Ю.Вілкул: Попри війну Кривий Ріг продовжує модернізувати мистецькі школи та підтримувати юні таланти | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Ю.Вілкул: Попри війну Кривий Ріг продовжує модернізувати мистецькі школи та підтримувати юні таланти
Ю.Вілкул: Попри війну Кривий Ріг продовжує модернізувати мистецькі школи та підтримувати юні таланти
Сьогодні
Поширити у Facebook
Джерело: Кривбас On-Line

В.о. міського голови Юрій Вілкул провів виїзну нараду у музичній школі No2 Покровського району. Очільник міста перевірив результати капітального ремонту покрівлі та оновлення концертної зали, а також поспілкувався з творчим колективом закладу.

"Наше місто сильних і талановитих людей. Незважаючи на війну, ми продовжуємо підтримувати культурну галузь. Докладаємо максимум зусиль, щоб оновити та модернізувати бібліотеки, палаци культури, мистецькі та музичні школи.

Підтримка галузі культури є одним із пріоритетних напрямків розвитку міста. Під час війни наша культура, мистецтво та національна спадщина стали щитом ідентичності, символом незламності і стійкості українського народу. Це впливає на розвиток творчого потенціалу нашої молоді. І тому, наше завдання - створити для дітей безпечне та комфортне середовище для навчання, творчості й розвитку.

Сьогодні у 18 мистецьких школах міста навчається 6 600 учнів, з яких понад тисячі (1060) дітей пільгових категорій здобувають освіту безоплатно. Для безпеки у закладах культури облаштовано 25 найпростіших укриттів та діє 31 пункт незламності. Ми не маємо права зупинятися, будемо й надалі створювати гідні умови для навчання наших дітей" - наголосив Юрій Вілкул.

Музична школа No2 є найстарішою у Покровському районі.

Школа має славну історію випускників, які прославляють Кривий Ріг далеко за його межами. Серед них: Володимир Басюк, заслужений діяч мистецтв України, Анна Добриднєва - українська співачка, авторка пісень, солістка популярного гурту "Пара Нормальних"; Олександр Гебель-композитор, аранжувальник, диригент дитячого біг-бенду, засновник міжнародного фестивалю "Горизонти джазу" керівник джаз-хоралу та інші.

У школі функціонує п'ять відділів: фортепіанний, оркестрових інструментів, народних інструментів, музично-теоретичних дисциплін та художній відділ. Минулого року коштом міського бюджету був проведено капітальний ремонт покрівлі та проведено поточний ремонт концертного залу.

"У нашій музичній школі сьогодні навчаються 305 учнів, з них 56 - діти пільгових категорій. Для безпеки у закладі облаштовано найпростіше укриття на 50 осіб і діє пункт незламності. А сьогодні ми можемо поділитися радістю- для нас та наших вихованців створено сучасний і комфортний простір для проведення концертів, конкурсів і творчих заходів.

У школі було відремонтовано дах. Повністю оновлено стелю та стіни, замінено покриття підлоги і сцени. Виконано заміну дверей, театральних крісел, здійснено придбання нових сценічних штор і гардин. Загалом, на ремонтні роботи з місцевого бюджету витрачено 6,3 мільйонів гривен.

Завдячуємо керівництву нашого міста за таку допомогу та підтримку",- сказала Наталя Ковальська, директор музичної школи.

Довідково:

У Кривому Розі функціонує 18 мистецьких шкіл, у яких навчається понад 6,6 тисячі дітей, причому понад 1000 з них мають змогу навчатися безоплатно. Ці школи об'єднують 225 творчих колективів.

За 2024-2025 навчальний рік солісти та колективи здобули вражаючі 1400 призових місць, з них 130 - Гран-прі. Нещодавно у місті підведено підсумки Всеукраїнського конкурсу "Графічні метаморфози", де переможцями стали діти різних вікових категорій, в тому числі музичної школи No2.





Джерело: Кривбас On-Line



Інші:

Ю.Вілкул: Попри війну Кривий Ріг продовжує модернізувати мистецькі школи та підтримувати юні таланти
Опера "Дон Жуан" в Національній опереті України як дзеркало суспільства
Мінкульт реорганізує театри і цирки у некомерційні товариства: коментують очільники театрів Франка і Заньковецької
«Parts» (Частинки)
Піаніст-віртуоз Артур Остапчук — представив Україну на ХХІ Форумі піаністів «Бещади без кордонів», що відбувся у польському місті Сянок
Культура, Солідарність, Стійкість: У Києві презентують чотири масштабні проєкти за підтримки Європейської Комісії
Благодійний концерт для ЗСУ - Коаліція Ветеранських та Волонтерських Сил
«Khmelnytskyi Classic Fest-2026»
Мінкульт перетворив театри імені Франка та Заньковецької на державні некомерційні товариства
Дві гучні прем'єри: Дніпровська опера запрошує на Viva Venezia та Gala Ballet
У Тернополі відбудеться концерт національного благодійного проєкту "Ода стійкості"
Названо кандидатів на здобуття премії імені Миколи Лисенка 2026 року
У Національній філармонії відбудеться перший авторський концерт Максима Коломійця
На 76-му Берлінському міжнародному кінофестивалі відбулася світова прем’єра фільму «Сліди»
ГОЛОСИ З НЕБЕС | Концерт пам’яті
Третій фестиваль української камералістики відбудеться в Німеччині
Ювілейний концерт ансамблю «Калина» у Києві: 45 років української пісні, танцю і традиції
Представляємо імена лавреатів Премії імені Л.М. Ревуцького у 2026 році
Концерт Київської камери у Страсбурзі на дату річниці війни в Україні
Відійшла у засвіти народна артистка України та оперна співачка Людмила Юрченко
Хор "Гомін" поїде в тур США і Канадою з ретро-програмою та благодійними концертами — міста і дати
Перелік претендентів на здобуття премії імені М. В. Лисенка у 2026 році
Маємо честь привітати із ювілейною річницею видатного музиканта Бориса Блоха
Нове творче прочитання опери-хвилинки «Ноктюрн»
Жителів Києва запрошують зігрітися класичною музикою
Благодійний концерт у Фінляндії на підтримку України
Музика, що стала вічністю: пішов із життя видатний диригент Володимир Співак
Як Органний зал став найромантичнішим місцем у Львові
Обрано лавреата Премії імені Б.М. Лятошинського у 2026 році
«Бебі-бум»
«Надія після відчаю…»
Одеській національній опері – 216!
Романтичний вікенд у Музеї Соломії Крушельницької
Наші в Лондоні!
Арт-проєкт «Серця України»
Орган під зорями "Теорія Великого Баха"
Музична дипломатія
Гастролі «ОПЕРА ДНІПРО» у Великій Британії розпочалися яскраво й по-справжньому тріумфально!
Ювілей інтернет-сторінки Mozartiana Galicia
Національний рейтинг Укрінформу «Інфобум-класична музика 2025» оголосив переможців
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
1.jpg