Насичений жовтень у Львівському органному залі: події, що обовʼязково варто відвідати | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Насичений жовтень у Львівському органному залі: події, що обовʼязково варто відвідати
Насичений жовтень у Львівському органному залі: події, що обовʼязково варто відвідати
30 вересня, понеділок
Поширити у Facebook

У жовні у Львівському органному залі заплановано 45 подій, серед них – відкриття XIV Львівського міжнародного органного фестивалю, світова премʼєра симфонії Дмитра Малого, великі симфонічні концерти за участі Луганського філармонійного оркестру, масштабна Carmina Burana у виконанні хору та органа та перше виконання творів Якова Яциневича. А ще – концерти при свічках, улюблені органні та хорові концерти, програма для дітей, екскурсія та відкриття нової виставки в Галереї.

Органний фестиваль

Третього жовтня в Органному залі відкривається XIV Львівський міжнародний органний фестиваль. На відвідувачів чекає 14 концертів, виступи світових зірок з Франції, Німеччини, Польщі, Литви, а також провідних українських органістів, цікаві програми та неочікувані колаборації. Відкриє фестиваль легендарний французький органіст Бернар Струбер.

Також виступатимуть такі зірки, як Ярослав Врублевський (Польща), Міхал Шостак (Польща), Юрате Ландсберґіте (Литва), Міхаель Феттер (Німеччина), а також Ірина Харечко (Київ), Світлана Позднишева (Львів), Надія Величко (Львів), Олена Мацелюх (Львів). Більш докладно з програмою фестивалю можна ознайомитися на сайті Органного залу.

Світова премʼєра

27 жовтня відвідувачів Органного запрошують на світову премʼєру Симфонії сучасного українського композитора Дмитра Малого, написаної на замовлення Львівського органного залу.

Симфонію виконає симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії під дириґуванням Івана Остаповича. Дмитро Малий – український композитор, піаніст, викладач. Працює в різних техніках композиції: від аванґарду і графічної нотації до неофольклору і діатоніки. Його твори звучали в Україні, США, Китаї, Італії, Ізраілі, Швейцарії, Естонії та інших країнах.

Львівський органний зал має сталу стратегію замовлення творів провідним сучасним українським композиторам. Премʼєра симфонії Дмитра Малого – один з проєктів у рамках цієї стратегії. На премʼєрі відбудеться запис Симфонії, і скоро ця музика буде доступна в усьому світі завдяки платформі Ukrainian Live Classic.

Також цього вечора звучатиме світова премʼєра увертюри Станіслава Людкевича “Колядниця” (1942). Віднайдений в особистому архіві у співпраці з музеями Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича у Львові цей твір вперше з моменту написання буде представлено публіці.


Відкриття української хорової музики

31 жовтня у виконанні хору “Гомін” під дириґуванням Вадима Яценка звучатиме добірка творів Якова Яциневича, українського композитора, дириґента, фольклориста XIX-XX століть.

Яків Яциневич вчився у Миколи Лисенка. Керував хором Київського університету, був членом товариства “Київський Боян”. Як визначний фольклорист створив низку обробок українських народних пісень. У часи української держави Яциневич був одним із розбудовників української духовної хорової школи.

Близько 30 невідомих раніше творів Якова Яциневича віднайшла в архівах дослідниця Дарина Чамахуд. Наразі до друку готується збірка творів композитора, укладена нею як аспіранткою Ольги Путятицької, доцентки Національної музичної академії.

Хор “Гомін” стане першовиконавцем музики Яциневича, яка звучатиме у Львівському органному залі.

Великі симфонічні та хорові концерти

2 жовтня відбудеться концерт “Брамс. Елгар. Сібеліус”. Звучатиме величний Віолончельний концерт Едварда Елгара у виконанні одного з найвидатніших віолончелістів нашого часу Іржі Барти, легендарний Подвійний концерт Йоганнеса Брамса, де солюватимуть скрипалька Оксана Гретчин та Іржа Барта, а також “психологічна” Симфонія №4 Яна Сібеліуса у виконанні Симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під дириґуванням маестро Теодора Кухара.

