«Нам важливо не втратити репутацію» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
«Нам важливо не втратити репутацію»
«Нам важливо не втратити репутацію»
Конкурс Володимира Горовиця, який мав відбутися з 20 по 30 квітня, перенесено на осінь
2 травня, субота

Нагадаємо, Конкурс був започаткований у 1995 році і вшановує пам`ять нашого славетного співвітчизника, легендарного піаніста Володимира Горовиця (який народився і отримав освіту у Києві). За роки існування у змаганнях взяли участь понад 1300 молодих музикантів із 35 країн світу («Горовиць-Дебют», Молодша, Середня та Старша групи). Структура конкурсу передбачає проведення конкурсних змагань у три етапи, що відбуваються послідовно впродовж 3-х років: 1-й етап — Горовиць-Дебют (до 14 років), Молодша група (9—15 років), 2-й етап — Середня група (14—19 років), 3-й етап — Старша група (16—33 роки). Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця з 2002 року є членом Європейської спілки молодіжних музичних конкурсів (EMCY), а у 2004 році став єдиним в Україні конкурсом, який увійшов до складу Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC), що за своїм статусом дорівнюється до таких організацій як Олімпійський комітет, ФІФА, ЮНЕСКО, ВОЗ.

Це єдиний в Україні конкурс, при якому з 1998 року існує «Школа виконавської майстерності», а з 2000 року —Міжнародний культурно-мистецький проект «Міжнародна Літня музична академія». За ці роки понад 700 молодих музикантів із 18 країн світу отримали майстер-класи відомих музикантів-педагогів з Австралії, Білорусі, Великої Британії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Російської Федерації, США, Туреччини, Франції та України.

У 1998 році Конкурс ініціював відродження традиції проведення просвітницьких концертів для найширших верств населення на відкритій естраді Центрального парку культури і відпочинку. За час проведення чотирнадцяти Міжнародних фестивалів «Київські літні музичні вечори» відбулося 364  концерти, в яких брали участь 836 солістів та 171 колектив з 31 країни світу: Австрії, Білорусі, Бразилії, Вірменії, Великої Британії, Греції, Естонії, Ізраїлю, Ірландії, Іспанії, Італії, Казахстану, Китаю, Кореї, Латвії, Литви, Македонії, Мексики, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Польщі, Російської Федерації, Сербії, США, Туреччини, України, Франції, Хорватії, Швеції, Японії. У наш час концерти фестивалю відбуваються на базі Концертної зали Державної радіокомпанії України та відомих концертних майданчиках м. Києва.

Для подальшого творчого росту молодих лауреатів конкурс В. Горовиця заснував перший у світі музичний фестиваль «Віртуози планети», в якому грають виключно лауреати перших премій і Гран-прі найвідоміших конкурсів — членів Всесвітньої федерації музичних конкурсів.

Нині організатори Конкурсу  звернулися до учасників, партнерів і шанувальників цього поважного творчого змагання: «У зв’язку з обставинами, які сьогодні склалися майже в усьому світі, ми змушені повідомити, що XII Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця у Старшій групі відтерміновано до осені 2020 (орієнтовні дати — 11—21 жовтня).

Запевняємо, що всі, хто пройшов Кваліфікаційний відбір, зможуть взяти участь у Конкурсі, незважаючи на зміну віку»...

За словами Ірини ПОЛСТЯНКІНОЇ, президента Міжнародного благодійного фонду конкурсу Володимира Горовиця: «Цьогоріч конкурс зібрав яскраве сузір’я молодих талантів. Ми очікували 31 піаніста з 18 країн світу! Але коронавірус поламав плани, втім... Втім, маємо надію, що більшість піаністів підтвердить свою участь у конкурсі за новими датами 11—21 жовтня. Втім ми розуміємо, що у кожного можуть бути різні обставини — як особисті, так і професійні, які можуть стати на заваді, а тому будемо чекати підтвердження  від претендентів до серпня. Я не думаю, що ситуація, яка виникла з COVID-19, може «розхолодити» наших музикантів. Як я помічаю по соціальним мережам, «домашній арешт» тільки розпалив багаття креативності. Ми бачимо у соцмережах домашні концерти, ансамблеве музикування за допомогою платформ ZOOMта SKYPE.

Нині Київська муніципальна акдемія музики імені Р.М. Глієра теж працює дистанційно. Викладачі пристосовуються до ситуації. Лекційні, групові заняття проводимо у програмі ZOOM.І ндивідуальні — за допомогою відео мессенджерів, SKYPE, ZOOM. Це складно, займає набагато більше часу. Втім, викладачі зараз мають більше навантаження, порівняно з роботою у «офлайні». Але я  маю надію, що всі скептики нарешті зрозуміють, що класичну музику не можна надовго заганяти у цифровий формат і робити з неї продукт, який можна «вмикати і вимикати».

