Новина |
|
|
|
|
До роковин Голодомору у Київському муніципальному академічному театру опери і балету для дітей та юнацтва пролунає «Реквієм» Моцарта
8 листопада 2013, п'ятниця
Поширити у Facebook
23 листопада на сцені Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва у виконанні солістів, хору та симфонічного оркестру пролунає «Реквієм» В.А. Моцарта, присвячений 80-й роковині Голодомору.
Це вершина скорботної лірики, страждання й горя, трагічного пафосу, сповнена справжньої людяності та незмінної віри в майбутнє.
«Реквієм» пролунає у виконанні Симфонічного оркестру і хору театру (диригент Олексій Баклан, хормейстер Анжела Масленнікова) та солістів: Ольги Фомічової (сопрано), Мирослави Гаврилюк (альт), Сергія Шаповала (тенор) і В’ячеслава Стрелкова (бас).
Класичні зразки реквієму у ХУІ ст. створили П’єр де ла Рю, О.Лассо та Палестрина. Серед композиторів, що зверталися до написання реквієму: у ХУІІІ ст.- Н.Йомеллі та В.А.Моцарт, у ХІХ ст. – Л.Керубіні, Г.Берліоз, Ф.Ліст, А.Дворжак, Й.Брамс та Дж.Верді, у ХХ ст. – Б.Бріттен та А Шнітке.
До найвизначніших надбань музичної культури людства належить «Реквієм» Вольфганга Амадея Моцарта (1756-1791), що став останнім твором геніального композитора. Історія створення «Реквієму» оповита таємницею. Твір замовив незнайомець, який забажав залишитися невідомим. Моцарт, вже тяжко хворий, відчував тривогу – йому здавалося, що він пише реквієм для себе самого.
У вересні 1791 р. він нотував :«...я продовжую писати, бо створення музики стомлює мене менше, аніж бездіяльність. Тепер мені вже нема чого боятись. Я відчуваю це з такою переконливістю, що не потребую доказів. Я перестаю втішатися моїм талантом. А яким чудовим було життя! Воно почалося за найщасливіших обставин. Та нікому не даровано змінити передбачення долі. З просвітлілим усвідомленням слід прийняти те, що визначено провидінням. Отож, я закінчую свою похоронну пісню. Я не маю права залишити її незавершеною...».
Та дописати твір композитор, на жаль, не встиг. Завершив партитуру його учень Ф.К.Зюсмайєр. «Реквієм» В.А.Моцарта сповнений справжньої людяністі, скорботної лірики, трагічного пафосу. Це драматична поема про людські страждання й горе та про незмінну віру в майбутнє. Недаремно один з видатних композиторів ХХ ст. Альфред Шнітке зазначав: «„Реквієм” Моцарта для мене – „Реквієм” №1».
У Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва «Реквієм» Моцарта було поставлено у квітні 1996р. з нагоди 10-річчя Чорнобильської трагедії. Цей твір став останньою роботою одного із засновників театру, його першого головного хормейстера – Маестро хорового мистецтва, народного артиста України, професора Михайла Михайловича Кречка (1925-1996).
Концертна організація: Київський муніципальний академічний театр опери та балету для дітей і юнацтва
Концертний зал: Глядачевий зал Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей і юнацтва
Джерело: Київський національний академічний театр оперети
|