Новий вимір фестивального руху в Україні! | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Новий вимір фестивального руху в Україні!
Драган Мирослав
Пірієв Олександр Валерійович
Рапіта Оксана
Львівський камерний оркестр
Ансамбль
Христенко Станіслав
Скорик Мирослав Михайлович
Станкович Євген Федорович
Новий вимір фестивального руху в Україні!
Із 14 по 29 березня триватиме Міжнародний KharkivMusicFest
15 березня 2018, четвер
Поширити у Facebook

Мета фестивалю показати, якою різною може бути класична музика: джазовою чи авангардною, виконаною у жанрі комедійного музичного-шоу чи такою, що звучить наживо у... торгових центрах, на ринку, в аеропорту, на вокзалі чи навіть у метро. З 7 концертів у 3-х залах: Харківській опері (великий і малий зали) та філармонія) — можна знайти щось для себе. У програмі — симфонічні твори українських, європейських, американських композиторів у виконанні солістів і диригентів світового рівня з Австрії, Німеччини, Польщі, США та України.+

Нагадаємо, Харків — «колиска» чудової сімки видатних піаністів різних епох: Миколи Лисенка, Володимира Крайнєва, Олександра Зілоті, Федора Якименка, Сергія Борткевича, джазового піаніста Даниїла Крамера та Станіслава Христенка. Останній, як наймолодший представник харківської фортепіанної традиції і є ініціатором та арт-директором KharkivMusicFestу.

Звучатиме велика кількість української музики у виконанні молодих музикантів, які перед деякими виступами звертатимуться до присутніх: розповідатимуть про музику, яку за мить гратимуть. Адже надважлива місія KharkivMusicFest — просвітницька. Фестивалем започатковано низку освітніх програм. Під час його проведення заплановано серію лекцій — і не у музичних, а саме у загальноосвітніх школах: лекція-концерт для дітей, що мають вади зору у спеціальному навчально-виховному комплексі ім. В. Короленка, лекція-презентація для дітей 2-х-6-ти років у центрі для дошкільнят, лекція-концерт для студентів медуніверситету. Відвідування ДМШ Харкова та області — у Первомайську, Краснограді, Лозовій, Люботині тощо, з майстер-класами та відкритими репетиціями для школярів.

Нині з українських піаністів С.Христенко має найбільший гастрольний графік, зокрема виступає в таких екзотичних країнах як: Мексика, Пуерто-Рико, Корея. На свій фестиваль піаніст також запросив успішних і багато подорожуючих світом музикантів. Наприклад, відкриє фестиваль 14 березня концерт «З Нового світу» за участю одного з провідних піаністів нашого часу, який народився у Вірменії, але вже понад 25 років живе у США — Сергія Бабаяна.

Ще один концерт-сенсація відбудеться 20 березня. Вперше у Харкові виступить всесвітньовідомий епатажний тандем скрипаля Олексія Ігудесмана та піаніста Хьянг-Кі Джу з Австрії з програмою: IGUDESMAN & JОО: UpBeat (ці музиканти мають 18 мільйонів переглядів на YouTube: Ігудесман сполучає непримиренні способи гри на скрипці, а Джу препарує фортепіано). Блискучі пародії, віртуозна техніка, акробатично-музичні трюки, танцюючі оркестранти Симфонічного оркестру ХНАТОБ ім. Лисенка, знаменитий «Турецький марш», зіграний в мажорі і з єврейським колоритом, Моцарт в режимі «швидкого перемотування», Рахманінов, Дунаєвський, Бетховен, Бах, Вівальді в компанії Джона Леннона, Пола Маккартні, Еріка Кармена з ірландськими та шотландськими народними танцювальними мелодіями. А головне: ці руйнівники усіляких канонів примушують публіку здригатися від гомеричного реготу і тривалих овацій. Бо у них така місія: розвеселити меломанів всіх мастей.

Перераховувати колективи, з якими Станіслав Христенко співпрацював як соліст, можна довго. Вперше в історії Україні 28 найкращих музикантів, що грають на скрипці, альті, віолончелі, контрабасі, гобої, органі, клавесині, фортепіано, саксофоні з Києва, Харкова, Одеси, Львова, Дніпра, Чернівців, Хмельницького та Івано-Франківська об’єднаються для спільного концерту, присвяченого дню народження І.С. Баха — 21 березня. «Оркестр солістів KharkivMusicFest» — втілення в життя європейської традиції від її засновників Артуро Тосканіні і Клаудіо Аббадо. Це буде один із наймасштабніших всеукраїнських проектів класичної музики за 27 років незалежності!