Академічні музиканти повинні працювати у залах зі слухачами, грати з «живими» оркестрами, співати на сцені оперних театрів, а заняття у навчальних закладах мусять проводити у класах у форматі «facetoface»! Або ми можемо перетворитися на експонати кунсткамери. 

Звичайно, я дуже стурбована  ситуацією з переносом Конкурсу Горовиця за наступними пунктами:
• Конкурс Горовиця фінансується Міністерством культури, молоді та спорту, Департаментом культури КМДА. У зв’язку з ситуацією COVID-2019 очікується секвестр бюджету, і Міжнародний конкур молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця у Старшій групі може не отримати фінансування у повному обсязі в жовтні;
• спонсори, які жертвували гроші на преміальний фонд, можуть не підтримати нас у жовтні через економічні  проблеми;
• всі заходи, які ми планували до святкування 25-річчя  конкурсу (концерти лауреатів минулих років, записи на ТБ, фондовий запис лауреатів конкурсу із диригентом Кирилом Карабицем за сприяння «Суспільного мовника», майстер класи «Міжнародної Київської Літньої академії», ювілейні концерти лауреатів в Італії (Больцано, Кремона), Франції (Париж зал Корто), Німеччини (Дортмунд), Грузії (Тбілісі) вже скасовані або під загрозою скасування.

Конкурс вже зазнав чутливі фінансові втрати, але найбільше я боюся втратити репутацію конкурсу. Мені важливо зберегти лояльне ставлення  до конкурсу засновників, учасників, журі, партнерів і друзів конкурсу.


Автор: Тетяна Поліщук
Навчальний заклад: Київський інститут музики імені Р. М. Глієра
Конкурс (фестиваль): Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця
Джерело: Газета "День"Додати: Share on Facebook

Інші:

Цьогоріч фестиваль класичної музики "Віртуози" відбудеться онлайн
Из-за карантина на август перенесли грандиозный фестиваль Odessa Classics
Рівненська обласна філармонія долучилася до Всеукраїнського флешмобу "Код Єдності"
Львів'яни започаткували проект Ukrainian Live - НЕнудні подкасти про українську класику
Травневі онлайн-концерти у Львівській філармонії
Тиждень української музики: онлайн-трансляції Львівської опери 15-17 травня
Львівська філармонія проведе цикл онлайн-концертів та трансляцій архівних аудіозаписів
Театр Ла Скала відкриється восени
«Нам важливо не втратити репутацію»
Львівський театр опери та балету покаже три опери онлайн
Львівська філармонія запрошує відсвяткувати Великдень духовною музикою онлайн
Національна філармонія України – онлайн!
Віктор Мітюшкін вперше співатиме в новій версії опери "Трубадур"
Запорізька дитяча філармонія запрошує на концерт "Дивовижний Бетховен"
Реставрацію полтавської філармонії можуть завершити до кінця цього року
В центре Харькова развернется масштабное сражение
У Львові презентують світову прем'єру опери "Лис Микита"
У Київській консерваторії тенор зі світовим ім'ям Vittorio Grigolo 28 лютого дасть ексклюзивний майстер-клас
У Кропивницькому обрали кращих юних композиторів
«Найкраща збірка» Надії Шпаченко
Cімейні концерти - події для дітей у Львівській філармонії
Премьера масштабного балетного шоу пройдет в Украине
Українську піаністку номіновано на дві нагороди «Греммі»
Стипендія німецького фонду – юному скрипалю на честь 250-річчя Бетховена
У Львівській філармонії відбудеться фестиваль «Mozart BirthDay»
Засідання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченко
Різдвяний подарунок від «Віртуозів Львова»
Третій фестиваль хорових колективів "Святоспів"
"Щедрик" у Білому домі в Америці і... в руїнах у Шершнях. Будинок Леонтовича рятують чужі люди
Одеський театр опери та балету показав у Нідерландах "Сплячу красуню" та "Лускунчика"
Єдиний в Україні: Лоренцо Кастріота представить симфонічний концерт з італійськими мотивами
Суспільне радіо транслюватиме наживо новорічні концерти з Берліна та Відня
Благодійний концерт "Під ангелами Різдва" відбувся в Ужгороді
Різдвяний концерт відбувся у музичному училищі Херсона
Дніпропетровський театр опери та балету відзначив своє 45 – річчя
Львівська філармонія запрошує на 1000-ий концерт перед Новим роком: вхід вільний
Різдвяний фестиваль «BACH CONTEMPORARY» у філармонії!
25 грудня, на 56-му році життя померла видатна львівська піаністка Етелла Чуприк
Світові зірки класичної музики закликають допомогти дітям
Живемо в столиці, а виступаємо по всій країні - українка поділилась досвідом роботи музикантом в Індії
      © 2008-2018 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110125_112.jpg