Найцікавіші події тижня в житті Музичної України 5 – 10 квітня 2016 р. | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Найцікавіші події тижня в житті Музичної України 5 – 10 квітня 2016 р.
Алмаші Золтан Гаврилович
Василевич Юрій
Кащенко Алла Владленівна
Кот Юрій
Ліпітюк Єлизавета
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Найцікавіші події тижня в житті Музичної України 5 – 10 квітня 2016 р.
5 квітня 2016, вівторок
Поширити у Facebook

Наступний тиждень обіцяє бути не менш цікавим за попередній у житті Музичної України.

Було надзвичайно важко відокремити найцікавіші з усіх подій. Цього тижня пропонуємо вашій увазі послухати перлини світової класики від українських та зарубіжних майстрів, кілька українських прем’єр та відвідати фестиваль XIV Міжнародного форуму «Музика молодих».

Отже:
Вівторок, 5 квітня, 19.00
м. Київ
Локація – Будинок актора
Подія – Тон Фрет та Вероніка Ільченко в Україні

Цього дня вперше в Києві виступить блискучий дует з Бельгії: лауреати міжнародних конкурсів Тон Фрет (флейта) та Вероніка Ільченко (фортепіано)

Цей концерт – перший гастрольний тур дуету в Україні, який охопить 6 міст. Відбувається тур за активної підтримки Посольства Бельгії в Україні і входить офіційну програму Днів Франкофонії в Україні в цьому році.

Для концерту музиканти підготували яскраву й емоційну програму золотого репертуару для флейти з творів Роберта Шумана, Клода Дебюссі, Джордже Енеску, Бели Бартока та Жозефа Йоргена.

Родзинкою концерту стане твір сучасного українського композитора, яке музиканти тримають в секреті.

Тон Фрет та Вероніка Ільченко


Вівторок, 5 квітня, 20.00
м. Київ
Локація – Дім освіти і культури Майстер клас
Подія – Перші струнні квартети

Проект MK Classics (куратор проекту — Тетяна Калініченко) презентує: 5 квітня о 20 год в Домі освіти та культури «Майстер Клас» в рамках фестивалю камерної музики ГОЛЬФСТРІМ Х концертна програма «Перші квартети» від струнного квартету «Гольфстрім».

Цей концерт продовжує головну ідею фестивалю «Гольфстрім», яка полягає у поєднанні в одній програмі творів давніх, класичних і творів сучасних. Об’єднуючим фактором речей, часом, на перший погляд, непоєднуваних, виступає якась ідея, особлива концепція. В даному випадку такою концепцією є виконання в одному концерті перших квартетів різноманітних авторів. Дещо парадоксальне співставлення творів віденських класиків з творами українських авторів різних поколінь створює особливу інтригу концерту. Ще одна цікава деталь — квартет Гайдна «Полювання» є не тільки першим квартетом цього автора, а взагалі першим твором у цьому жанрі.

Програма:
Йозеф Гайдн — Струнний квартет опус 1 № 1 сі-бемоль мажор «Полювання»
Левко Ревуцький (Україна) — Струнний квартет № 1
Вольфганг Амадей Моцарт — Струнний квартет № 1 соль-мажор
Золтан Алмаші (Україна) — Струнний квартет № 1 «3+1»

Учасники:
Ольга Аколішнова — 1 скрипка
Маріана Скрипа — 2 скрипка
Андрій Тучапець — альт
Золтан Алмаші — віолончель і артистичний директор колективу




Середа, 6 квітня, 19.00
м. Київ
Локація – Національна філармонія України
Подія – концерт симфонічної музики

На сцені Національної філармонії України цього дня прозвучить один із найвідоміших фортепіанних концертів, який просто зобов’язаний мати кожен піаніст в репертуарі. Так, прозвучить Концерт №5 для фортепіано з оркестром Людвіга Ван Бетховена. Також ви почуєте Симфонію №5 Дмитра Шостаковича, яка є одним із найпопулярніших творів композитора.

В концерті беруть участь Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України під керівництвом Володимира Кожухаря та піаніст Юрій Кот.

піаніст Юрій Кот


Середа, 6 квітня, 19.00
м. Львів
Локація – Львівська філармонія
Подія – Романтичний світ Фридеріка Шопена

Піаністка Марта Андрущак (Польща-Україна) разом із струнним квартетом «Фенікс» (Львів) познайомить слухачів у середу, 6 квітня, о 19:00, у Львівській обласній філармонії із романтичним світом Фридерика Шопена. Піаністка Живе у Польщі, виступає у багатьох країнах світу, бере участь і перемагає у численних музичних конкурсах.

