар'яна Мазур здобула перемогу на міжнародному конкурсі в Італії
Що підготувала Національна опера під завісу свого 157-го сезону?
"ДніпроОпера" завершила 51-й театральний сезон
У липні у Львівському органному залі відбудеться понад 50 подій
Азербайджан "банить" російську культуру: скасовано всі заходи
Львівський хор "Гомін": що в репертуарі музикантів, які підкорили користувачів соцмереж піснею "Цей сон"
Людмила Монастирська: «Для мене співати – як дихати»
Метрополітен-опера опублікувала уривок нової постанови про викрадення українських дітей
Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
У Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького відкрилась виставка народних і традиційних музичних інструментів
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №424/2025
Авторський проєкт Наталії Половинки у музичній виставі об'єднає давні духовні напіви України та шедеври європейської музики
Артисти Полтавської філармонії взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України
Авторське право для композиторів: як побудувати цивілізований ринок?
У Житомирській обласній філармонії завершили 87-й концертний сезон
      © 2008-2025 Music-review Ukraine