Пори року: «4+4» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Пори року: «4+4»
Пилатюк Назар
Академічний камерний оркестр
Пори року: «4+4»
24 січня 2014, п'ятниця
Поширити у Facebook

30 та 31 січня у Львівській філармонії відбудеться концерт «4+4» Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова».

В концертному залі Львівської обласної філармонії звучатимуть «Пори року» знаменитого італійця Антоніо Вівальді та всесвітньо популярного короля танго – аргентинця Астора П’яццолли у виконанні неординарного віртуоза-скрипаля – Назарія Пилатюка під орудою народного артиста України Сергія Бурка.

Оркестр «Віртуози Львова» ще багато років тому започаткував виконання циклу творів «Пори року» на початку календарного року. Варто згадати тих виконавців, які від початку проекту разом з оркестром виконували «Пору року» Антоніо Вівальді.

Це блискучі скрипалі–солісти оркестру: Олег Каськів, Лідія Футорська, російський скрипаль, лауреат першої премії Петра Чайковського Микола Саченко.

Вагомою подією для оркестру було виконання одного із перших концертів із циклу «Пори року» Антоніо Вівальді з блискучим швейцарським скрипалем Лівіу Прунару. Тоді звучання його унікальної скрипки XVII століття роботи Андреа Гварнері викликало справжній ажіотаж.

До цього часу на інструменті грав відомий чеський піаніст Як Кубелік. Після цього проекту скрипаль записав альбом з оркестром. Це тільки частина тих виконавців, які впродовж 15 років мали нагоду представити свою віртуозність з оркестром у проекті «Пори року». Ідея виконання циклу творів «Пори року» Антоніо Вівальді трансформувалася у цикл Пори року: «4+4» Антоніо Вівальді та Астора П’яццолли. Згодом проект віднайшов своє звучання у виконанні інших колективів. Вперше цикл «Пори року» «4+4» два роки тому з оркестром виконали лауреати конкурсів та вихованці львівської музичної скрипкової школи Андрій Чайковський й Лідія Футорська.

Цьогоріч для оркестру проект «4+4» з творів Вівальді та П’яццолли є визначальним, адже це ювілейний рік в 20-річній історії оркестру, який був заснований у вересні 1994 року.

За словами народного артиста України Сергія Бурка, дата виконання циклу «4+4» не випадкова, адже 30 та 31 січня є початком – Китайського Нового року – Синього Коня. Тому символічно оркестр вирушатиме з цим проектом «на коні». Соліст, лауреат міжнародних конкурсів, вихованець української скрипкової школи Назарій Пилатюк, вперше виконає цикл 4+4». Саме Назарій Пилатюк свого часу був одним із наймолодших учасників проекту «Віртуозів Львова» – «Таланти третього тисячоліття».

Проект з нагоди 20-річчя оркестру «4+4» матиме своє продовження не тільки у Львівській філармонії, а й в інших містах України, зокрема, Івано-Франківську, Тернополі, Дрогобичі.

Як підкреслив Сергій Бурко, «Пори року» Антоніо Вівальді та Астора П’яццолли – це абсолютно різні полюси музики.

«У Вівальді ми поринаємо в епоху Відродження. Це один з перших творів композитора, який став програмним у камерній класичній музиці. Він передає звучання співу птахів, грому, шелестіння трави, подуву вітру тощо. Король аргентинського танго Астор П’яццолла представив слухачеві зовсім інші «Пори року». Адже це інший материк, тому й представлено інші зображальні засоби музики, темперамент, це відчуття іншого континенту. Таке поєднання є цікавим, тому що слухачі зможуть почути не чотири пори року, а вісім. Гармонійна вишуканість і неповторна енергетика Антоніо Вівальді, нестримний темперамент та запал Астора П’яццолли створять особливу атмосферу цього музичного вечора, – підкреслив диригент та засновник «Віртуозів Львова».

За словами Сергія Бурка, окрім музики цього дня на сцені Львівської філармонії буде сценографія видатного художника Любомира Медвідя. Ідею додаткового вираження циклу композиторів засобами хореографії і балетного мистецтва має прекрасний балатмейстр-хореограф Сергій Наєнко. Концерт стане справжнім святом не тільки для меломанів, а й для широкого кола поціновувачів музики, львів’ян та гостей міста.

