|
Шедеври української і світової класики
11-13 вересня відбудеться гастрольне турне Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України на Тайвань
11 вересня 2023, понеділок
Поширити у Facebook
Вперше за свою 105-річну історію цей прославлений колектив вирушив в далеку подорож на о.Тайвань!
У рамках гастролей відбудуться три концерти в найкращих концертних залах найбільших міст острова.
В програмах лунатимуть шедеври світової та української класики. Соліст - Антоній Баришевський (фортепіано), дириґент - Володимир Сіренко.
• 11 вересня - Taichung . У програмі: Друга Симфонія М. Березовського, Четвертий Концерт для фортепіано з оркестром Л. ван Бетховена, Перша Симфонія Я. Сібеліуса.
• 12 вересня - Kaohsiung. У програмі: Перший Концерт для фортепіано з оркестром Ф. Шопена, Симфонічна балада “Гражина” Б. Лятошинського, Симфонічна поема “Мазепа” Ф. Ліста.
• 13 вересня - Taipei. У програмі: Друга Симфонія М. Березовського, Четвертий Концерт для фортепіано з оркестром Л. ван Бетховена, Перша Симфонія Я. Сібеліуса.
ДОВІДКА Music-Review Ukraine
Володимир СІРЕНКО, народжений на Полтавщині, порівнюється міжнародною пресою з іншими відомими диригентами, такими як Еса-Пекка Салонен та Саймон Реттл.
Його дебют відбувся у Київській державній філармонії у 1983 році з виконанням творів Стравінського, Шенберга, Булеза. У 1989 році закінчив Київську державну консерваторію у класі професора Алліна Власенка, у 1990 році став фіналістом Міжнародного конкурсу диригентів у Празі. Через рік був призначений на посаду головного диригента-художнього керівника Симфонічного оркестру Українського Радіо, яку займав до 1999 року. За цей період здійснив понад 200 записів до фондів Українського Радіо, які включають симфонії Моцарта №№ 38, 41, Бетховена №9, Дворжака №№7,9, «Німецький реквієм» Брамса, «Макбет» Р. Штрауса, «Тарас Бульба» Яначека на ін.
З 1999 року очолює Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України. Серед сотень програм, які він виконував з оркестром, найважливіші були цикли симфоній Г. Малера та Б. Лятошинського, Страсті за Матвієм, Лукою, Марком, Іоаном та Меса сі-мінор Й.С. Баха, ораторія “Жанна д’Арк на вогнищі” А. Онеґґера, драматична легенда “Засудження Фауста” Г. Берліоза, “Муки св. Себастьяна” К. Дебюссі.
Він записав понад 50 компакт-дисків, а CD-альбом «Реквієм для Лариси» Валентина Сільвестрова номінувався на премію «Греммі» 2005 року. Диригував світовими прем‘єрами багатьох творів українських композиторів, включаючи Симфонію №6, ораторії «Слово про Ігорів похід» та «Страсті за Тарасом» Євгена Станковича, Симфонії №№ 7, 8, 9 Валентина Сильвестрова.
З 2011 по 2014 працював головним диригентом Націнального камерного ансамблю «Київські солісти».
Здійснив записи музики до фільмів українських та зарубіжних композиторів (близько 40 ігрових, документальних, анімаційних фільмів).
Поставив на різних сценах (включаючи концертні виконання) камерну оперу «Доля Доріана» Кармели Цепколенко, оперу-ораторію «Згадайте, братіє моя» Віталія Губаренка, опери «Коли цвіте папороть», «Страшна помста» Євгена Станковича, опери «Ріголетто» Дж.Верді, «Сестра Анжеліка» Дж. Пуччіні, «Орфей і Евридика» К.В. Глюка, оперу-ораторію «Цар Едіп» Ігоря Стравінського.
Він гастролював у Австрії, Бахрейні, Бельгії, Болгарії, Канаді, Чехії, Німеччині, Італії, Іспанії, Японії, Казахстані, Кореї, Лівані, Нідерландах, Франції, Омані, Польщі, Португалії, Словаччині, Об‘єднаних Арабських Еміратах, США та Великобританії. Він працював з багатьма відомими оркестрами, включаючи Королівський філармонійний оркестр, «Симфонія Варсовія» та оркестр Польського Радіо, оркестр Братиславського Радіо, Єрусалимський симфонічний оркестр, Ізраїль Симфонієта, Бруклінський філармонійний оркестр, BBC Philharmonic та ін.
В.Сіренко диригував у багатьох відомих концертних залах: Концертгебау (Амстердам), Театр на Єлисейських Полях (Париж), Барбікан-Хол і Кадоган- Холл (Лондон), Сеул-Арт-центр, Рой Томпсон Холл (Торонто), Театр «La Fenice» (Венеція), Берлінська філармонія та ін.
Володимир Сіренко – народний артист України (2008р.), лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2001р.), член-кореспондент Національної академії мистецтв України. У 2018 році нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.
Антоній БАРИШЕВСЬКИЙ -український піаніст, соліст Національної філармонії України. Лауреат багатьох міжнародних конкурсів, серед них – Міжнародний конкурс Артура Рубінштейна (Ізраїль) та Міжнародний конкурс піаністів ім. Ферруччо Бузоні (Італія).
Навчався у Національній музикальній академії України ім. П. Чайковського у в Києві та у Висшій школі музики у Парижі. Гастролював у Германії, Франції, Іспанії, Італії, Данії, Швейцари, Ісландії, Росії, Білорусії, Сербії, Румунії, Польщі, Ізраїлі й США.
Має записи на радіо й телебаченні України, Сербії, Італії, Данії, Іспанії. Випустив декілька сольних дисків, у тому числі на лейблі «Naxos», з творами Д. Скарлатті, К. Дебюссі, С. Рахманінова, М. Мусоргського, А. Скрябіна, Г. Уствольской.
Колективи: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Виконавці: Антоній Баришевський
Диригенти: Володимир Сіренко
|