|
У столичній консерваторії відбувся концерт на підтримку воїнів ЗСУ
11 квітня 2022, понеділок
Поширити у Facebook
Основною ідеєю мистецького заходу стала підтримка наших хоробрих воїнів та зміцнення непереможного духу українського народу.
Вперше від початку війни у стінах Національної музичної Академії знову зазвучала музика.
Викладачі та студенти музичного вишу столиці підготували концертну програму на честь славних українських воїнів, які у запеклих боях на передовій боронять нашу землю від російських загарбників.
У мистецькому заході, що відбувся вчора у Великій Залі імені Героя України Василя Сліпака прозвучали твори українських та іноземних композиторів різних епох.
Музичну програму у фоє Академії відкрив своїм виступом оркестр Головного управління Національної поліції в Київській області.
На початку заходу вшанували пам'ять про усіх загиблих на війні українців хвилиною мовчання.
З головної сцени Академії із промовами виступили ректор вишу Максим Тимошенко та перший заступник Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандеєв. У своїх промовах вони висловили слова глибокої шани та вдячності на честь незламних захисників України.
Основна частина концертної програми розпочалася з виступу струнного квартету студентів Академії, які подарували глядачам твір сучасного українського композитора Золтана Алмаші "Полтава".
Музичне свято продовжив твір австрійського композитора українського походження Сергія Борткевича "Балада" у виконанні лауреатки всеукраїнських конкурсів, піаністки Анастасії Скрябіної.
З політичних причин, ім'я цього видатного українця з Харківщини, чий життєвий та творчий шлях тісно пов'язаний з музичною культурою Відня першої половини XX сторіччя, залишалося маловідомим навіть для музикантів.
Але за останні 20 років, твори Сергія Борткевича переживають справжнє "відродження" та все частіше звучать зі сцен українських концертних залів та філармоній.Назарій Питалюк (скрипка) та Роман Лопатинський (фортепіано) .
Надзвичайно зворушливим став дует відомих сучасних музикантів: піаніста Романа Лопатинського та скрипаля Назарія Пилатюка, які виконали "Поему" Мирослава Скорика.
С
вого часу ім'я цього композитора стало справжньою легендою української музики, а сьогодні його інший безсмертний твір - сумна та елегійна "Мелодія" є світовим символом незламності українського народу в нелегкій боротьбі проти російських окупантів та звучить у виконанні багатьох відомих музикантів з усього світу...
Дві знамениті народні пісні "Дивлюся я на небо" та "Чорнії брови, карії очі" виконав соліст Національної опери України та викладач Академії Андрій Романенко.Співає Валентина Андреєва.
Знаменитий солоспів Анатолія Кос-Анатольського "Два потоки з Чорногори" подарувала солістка Оперної студії Академії та викладачка Кафедри оперного співу Валентина Андреєва.
Також, спільно із колегою, Василем Колибаб'юком вони виконали колоритний дует Одарки та Карася з опери Семена Гулака-Артемовського "Запорожець за Дунаєм".
Київський квартет саксофоністів у складі: Юрія Василевича, Михайла Мимрика, Романа Казіонова та Романа Фотуйми зачаровував глядачів своєю прекрасною інтерпретацією "Щедрика" Миколи Леонтовича.
Наприкінці музичного свята, присвяченого нашим воїнам, усі артисти спільно виконали Гімн України.
Автор: Тетяна АСАДЧЕВА
Композитори:Мирослав Скорик
Навчальний заклад: Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського
Джерело: Вечірній Київ
|