«Пиши листи до Миколая!» | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
 «Пиши листи до Миколая!»
Молодіжний симфонічний оркестр
Львівська державна академічна чоловіча хорова капела
«Пиши листи до Миколая!»
Так називається мюзикл для всієї родини, прем’єрні покази, якого з успіхом показали у Львові, попри повітряну тривогу
15 грудня 2023, п'ятниця
Поширити у Facebook

Мюзикл -цілковито український продукт – яскрава музична вистава, довкола якої згуртувалися найвідоміші творчі колективи Львова: Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів», Національна хорова чоловіча капела «Дударик», харизматичні вокалісти та актори. Авторка Різдвяного мюзиклу – відома українська письменниця та видавець Мар’яна Савка.

«Пиши листи до Миколая!» – це масштабне дійство, під час якого на сцені виступало понад 150 артистів! Магія віршів і музики, передчуття і дива Різдвяних свят, актуальні метафори самої історії, – усе це не залишило байдужими ані дітей, ані дорослих.

За сюжетом мюзиклу, українська родина, батько якої на фронті, плете сітку для військових. Довкола сітки й розгортається головна інтрига вистави: чорти хочуть зіпсувати її, але ангели можуть перетворити її на магічну. «Це про те, що ми всі і є міцна сітка – любові, захисту, сплетена з наших мрій та найбільшого бажання Перемоги», – каже авторка мюзиклу «Пиши листи до Миколая!» Мар’яна Савка.

Мар’яна Савка розповіла, що перші музичні номери майбутньої постановки народилися ще у 2011-му. «Довгі роки я не знала, як реалізувати цей проект, – каже вона. – А мій батько часто мені казав: «Допиши свій мюзикл, це дуже важливо! На жаль, тато уже не побачить, що я не просто дописала його, а й збираюся цієї зими поставити на великій сцені. Дописувала мюзикл торік восени й узимку. Якраз був період блек-аутів. Писала нові пісні, розвивала сюжетну лінію: окрім ангелів та чортів, з’явилися люди і  Миколай. Часто мелодії приходили до мене самі, у темряві. І це було якимсь дивом!».

Творчу ідею Мар’яни Савки підтримали директор – художній керівник та головний диригент хорової капели «Дударик» Дмитро Кацал і керівник симфонічного оркестру «INSO-Львів» Іоланта Пришляк.

«А я так давно мріяла попрацювати з цими колективами! – розповідає Мар’яна Савка. – Щоб музика звучала красиво і не банально, запросила до роботи над аранжуванням Юрія Романіва – мого давнього товариша, піаніста в нашій групі «Тріо «Мар’яничі». Підготовка тривала півроку. На роль дівчинки Марти я запросила Оксану Караїм, роль головного чорта виконував Ескен Зова. А найцікавіша історія зі Святим Миколаєм. Його зіграв актор і режисер Олексій Кравчук, який влітку демобілізувався з війська, де мав позивний… Святий Миколай. За собою я залишила роль мами».

«Пиши листи до Миколая» - це поки що пілотний проєкт, планують усього чотири вистави. Велику частину квитків викупили меценати для дітей військових, ВПО та сиріт.


***
«Ворожі ракети летять з літаків у Київ, у Харків, у Львів» - досі звучить в моїй голові рефреном високими голосами хлопчиків з «Дударика», - написала на своїй сторінці у facebook Мар’яна САВКА. - Найбільше я боялася, що на виставах у неділю і понеділок почнеться тривога. Зала на тисячу людей. Звісно - всі в укриття. А далі? Переносити, пересувати в часі, відміняти? Просила в Святого Миколая, і, певно, він таки мене почув. Хтось тримав над нами долоні, може, він, може, мій тато. Тривога була в неділю вранці перед першою виставою, далі було тихо.


А в залі було емоційно!!! Я стояла за спинами в малих хористів і крадькома спостерігала за залом. Очі в людей сяяли. А коли полетів сніг - це був просто вау-ефект! Дітиська побігли під сцену!

Дзвонив мій друг військовий, який приїжджав на виставу, казав: в тебе було так багато теми війни, я не думав, що хтось на це наважиться.

А як могло бути по-іншому? Невже закриватися від реальності вигаданими гномами та ельфами? Довкола було чимало порад: не давайте в рекламу нічого, щоби свідчило про присутність воєнної тематики.

Мене це дуже засмучує - я не можу жити за кольоровою стіною ілюзії, що все так, як і було.

Тому я ризикувала. Але дуже прагнула, щоб глядачі прожили великий спектр емоцій. Бо емоції роблять нас живими, не синтетичними.