Марта Андрущак виросла у Львові, а до Польщі потрапила спочатку завдяки стипендії Гауде Полонія, яку отримують митці зі Східної Європи для підвищення професійного рівня.
Навчалася в Катовіцькій консерваторії під керівництвом одного з найкращих професорів в світі Анджея Ясінського, а потім в 2011 р. отримала запрошення від керівництва музичної школи ІІ ступеня (аналог нашого музучилища) в Руді Шльонській працювати в них викладачем. Багато концертує.

Піаністка зазначає: «Львівська філармонія для мене святе місце, зовсім змалку мене сюди водила мама, вона була великим меломаном музики і дбала про мій творчий розвиток.

Пам’ятаю, що із захопленням дивилась на музикантів на сцені, вони виглядали такі одухотворені, неземні... Цікаво, тепер хтось так дивиться на мене... А щодо програми у філармонії, то мій шлях до Шопена був довгий. Дитиною, років 8-9, я інтенсивно грала Шопена, йшла за інтуїцією, за імпульсом, мені це дуже подобалось, а потім злякалась. Довгий час налаштовувала свій внутрішній світ, бо ця музика потребує спокою, романтики і відкритості серця. Чудова експресивна музика, що більше її граю, то комфортніше себе почуваю. В порівнянні з минулими програмами, де я виконувала Шуберта, Бетховена чи Баха – це буде легкий вечір, обіцяю, вам сподобається!».

Піаністка Марта Андрущак


П’ятниця, 8 квітня, 20.00
м. Київ
Локація – Дім освіти і культури Майстер клас
Подія – Перший концерт XIV Міжнародного форуму «Музика молодих»

Відкривати масштабний український проект XIV Міжнародного форуму «Музика молодих» буде Український імпровізаційний оркестр під керівництвом Дмитра Радзецького.
Український імпровізаційний оркестр - масштабний проект Дмитра та Сергія Радзецьких, що зібрав відомих українських музикантів, а також корифеїв українського джазу та авангарду. Унікальне явище у вітчизняній культурі, це живий звучний організм, що породжує музику «тут і зараз».

Детальну інформацію про всі події Форуму ви можете дізнатися за посиланням
https://www.facebook.com/musicofyouthforum/

Музика молоди



Субота, 9 квітня, 19.00
м. Київ
Локація – Будинок актора
Подія - Гала-концерт Sonor Continuus/Музика ХХ-ХХІ століть

Запрошуємо на великий гала-концерт Sonor Continuus, що відбудеться у суботу 9 квітня у київському Будинку актора. В один вечір на сцені гратимуть 12 солістів і два квартети, щоб познайомити слухачів з камерними творами класиків XX століття і сучасних авторів.
В програмі концерту прозвучать твори французького імпресіоніста Клода Дебюссі і Франсіса Пуленка, превставників нововіденської школи — Арія з опери Альбана Берга "Лулу" і 4 п'єси для скрипки і фортепіано Антона Веберна, твори Ріхарда Штрауса, Ігоря Стравінського, Вітольда Лютославського, Філіпа Гласса і сучасних композиторів Тео Ловенді (Швеція), Павла Колпакова (Україна) і Флемінга Гансена (Данія).

Виконавці:
Солісти Національної філармонії України

Єлізавета Ліпітюк (сопрано), Юрій Шутко (флейта)
Солістка Національної опери України
Тетяна Пімінова (мецо-сопрано)

Заслужений артист України Кирило Стеценко (скрипка)


Лауреати міжнародних конкурсів

Олександр Кошелєв (гобой), Юрій Набитович (кларнет),
Артем Шестовський (бас-кларнет), Юліанна Румянцева (фортепіано),
Наталя Строчан (фортепіано), Анастасія Стовбир (фортепіано),
Микола Чикаренко (фортепіано), Еріка Васильєва (фортепіано)

Cтрунний квартет LUMOS у складі:

Арсеній Полтавець (скрипка), Катерина Козачишина (скрипка),
Анастасія Кулєва (альт), Костянтин Повод (віолончель)

