|
Річниця пам‘яті Героя України, співака та воїна
В рамках 7-го Відкритого міжнародного музичного маратону пам’яті Василя Сліпака W LIVE відбудуться Заупокійна Літургія та концерти
28 червня 2023, середа
Поширити у Facebook
29 червня пролунає шедевр геніального Густава Малера Симфонія №4. Виконавці: Інна Федорій, сопрано, Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, диригент Вінсент Козловський.
Нині Співака-Героя вшановують в Україні, Франції, Британії.
Нагадаємо, преамбулою маратону вже став камерний виступ українських музикантів у Лондоні 20 травня з класичною програмою української та європейської музики.
На світових сценах музиканти вшановують воїна, який загинув на сході України.
Четверта симфонія Малера поєднує легкість і красу кожного тембру у великому симфонічному оркестрі.
У її прозорій образності, чи не дитячій наївності та відкритості до світу відкривається неймовірна глибина роздумів над світобудовою.
До 7-ї річниці загибелі Василя Сліпака відбудеться Висока Молитва і Геніальна Музика у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла.
29 червня о 10.00 - Заупокійна Літургія, а 30 червня о 19.00 Концерт камерної музики "W LIVE: Молитва до Василя".
Виконавці й твори: Струнний квартет «Фенікс»: Микола Гав’юк (скрипка), Петро Тітяєв (скрипка), Вадим Педорич (альт), Денис Литвиненко (віолончель); Олександр Козаренко “Три інвенції для чотирьох мелодичних інструментів"; Ганна Гаврилець Струнний квартет №4 "Експресії"; Гія Канчелі “Нічні молитви”.
Нагадаємо, 29 червня 2016 року в зоні АТО поблизу селища Луганське Донецької області від кулі снайпера загинув Василь Сліпак – український оперний співак, соліст Паризької опери, волонтер, доброволець ДУК ПС.
Народився Василь Сліпак 20 грудня 1974 року у Львові. З дев’ятирічного віку виступав у львівському хорі «Дударик». Разом з колективом відвідав багато країн світу.
В 1994 році у Франції на конкурсі «Гран-Прі France Telecom» отримав Гран-Прі та Гран-Прі глядацьких симпатій. Через два роки Василя Сліпака запросили до Паризької національної опери солістом.
Мав унікальний діапазон чоловічого голосу і міг виконувати партії як для контртенора, так і для баса. З 1997 року жив у Франції. Провів успішні сольні тури країнами Європи.
Виконання арії «Тореадор» в місті Арнеле на міжнародному фестивалі оперних співаків було визнано найкращим серед чоловічих виступів. Партія Мефістофеля в опері Шарля Гуно «Фауст» була його улюбленою і саме такий позивний (скорочено «Міф») він обрав, коли став добровольцем ДУК ПС.
Під час подій Революції Гідності Василь Сліпак організовував благодійні концерти у Парижі, збирав та надсилав до Києва речі та медикаменти.
Через контрактні зобов’язання не міг залишити Францію і в цей період активно підтримував Паризький Євромайдан.
Після початку збройної агресії Росії заснував благодійну організацію «Fraternite Ukrainienne/ Українське братство». Допомагав дітям загиблих воїнів АТО. Тричі перебував на фронті російсько-української війни як волонтер і доброволець Добровольчого українського корпусу «Правий сектор».
У червні 2016 року «Міф» втретє поїхав на фронт і планував залишитися там на пів року. Близько 6:00 ранку 29 червня, виконуючи бойове завдання у складі 1-ї штурмової роти ДУК ПС, отримав смертельне поранення від кулі ворожого снайпера.
Похований у Львові на Личаківському цвинтарі.
20 лютого 2017 року був нагороджений найвищою державною нагородою – орденом «Золота Зірка» та званням Героя України (посмертно).
У Києві на Подолі на честь Василя Сліпака створено Культурно-мистецький сквер його імені, де митці знайомлять зі своїми творами киян та гостей столиці.
Його іменем названо вулицю у Тернополі, а також сквери у Львові, Калуші, Кам’янці-Подільському.
Колективи: Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Концертна організація: Львівська національна філармонія
|