IV Всеукраїнський фестиваль інструментальної музики «Сонячні кларнети» у Житомирі цьогоріч набув статусу міжнародного | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
IV Всеукраїнський фестиваль інструментальної музики «Сонячні кларнети» у Житомирі цьогоріч набув статусу міжнародного
IV Всеукраїнський фестиваль інструментальної музики «Сонячні кларнети» у Житомирі цьогоріч набув статусу міжнародного
21 листопада 2013, четвер
Поширити у Facebook

На кілька днів Житомир став осередком високої інструментальної музики, високопрофесійного виконавського мистецтва, містом, куди з’їхались професори консерваторій, музичних академій, музиканти зі світовим ім’ям. 20 листопада у Житомирі, на базі коледжу культури і мистецтв ім. І.Огієнка, урочисто відкрився IV Всеукраїнський фестиваль «Сонячні кларнети», який цьогоріч набув статусу міжнародного.

Кращі класичні твори для кларнета і саксофона звучатимуть у виконанні провідних музикантів України, Росії і Республіки Білорусь у стінах Житомирської обласної філармонії ім. С. Ріхтера, Житомирського державного університету ім. І. Франка та Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім. І.Кочерги.

В урочистому відкритті фестивалю взяв участь голова облдержадміністрації Сергій Рижук, який висловив свою гордість і відповідальність від того, що саме Житомир є центром цієї культурно-мистецької події. Зі словами подяки очільник області звернувся до учасників і організаторів фестивалю, насамперед до колективу викладачів і студентів коледжу культури і мистецтв ім. І.Огієнка, який очолює заслужений працівник культури України, лауреат премії ім. І.Огієнка Микола Покропивний, нещодавно нагороджений найвищою відзнакою області «Честь і слава Житомирщини».

Сергій Рижук наголосив на великому виховному значенні фестивалю, адже музика і духовність допомагає стати людиною. Влада зацікавлена у розвитку культури і мистецтва. Зараз капітально ремонтується обласна філармонія, музичні школи області, згодом черга перейде до драмтеатру. Очільник області поділився з присутніми своєю мрією щодо відновлення або створення бодай невеличкого струнного оркестру у кожній із 840 шкіл області.

Урочистості продовжилися виступами квартету кларнетистів та дуету саксофоністів, випускників Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського.

Урочисте відкриття фестивалю закінчилося закладенням алеї дерев на території Житомирського коледжу культурі і мистецтв ім. І.Огієнка, що символізуватиме зростання творчих досягнень майбутніх поколінь на музичній ниві.

«Сонячні кларнети» триватимуть до 22 листопада. Окрасою фестивалю стане гала-концерт талановитих виконавців у супроводі Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України під керівництвом нашого земляка і кларнетиста Сергія Свінцицького. Уперше у цьому мистецькому заході візьме участь соліст Санки-Петербурзького Маріїнського театру, який до того ж представить розробки і новації аксесуарів до кларнета. Працюватиме виставка дерев’яних духових інструментів французької фірми «Buffe». В рамках фестивалю пройде всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми і перспективи розвитку мистецької освіти в епоху глобалізації».

В рамках фестивалю традиційно проводять майстер-класи провідні фахівці вищих навчальних закладів ІІІ – ІV рівня акредитації:
−    Алтухов Валерій Миколайович, заслужений діяч мистецтв України, професор Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського, директор Харківської середньої музичної школи-інтернату, фундатор Міжнародного конкурсу юних піаністів ім. Володимира Крайнева, талановитий педагог, музикант, відомий громадський діяч;
− Чуріков Віктор Васильович, доцент, завідуючий кафедрою «Музичне мистецтво естради та джазу» ХНУМ ім. І. Котляревського;
− Андрусенко Сергій Леонідович, доцент кафедри дерев’яних духових інструментів Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського;
−  Мимрик Михайло Романович, доцент кафедри дерев’яних духових інструментів НМАУ ім. П. І. Чайковського;
− Буркацький Зіновій Павлович, декан оркестрового факультету, завідуючий духових та ударних інструментів, в.о. професора Одеської національної музичної академії ім. А. В. Нежданової;
− Скороходов Володимир Павлович - артист, педагог, громадський і державний діяч, заслужений діяч мистецтв Білорусі, кандидат філософських наук, доктор культурології, дійсний член (академік) Міжнародної академії наук Євразії, професор Білоруської державної академії музики. Автор більше 70 наукових робіт, п’яти монографій, серед яких книги: «Советы моим ученикам» і «Мастерство кларнетиста. Советы учителя».

Цього року у програмі фестивалю звучатиме не лише його фаворит – кларнет, а і його родич великої родини дерев’яних духових – саксофон. Обидва інструменти мають широкий спектр виразності та глибокий тембр і зазвичай є прикрасою будь-якого колективу чи оркестру. Але особлива неповторність їх краси – це сольне звучання. Багато композиторів минулого і сучасності створювали музику саме для кларнета і саксофона. Найкращі з цих творів обов’язково звучатимуть у виконанні провідних музикантів України, Росії і Республіки  Білорусь в стінах Житомирського державного університету імені Івана Франка та Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім. Івана Кочерги.

IV Всеукраїнський фестиваль інструментальної музики «Сонячні кларнети» у Житомирі



Конкурс (фестиваль): Фестиваль "Сонячні кларнети"
Джерело: Прес-служба Жимирської облдержадміністрації



Інші:

Шляхетний вечір в Одеській опері
Вокальний майстер-клас Зоряни Кушплер у Львові | 25–31 травня 2025
Львівська національна філармонія
Українські квінтети прозвучать в Івано-Франківську
Філармонійний квітень запрошує у музичну подорож країнами світу
Чим порадує шанувальників високого мистецтва Національна опера України у квітні?
На фронті загинув художник з освітлення Рівненської філармонії Всеволод Шабадах
Оголосили лауреатів премії імені Лисенка: кого нагородили та чому не вручать нагороду за композиторську діяльність
Квітень в Львівському органному залі
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
9 театральних постанов, які можна відвідати в День театру 27 березня в Києві, Одесі, Чернігові, Дніпрі та Львові
"Виставка до 70-річчя Ігоря Білозіра: «Мистецьке коло» у Львівській філармонії"
Розмаїття Баха, усміхнений Моцарт та діалог української і французької музики
У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення»
Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Заявники, що пройшли технічний відбір Фестивалю-Премії «ГРА»-2025
Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган
Зустрічайте 4 переможниць конкурсу Повний Короткий!
На війні загинув колишній музикант симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії Богдан Немцов
Ювілей Івана Козловського
Згадуємо Анатолія Авдієвського
«Святкова Академія»
Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Kyiv Modern Ballet покаже у Львові виставу «Вій»
У Черкасах Національний симфонічний оркестр зіграє "Оду стійкості" на підтримку ЗСУ
В Одеській філармонії прозвучать скарби української класики
"Молитва крізь століття" прозвучить на Khmelnytskyi Classic Fest
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
109.jpg