5 жовтня слухачів запрошують на “Вечір симфонічних шедеврів. Гайдн. Онеґґер”. У виконанні Луганського філармонійного оркестру під дириґуванням Івана Остаповича звучатимуть симфонії Артура Онеґґєра та Йозефа Гайдна.

9 жовтня “Блискуча симфонічна класика” у виконанні Луганського симфонічного оркестру під дириґуванням Івана Остаповича та за участі скрипаля Руслана Пащака створить атмосферу віденського балу.

18 жовтня дириґентську паличку візьме до рук Вадим Яценко. Під його керівництвом Луганський філармонійний оркестр виконає легендарну 40 симфонію Вольфганга-Амадея Моцарта та блискучий фортепіанний концерт Едварда Гріга, де солюватиме Меланія Макаревич. Все це на концерті “Шедеври симфонічної музики. Моцарт. Гріг”.

25 і 26 жовтня стіни Органного залу стрясатиме легендарна кантата Карла Орфа Carmina Burana у виконанні хору “Гомін”, солістів-органістів Віталія Дворового та Світлани Позднишевої під дириґуванням Вадима Яценка.

Нові проєкти та улюблені програми

1 жовтня на сцені Органного відбудеться мистецьке дійство “Yuşan-Зілля. Спільна легенда”, яке реалізується у рамках проєкту ГО “Асоціація музеїв Івана Франка” “Yuşan-Зілля: українсько-кримськотатарське суголосся” за підтримки Українського культурного фонду.

4 жовтня у Галереї органного залу відкриється виставка офортів “Карнавал тварин'' художниці Анни Войтюк.

5 жовтня сцена Органного належатиме молодому поколінню музикантів в рамках “Джуніор концерту”. Цього разу виступатимуть вихованці львівських шкіл мистецтв №3,

4, 8, 10, 11, Жовківської школи мистецтв та Дрогобицької музичної школи №1. Джуніор концерти – ініціатива Львівського органного залу у співпраці з музичними школами Львова та Управлінням культури Львівської міської ради.

19 жовтня о 14:00 дітлахів від 6 до 9 років запрошують стати учасниками інтерактивного дитячого концерту “Граємо”, де можна познайомитися з класикою граючись, весело і незабутньо.

Для тих, хто хоче дізнатися більше про Органний зал, варто не пропустити Екскурсію Органним залом, яка відбудеться 26 жовтня о 14:00.

У жовтні окрім подій в рамках фестивалю, на відвідувачів чекає багато улюблених програм від органістів Олени Мацелюх, Світлани Позднишевої, Віталія Дворового, Марка Новаковича та хору “Гомін” (наприклад, концерти при свічках”, “Це хор, це хор”, “Пори року” та інші).

Докладніше про всі події можна дізнатися на сайті Органного залу, а також на сторінках у Facebook та Instagram.






Концертна організація: Львівський будинок органної і камерної музики
Концертний зал: Концертний зал Львівського будинку органної і камерної музики



Інші:

В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
Про перший в Україні віртуальний музей оперного театру
Стали відомі переможці мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року
Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного камерного оркестру
Конкурс на здобуття премії імені Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Києві відбудеться прем'єра віднайденої опери “Креонт” Бортнянського
У Варшаві вже 2025 року планують зіграти уривки з опери, яку український композитор пише для "Метрополітен-опери"
“Арнольд Шенберґ. Той, хто змінив музику”
14 листопада в Миколаєві відбудеться прем’єра Херсонського театру Куліша «Молочайник»
ІІІ Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Дмитра Загрецького
У Нью-Йорку знайшли раніше невідомий вальс Шопена
Шевченківська премія-2025: оприлюднили перелік претендентів
Урочистий концерт з нагоди відкриття Органного залу – подія де перетинаються історії, традиції та сучасність
3 листопада Оркестр Саксофонів гратиме на честь винахідника саксофонів Адольфа Сакса
У Львові в музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: листопад, сповнений культурних подій
Українська скрипалька зі світовим ім’ям Віра Жук виступить у Львові з премʼєрною програмою!
Гастрольний листопад Одеської опери
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
101003_018.jpg