І потім, читаючи ваші відгуки, я розуміла, що сльози течуть по щоках від усвідомлення якогось потужного колобігу добра і взаємної підтримки.

Коли діти з інтернатів кидали свої 5 гривень у скриньки збору на авто для війська - волонтери ледве стримували сльози.

За першим день ми зібрали на скриньки 31312 грн, в за другий - 10106 грн.

Так само на аукціоні продалася картина Олександра Коровая за 20 000 грн.

Зараз підбиваємо підсумки і на весь мій заробіток куплю авто для моїх військових - щодня питають.

Усі сітки, які ви бачили на сцені, їдуть на херсонський напрямок для спецпризначенців.

Після купівлі авто прозвітуюся окремо (насправді потрібно дві машини, ну побачимо - можливо, ще зробимо додаткові мистецькі аукціони).

Нашу виставу побачили приблизно 3,6 тисячі людей. На сцені було артистів і команди разом 180 осіб.

Виставу зокрема побачили понад 400 дітей з інтернатів та реабілітаційних центрів, понад 300 дітей з родин воїнів, понад 60 волонтерів.

200 книжок поїде на Харківщину.

Тому я хочу від всього серця подякувати всім чудовим людям, які ризикнули увʼязатися зі мною в проект.
Yura Romaniv тобі найперше, бо без нашої музичної колаборації, не було би ніякої магії. Ти зробив мої мелодії вбраними у вишукані шати Я композиторського аранжування для оркестру, бенду, хору.

Безперечно, з хоровими партитурами працював і наш гуру Dmytro Katsal, а з дітьми-хористами велетенську роботу провели Mariana Khyzha Victoria Bey

Дякую, неймовірна Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик»! Дмитре, дякую за цю круту мотивацію і реалізацію мрії!

Неймовірно круто було працювати з високими професіоналами - сердечно дякую INSO-Lviv, я дуже сподіваюся, що то лише початок співпраці! Іоланта

Пришляк, твоя внутрішня сила мене вражає! Дякую за все! І за волонтерів на виставі! І за все ваше волонтерство для України!
Roman Kreslenko - Ви прекрасний диригент!


Дуже тішуся, що «Дударик» подарував нам співпрацю з чудовими дівчатами-солістами - це наші чудові ангели Людмила Бурда Єлизавета Ушакова, Марія

Якимів, і з чудовими малими співаками - Максимом Черняком, Дмитром Беєм, Андрійком Хижим, Юрком Петришиним.

Неймовірно розкішний у нас харизматичний чорт Esken Zova - всі діти від тебе просто в захваті! Дякую тобі, Ескене, що викладався на повну силу і талант навіть в день свого народження!

Ніжна і сильн Oksana Karayim, ти прекрасна співачка і, як виявилося, актриса! Дякую, що ти з нами!
олег онещак дякую тобі сердечно, що так вчасно підставив своє плече! Ваша родина просто мега! Mariia Oneshchak ти чудова!
Ганнуся Онещак, Северин Шейко і Сашко Герасімов - які чудові в нас діти!


Олекса Кравчук дякую тобі, наш найкращий і найсправжніший Миколай із ЗСУ!

Ostáp Vakulúk дякую за щирий конферанс!

Blazhko Natalya, а як неймовірно класно вплелися в наше дійство дівчатка з твого клубу «Lviv Angels - Спортивний клуб черлідингу» - найкращі ангели ever!

Це було справді меджік, коли вони несли сітку через зал і вона світилася. Дякую тобі за постановку прекрасних танців і за нашу спонтанну і неймовірну співпрацю!

Svitlana Gerasimova а твої сітки - то наш ключовий символ захисту і фантастичний елемент сценографії. Дякую Марʼяну Савіцькому за те, що приєднався до команди!


Сукня, яка кружляє навколо мене, і чудові костюми Ангелів, чортів, образи дітей і Миколая - то все наша люба Івона Лобан! Дякую тобі, Івоночко, не лише за створення прекрасних костюмів, але й за постійні підтримку і міцну віру в те, що все в нас вийде!

До речі, чортячо-ангельський грим - то все завдяки вмілим ручкам візажисток студії BestArt Наталія Олійник - дякую тобі, моя дорога, за підтримку! Khrystyna Vyshnyanchyn Fedevych дякую за чудовий makeup!

Ви помітили, що в нас було фантастично красиве світло? То все Андрій Гоць! Найкращий режисер по світлу у Львові!