У концерті оркестранти представлять інструменти видатного краянина, заслуженого діяча мистецтв України Мирослава Пуцентели, який зробив для оркестру всю колекцію інструментів. Це скрипки, віолончелі, контрабас, альти. Цей майстер навчався у знаменитій школі Антоніо Страдіварі, а згодом його також найменували «Українським Страдіварі» Є сподівання, що оркестр представить цю колекцію не лише у Львові, Україні, а й за кордоном, адже, на сьогодні, як відомо, не має аналогів оркестру, який би звучав колоритом інструментів, виготовлених одним майстром, а це 18 інструментів.

На думку голови правління Міжнародної громадської організації «Культурно-дослідницький центр України та Китаю «Ланьхва» Юрія Котика, концерти «Віртуозів Львова» «Пори року» є важливою культурною подією, і стануть віртуозним доповненням китайського Нового року у Львові, який цьогоріч львів’яни і гості міста святкуватимуть чотири дні.

Тож насолоджуйтеся справжньою музикою з оркестром «Віртуози Львова».


Автор: Ольга Максим’як
Колективи: Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова"
Виконавці: Назар Пилатюк
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Джерело: Львівська філармонія



Інші:

У Полтаві відбудеться історична премʼєра Третьої симфонії Бориса Лятошинського
Івано-Франківська обласна філармонія імені Ірини Маланюк відкриває ювілейний 85-й сезон
Канадська диригентка Кері-Лінн Вілсон стала головною диригенткою провідного камерного оркестру України "Київська Камерата"
Прем'єри і квіти - у Запорізькій обласній філармонії яскраво відкрили ювілейний концертний сезон
Львівський органний зал запрошує на концерти при свічках
Українські сакральні піснеспіви XVIII століття звучатимуть в українській Лаврі
Ретроспективні програми Івано-Франківського міжнародного фестивалю короткого метру 4:3
В Одеському оперному театрі відбудеться вечір балету
Шевченківська премія потребувала оновлення: про зміни пояснює голова комітету Євген Нищук
Український музей сучасного мистецтва / UMCA та Український Дім відкривають велику музейну ретроспективу Тіберія Сільваші
Композитор, що пережив окупацію Херсона
Фестиваль одного дня: Arnold Schönberg 150
Загинув Сергій Павліченко – майстер народних музичних інструментів
Фестиваль української камерної музики у Кельні оголосив програму
“Вціліле”
«Острів скарбів» - трилер для усієї родини
Помер директор Дніпровського театру опери та балету Костянтин Пінчук
IX Фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері»
“О’кей, Мойшо!”
“Аполлон у масці” у Львівському органному залі: шведська класика зазвучить українською
НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ ВІДКРИВАЄ 161-й СЕЗОН СВІТОВОЮ ПРЕМ'ЄРОЮ
XХVІ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії»
Співак і волонтер Віктор Бронюк очолив Вінницьку філармонію. Які плани має?
Мистецтво Харкова у Франківську
Львівська філармонія анонсує у вересні концерти нового сезону
Національна філармонія України розпочинає свій 161-й сезон
На фронті загинув актор Дніпровського національного театру Андрій Касьянов
Осінь у Львівському органному залі: 45 подій у вересні!
Ювілейні «Дні Української Музики у Варшаві»
Вереснева афіша Національної опери України
Зупинилося серце Юрія Зільбермана – багаторічного очільника Vladimir Horowitz Piano Competition.
Херсон - “Місце сили”
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Фестиваль класичної музики «Mariupol Classic»
ПРОЄКТ «ХАРКІВ ОБ’ЄДНУЄ СЕРЦЯ!»
Театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» розпочнеться 7 вересня - що у програмі
Присвятила Львівській опері майже 40 років: померла заслужена артистка України Наталія Величко
Фестиваль «Про Українське» в Українському Домі 22–25 серпня
СИМФОНІЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Музичні “родзинки” Bouquet Kyiv Stage
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
70.jpg