КИЇВСЬКИЙ КВАРТЕТ САКСОФОНІСТІВ

під керівництвом Юрія Василевича

Програма

• Т. Ловенді, «Дует» для бас-кларнета соло
• К. Дебюссі, «Чудовий вечір» для мецо-сопрано і фортепіано
• В. Лютославський, «Епітафія» для гобоя і фортепіано
• І. Стравінський, Три п'єси для струнного квартету
• Ф. Пуленк, Соната для кларнета і фортепіано
• Р. Штраус, Арія Цербінетти з опери «Аріадна на Наксосі» для сопрано і фортепіано
• Ф. Гансен, «Пам’яті Сальвадора Далі» для квартету саксофонів
• А. Берг, Арія з опери «Лулу» для сопрано і фортепіано
• А. Веберн, 4 п’єси для скрипки і фортепіано
• Ф. Мартен, «Балада» для флейти і фортепіано
• Ф. Гласс, Струнний квартет №2
• П. Колпаков, «Видіння» для мецо-сопрано і фортепіано

Фестиваль камерної музики Sonor Continuus проходить в Києві з серпня 2013 року. З моменту його заснування відбулось 13 великих фестивальних концертів, у яких взяли участь понад 70 солістів, а також відомі колективи — Київська камерата, Київський квартет саксофоністів, АртеХатта, Sed Contra Ensemble та інші. Цікаві унікальні програми перетворюють кожен концерт на особливу подію в культурному житті столиці.


 Sonor Continuus



Неділя, 10 квітня, 18.00
м. Львів
Локація – Львівський Архікатедральний Собор Св.Юра
Подія – «Сім слів Спасителя на Хресті»

У Львові в рамках проекту «Музика при свічках» відбудеться концерт у виконанні Струнного квартету камерного оркестру «Віртуози Львова» під назвою «Сім слів Спасителя на хресті». Захід проходитиме у неділю, 10 квітня у Архикафедральному соборі святого Юра (площа Святого Юра, 5).

Під час концерту прозвучить твір австрійського композитора початку ХІХ століття Йозефа Гайдна – «Сім слів Спасителя на Хресті».

Основна мета виконання твору – передати останні слова Ісуса Христа як заклик до людей хоч на мить уявити муки, які Він пережив. Через музику передається те, що не можливо передати словами – це біль Ісуса Христа. Музика і релігія дуже гармонують, музика оперує не словами, а почуттями, і у цьому вся сила.


Сім слів Спасителя на Хресті


Неділя, 10 квітня, 19.00
м. Київ
Локація – Національна філармонія України
Подія – Вечір фортепіанної музики

Цього вечора в Колонному залі ім. М.Лисенка прозвучить фортепіанний речиталь української піаністки, Заслуженної артистки України, професора НМАУ ім. П.Чайковського Алли Кащенко.

Програму концерту складає музика трьох епох: бароко, класицизму та, звісно, романтизму.

Детальна програма:
Й.С.Бах – Хроматична фантазія і фуга ре мінор
В.А.Моцарт – Соната для фортепіано фа мажор, К 332
Л.Бетховен – Соната № 14 для фортепіано до-дієз мінор ("Місячна"), тв.27 № 2
Р.Шуман – Крейслеріана, тв.16

Алла  Кащенко.



Автор: Марта Галаджун
Колективи: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Виконавці: Золтан Алмаші, Юрій Василевич, Алла Кащенко, Юрій Кот, Єлизавета Ліпітюк
Концертна організація: Національна філармонія України, Національний портал академічної музики “Music-review Ukraine”, Львівська обласна філармонія



Інші:

В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
Про перший в Україні віртуальний музей оперного театру
Стали відомі переможці мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року
Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного камерного оркестру
Конкурс на здобуття премії імені Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Києві відбудеться прем'єра віднайденої опери “Креонт” Бортнянського
У Варшаві вже 2025 року планують зіграти уривки з опери, яку український композитор пише для "Метрополітен-опери"
“Арнольд Шенберґ. Той, хто змінив музику”
14 листопада в Миколаєві відбудеться прем’єра Херсонського театру Куліша «Молочайник»
ІІІ Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Дмитра Загрецького
У Нью-Йорку знайшли раніше невідомий вальс Шопена
Шевченківська премія-2025: оприлюднили перелік претендентів
Урочистий концерт з нагоди відкриття Органного залу – подія де перетинаються історії, традиції та сучасність
3 листопада Оркестр Саксофонів гратиме на честь винахідника саксофонів Адольфа Сакса
У Львові в музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: листопад, сповнений культурних подій
Українська скрипалька зі світовим ім’ям Віра Жук виступить у Львові з премʼєрною програмою!
Гастрольний листопад Одеської опери
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
0_1.JPG