|
День музики Дмитра Шостаковича у Києві
21 квітня 2015, вівторок
Поширити у Facebook
21 квітня на головній класичній музичній сцені України у Національній філармонії України звучатиме безсмертна музика легендарного композитора ХХ сторіччя Дмитра ШОСТАКОВИЧА.
До концерту 21 квітня за участю Національного симфонічного оркестру України запрошено одного з найвідоміших українських диригентів ХХ ст. маестро Федіра Глущенка. Вихованець Ленінградської консерваторії (клас професора Іллі Мусіна), саме Федір Іванович Глущенко з 1973 р. протягом 15 років очолював цей славетний український колектив.
Вже на початку своєї кар’єри (у 1960-х) Ф. Глущенко пройшов стажування в Віденській академії музики і драми у К. Естеррайхера, а також взяв участь у семінарі прославленого диригента ХХ сторіччя Герберта фон Караяна. З 1989 р. він щорічно диригує у Великій Британії працюючи із Королівським Ліверпульським оркестром філармонії, симфонічним та філармонічним оркестрами Бі-Бі-Сі. Ф. Глущенко брав участь у фестивалі в Белфасті та диригував променад-концертами у Лондонському Альберт-холі. Сьогодні маестро Федір Глущенко з успіхом виступає у Франції, Італії, Данії, Китаї, Словенії, Іспанії.
В концерті братиме участь відомий український віолончеліст Олександр Пірієв. Саме у його виконанні прозвучить знаковий Другий віолончельний концерт Д. Шостаковича, який композитор написав у 1966 році до свого 60-річного ювілею.
Віолончеліст Олександр Пірієв співпрацює, майже, зі всіма симфонічними та камерними оркестрами України, а також виступає в Азербайджані, Австрії, Німеччини, Угорщинi, Росії, США. Концерт. Його репертуар включає майже повну антологію творів для віолончелі. Сьогодні О. Пірієв поєднує виконавську діяльність з керівництвом низки міжнародних фестивалів та проектів, серед них: Міжнародний фестиваль «Чайковський FEST» (з 2013 р.), гастрольний концертно-мистецький проект “Віолончельна пектораль” (з 2013 р.), проект «Нова філармонія» (з 2014 р.).
Головна лінія концерту пов’язана з постаттю Д. Шостаковича:
Період репресій радянського періоду, жах Другої Світової війни, постійні утиски культури та страждання людей, ГУЛАГ та інші форми знищення значущого людського генофонду на протязі майже всього ХХ сторіччя – все це надзвичайно потужно, але під постійним постійним тиском до самого себе Шостакович втілював у монументальні твори-фрески до яких належить знакова Симфонії №10 (прем’єра 1953 р.) та Концерт №2 для віолончелі з оркестром в 2-й частині якого композитор використав популярну пісеньку 1930-х років “Бублікі”, яка стає у творі одинм з ключових елементів життя і смерті.
Колективи: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Виконавці: Олександр Пірієв
Диригенти: Федір Глущенко
Концертна організація: Національна філармонія України, Національний портал академічної музики “Music-review Ukraine”
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Джерело: www.kreschatic.kiev.ua
|