Живемо в столиці, а виступаємо по всій країні - українка поділилась досвідом роботи музикантом в Індії | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Живемо в столиці, а виступаємо по всій країні - українка поділилась досвідом роботи музикантом в Індії
Живемо в столиці, а виступаємо по всій країні - українка поділилась досвідом роботи музикантом в Індії
21 грудня 2019, субота
Поширити у Facebook

Наталія Галуненко зі Сватового більшу половину життя вчилася професійно грати на скрипці. Сьогодні їй 27. Сьогодні вона вже другий рік їздить на заробітки в Індію, пишуть на svatove.city.

Після закінчення університету я намагалася знайти роботу по спеціальності. Подавалася на конкурси у філармонії. І хоча в оркестрах катастрофічно не вистачало скрипалів, вони не хотіли брати молодь відразу після закінчення навчання. Як із сарказмом сказав мій вчитель - всі хочуть зірок. Наприклад, у Івано-Франківській філармонії було 5 вакансій скрипалів. На конкурс нас подавалося 7 чоловік. Жодного не взяли.

Спочатку в Івано-Франківську я намагалась влаштуватися на різну роботу. Навіть сушистом працювала. Ще був цікавий досвід роботи - працювала менеджером в залі гральних автоматів. Але протрималась я там всього 2 місяці. Потім мене запросили музикантом в готель "Терем", що на гірськолижному курорті в Славському. Начебто і умови непогані, але більше працювала не музикантом, а аніматором. А це не моє.

Я в Індію буду їхати втретє. Вже їду до того боса, який чесно платить. Перша наша поїздка була невдалою. Ми працювали майже чотири місяці, а він нам заплатив тільки за один. Був скандал. Ми зібрали речі і повернулися в Україну. А вже через місяць нам запропонував роботу інший роботодавець.

Індія - одна з небагатьох країн, де по-своєму, але цінують музикантів. У нас окрім скрипки є баян, саксофон, флейта, арфа. Загалом ми граємо на весіллях та корпоративах. Буває граємо колективом, буває - соло. Босу платять за кожного музиканта. Тому все залежить від того, скількох музикантів замовили на весілля. Вірніше - скількох замовник може оплатити.

Взагалі в Індії музикантів запрошують тільки на багаті весілля. Такі весілля проходять у залах дорогих готелів. Запрошується як мінімум тисячу- дві гостей. Але бувають і зовсім маленькі весілля. Європейського формату, так би мовити. На масштабних вечірках - все в кращих традиціях Болівуда. Головне, щоб була красива картинка.

Зазвичай замовляють музикантів на три сета по 30 хвилин. Але бувають моменти, коли ми граємо не більше 40-60 хвилин. Нас обов'язково супроводжує менеджер. Він слідкує, щоб нас погодували, щоб до нас ніхто не чіплявся. Індуси люблять білих дівчат. Тому менеджер працює ще й охоронцем.

Працювати не важко, бо все ж таки робота стосується моєї спеціальності. Єдине, що гнітить - довгі переїзди по країні. Ми живемо в Делі, а їздимо виступати по всій Індії. Буває добираємося до місця 6-8 годин машиною, якщо далеко - то літаком. В Індії доволі дешеві внутрішні перельоти. Все оплачує бос. В тому числі і костюми. А от інструмент свій. Перший раз я їздила зі своєю скрипкою, майстровою. Тобто зі скрипкою ручної роботи. Потім зрозуміла, що такий інструмент шкода тягати по всій країні. Тому після першої поїздки на зароблені гроші купила електроскрипку.

Перед тим, як їхати вперше, нам скинули список пісень, які популярні в Індії. Їх в репертуарі повинно бути не менше трьох десятків. Ми розписали ноти і майже місяць вчили. Музика у індусів специфічна і дуже відрізняється від нашої. Класику або європейські хіти вони не слухають. Спочатку для мене це були жахи. Дуже складно було "в'їхати" в форму їхніх пісень, запам'ятати це все. Але коли все вивчила, то складнощів не виникає. З кожною новою піснею стає легше і зрозуміліше. Деякі їхні пісні мені навіть подобаються. У них є круті хіти. Можуть, коли хочуть.