І найкраща команда звукачів і світляків West Sound. Дякую, пане Ігор Дзюпин!

Ася Кравчук величезне дякую за відеоарт!

Щиро дякую моїм партнерам - FESTrepublic - Pavlo Omelyan - це був класний досвід!

Андрій Худо - щиро дякую тобі за наше міцне і важливе партнерство! За те, що ти повірив у цей проект. І думаю, що подарована дітям компанії вистава запамʼятається надовго!

Yurko Nazaruk без твого електромотицика наш Миколай не зʼявився б так ефектно!

Рідне Видавництво Старого Лева - дякую за всю підтримку! Mykola Sheyko дякую тобі!

А ще хочу дуже подякувати за підтримку Микола Княжицький - це дуже цінно. І за потужну медіапідтримку!

А ще дякую за підтримку фонду «Мрія», фонду «Опіка майбутнього», аптеці «Подорожник», Луцькавтодору, моїй чудовій групі LvBs, ВСЛ, ПраТ «Компанія Ензим»!

Завершу подякую тобі, Юрій Мисик, за всі організаційні процеси, недоспані ночі, бо тільки ми з тобою знаємо, скількох нервових клітин ми позбулися і скільки радості прожили, коли всі пазли склалися в одну велику панораму!

З вірою в Перемогу! І безмежною вдячністю Збройним Силам України”!

Колективи: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів", Львівська державна академічна чоловіча хорова капела "Дударик"Інші:

Одеська опера завершила 214-й театральний сезон
Незрячі... трагічна правда чи брехня, яка допомагає жити?
Львівська національна опера: прем’єри, події та досягнення сезону 2023/2024
Хорова феєрія “Гомону” на сцені Львівського органного залу
У Луцьку біля собору відбувся благодійний концерт оркестру "Кантабіле" на підтримку ЗСУ
Браво, франківці!
У Коломиї виступила солістка Віденської опери та Міланського театру «Ла Скала
Висота «Діалогів кармеліток»
Сніг у червні - “На русалчин Великдень”
Львівський музичний «десант» у Києві – браво!
Завершилось всеукраїнське турне Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії
У Київській муніципальній академії музики ім. Р. М. Глієра провели майстер-класи для юних харків'ян
У Відні відбувся масштабний концерт за участю 150 українських виконавців класичної музики
ЛУЦЬКІЙ МУЗИЧНІЙ ШКОЛІ №1 ВИПОВНИЛОСЯ 85 РОКІВ
Повернення шедевра: у Відні говорили про віднайдену оперу українця Дмитра Бортнянського
«Спалахи пам’яті»
У Харкові знову виступив прекрасний лебідь в оточенні кращих голосів міста
Вишиванки на сцені і в залі: ансамбль "Запорожці" запросив шанувальників на "Зоряні зустрічі"
Артисти симфонічного оркестру виступили для бійців ЗСУ
На концерті пам'яті Михайла Чембержі "Там, де музика звучить!"
Враження від 21-ших "Акордів Хортиці"
Галас навколо GAIA. В Києві відбулась прем'єра авангардної опери від Opera aperta
Ансамбль солістів "Київська камерата" виступив у Carnegie Hall
“Отелло” - магічна подорож, або Без стереотипів на класику
У Стокгольмі відкрився другий "Європейський фестиваль: Українська весна"
У Кропивницькому відбудеться свято хорової музики "Молитва вустами дітей"
У Лондоні вперше пролунали твори львівських композиторів
Про владу, кохання та підступність
Вперше в Україні презентували легендарний бродвейський хіт “Чикаго”
Симфонічні твори Станіслава Людкевича
Прем'єра симфонії - сорок років згодом
У Таллінні відбувся благодійний концерт класичної музики "Перетин культур"
В філармонії Одеси відбудеться концерт кларнетиста Ксіди та оркестру під керівництвом Шаврука
Французький органіст Жан Марі Леруа виступив на ІV фестивалі органної та камерної музики "Sounds of BACH" у Чернівцях
У Дніпрі завершився Міжнародний музичний конкурс
До Тернопільської філармонії завітав Шуберт зі своєю "Шубертіадою"
Сценографічна спадщина Євгена Лисика
У Страсбурзі відбувся концерт за участі українського оркестру та дитячих хорів
«Від бароко до класицизму»: музиканти оркестру «Ars – Nova» порадували миколаївців гарною музикою
У Ніжинській музичній школі на благодійному концерті зібрали 10 тисяч на тепловізор
      © 2008-2024 Music-review UkraineFile Attachment Icon
1.jpg