Ми живемо в Делі у трикімнатній квартирі з усіма зручностями. Є все необхідне. Їсти готує кожен сам собі. Кожному на місяць виплачуються food money (гроші на їжу). Але з їжею тут біда. З м'яса тільки курка чи коза. Іншого не купиш. Звичайно, є магазини, де продають ягнят, аде дуже дорого.

Взагалі індуси майже не їдять м'яса. Навіть більшість весільних столів у них вегетаріанські. Головне блюдо - рис або чечевиця. Але вони завжди подаються з жирним соусом. Індуси взагалі люблять різну жижу. Тому я привезла із собою рибні і м'ясні консерви. Та їх надовго не вистачить.

Хоча мені подобається індійська кухня. Це те, по чому я сумую в Україні. Дома мені не вистачає гостроти та різноманіття спецій.
Ще тут багато різних фруктів. Причому цілий рік. Так що - привіт, дієта. Як на мене - це добре. А то як приїжджаю додому - не можу собі відмовити у смачних м'ясних стравах. А е не дуже добре для фігури.





Інші:

У Києві презентують виставу паперового театру про Ренату Богданську
Мистецькі виші просять скасувати НМТ для вступу: міністр освіти відреагував
Премʼєра реп-мюзиклу «Ти [Романтика]» менш, ніж за добу зібрала солд-аут у Львівській опері
Реквієм Моцарта та українська класика нескорених
Львівська філармонія запрошує на БАХ Маратон
Експериментальна вистава “Косачка” повертається на сцену: 17.03 та 20.03 в Києві і Хмельницькому
Концерт "Стежками Довбуша" Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю "Калина"
У Харкові напрацьовують механізм відновлення роботи театрів: навіщо це рішення
Лауреатам Шевченківської премії 2024 вручили нагороди: відбулась урочиста церемонія
Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка
Театр Франка під час благодійної вистави "Конотопська відьма" зібрав для ЗСУ понад 2,3 млн грн
«Сакральний Шевченко: Станкович, Скорик, Сильвестров»
Український Інститут у Швеціі оголосив перших лауреатів нової преміі для молодих українських піаністів
Головою Наглядової ради УКФ стала Наталя Кривда
В Києві відбудеться прем’єра опери GAIA-24 про підрив Каховської дамби
Концерти при свічках у Львівському органному залі
Прем'єра, на яку чекали 10 років!
12 березня Валерію Матюхіну виповнилось би 75 років
ВИПОВНИЛОСЯ 120 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЄВРЕЙСЬКОГО ОПЕРНОГО СПІВАКА ТА АКТОРА ЙОЗЕФА ШМІДТА
У Львові вшанували пам'ять отця-композитора Михайла Вербицького
Із Нюрнберга до Львова вирушає «культурний конвой» - везе «швидкі» для фронту
Шевченкіана у Національній філармонії
Концерт - присвята Валерію Матюхіну
Що послухати у березні?
Березень у Львівському органному залі: під знаком Шевченка та Баха
 Весна починається у філармонії. Календар подій березня
В Одесі виступить відомий німецький музикант Себаст'ян Студніцький з благодійним концертом
Репертуар Національної опери у березні
Нацопера під час благодійного туру в Канаді зібрала близько $600 тисяч
Ансамбль давньої музики “Terra Barocca” заснували у Львівській філармонії
“Шлях до мелодії” у Музичному салоні
Дублін: Українці помолилися за мир і вшанували загиблих у річницю вторгнення
Як у Дніпрі працюють мистецькі школи
Два роки війни
“Спадщина”: у Галереї органного залу відкривається нова фотовиставка
Міжнародний конкурс баяністів, акордеоністів та ансамблів "Сучасні ритми" 
До других роковин повномасштабного вторгнення
Ні Памфір, ні Тарас: цьогоріч Шевченківську премію не отримає жоден фільм — що сталося
Музичний проект "Україна у вогні" об'єднує музикантів з 11 країн для підтримки України
У Кіровоградському драмтеатрі відбулася вистава за участю військових
      © 2008-2024 Music-review Ukraine