До речі, С.Христенко створив ще один камерний оркестр Nova Sinfonietta, який перший у світі грає виключно з планшетів — без використання друкованих нот. Цей прогресивний недержавний оркестр (єдиний на сьогодні колектив такого роду в Харкові) спеціалізується насамперед на виконанні сучасної музики, а також залученні молодіжної та прогресивної аудиторії до музики, що виконується на акустичних музичних інструментах.
Під час концерту Bach to now 25 березня вони виконають три концерти для фортепіано з оркестром: Баха, Ґласса та Макміллана, де твори Баха будуть протиставлені музиці XXI ст. Соліст Станіслав Христенко, що має престижне звання Steinway Artist, у цій програмі, крім диригування і соло на роялі — гратиме ще й на... барабані.

У свій ювілейний рік на KharkivMusicFest з авторською джазовою програмою завітає і автор безсмертної «Мелодії» — Мирослав Скорик. Унікальність цього проекту «Мирослав Скорик у стилі jazz» полягає в тому, що маестро завжди сам диригує її! 27 березня за допомогою блискучого львівського фортепіанного дуету Мирослава Драгана і Оксани Рапіти і камерного оркестру «Академія» (Львів), що вперше відвідає Харків.

Ще один концерт-сюрприз відбудеться 29 березня. Програму з творів видатних українських та польських композиторів трьох століть — XIX, XX та XXI — Є. Станковича (його концерт для альта з оркестром № 2 вперше прозвучить у Харкові), Ф. Шопена і В. Лютославського — виконають народжені у Харкові лауреати міжнародних конкурсів Регіна Черничко (фортепіано, Німеччина) та Михайло Захаров (альт, Австрія) у супроводі симфонічного оркестру Харківського театру опери і балету під керівництвом видатного польського диригента, професора Академії музики в Кракові, керівника кафедри диригування Академії музики в Варшаві — Томаша Бугая.

KharkivMusicFest — це ще й низка спецпроектів: від святкування усім Харковом дня народження Йоганна Себастьяна Баха (333 роки) до розмальованих місцевими художниками та дизайнерами піаніно. Отже, новий для нашої країни фестиваль — це також і новий формат, погляд, підхід і вимір фестивального руху в Україні. А відтак на фестивальній мапі України з’являється ще одна КУЛЬТтуристична точка.


Автор: Ольга Стельмашевська
Колективи: Львівський камерний оркестр "Академія", Ансамбль "Рикошет"
Виконавці: Мирослав Драган, Олександр Пірієв, Оксана Рапіта
Диригенти: Станіслав Христенко
Композитори:Мирослав Скорик, Євген Станкович
Концертний зал: Великий зал Харківського академічного театру опери і балету ім. М.В. Лисенка
Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний фестиваль "KharkivMusicFest"
Джерело: Газета День



Інші:

У Черкасах відбувся музичний вечір у літньому дворику
Міжнародний фестиваль «Дзеркало» розкриває програму: яку музику гратимуть цього літа у Львові
Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
В Полтавській обласній філармонії відбувся концерт класичної музики
У Вінниці відбувся концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
"Дударик" заспівав у Ватикані під час ювілейного паломництва УГКЦ
Сумська філармонія завершила потужний 87-й сезон
80 мистецьких шкіл Дніпропетровщини отримали музично-теоретичні книжки
Оперна співачка Мар'яна Мазур здобула перемогу на міжнародному конкурсі в Італії
Що підготувала Національна опера під завісу свого 157-го сезону?
"ДніпроОпера" завершила 51-й театральний сезон
У липні у Львівському органному залі відбудеться понад 50 подій
Азербайджан "банить" російську культуру: скасовано всі заходи
Львівський хор "Гомін": що в репертуарі музикантів, які підкорили користувачів соцмереж піснею "Цей сон"
Людмила Монастирська: «Для мене співати – як дихати»
Метрополітен-опера опублікувала уривок нової постанови про викрадення українських дітей
Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
У Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького відкрилась виставка народних і традиційних музичних інструментів
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №424/2025
Авторський проєкт Наталії Половинки у музичній виставі об'єднає давні духовні напіви України та шедеври європейської музики
Артисти Полтавської філармонії взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України
Авторське право для композиторів: як побудувати цивілізований ринок?
У Житомирській обласній філармонії завершили 87-й концертний сезон
Завершення 51 сезону: В Дніпровському театрі опери та балету відбудеться Гала-концерт
У Харкові покажуть оперу, яка змінила українське мистецтво
У Хмельницькій обласній філармонії проведуть концерт класичної музики
Яскраве подружжя з українським корінням: Олена Зеленська зустрілася з відомими гостями з Нью-Йорку
Благодійний органний концерт до Дня Конституції проведуть у дубенському костелі
У "Схід Опера" готують сучасну інтерпретацію "Енеїди" Лисенка: коли прем'єра
85 років музичної величі: у Тернополі урочисто відзначили ювілей обласної філармонії
Аншлагове завершення сезону хору "Гомін"
Юна харків’янка перемогла на конкурсі піаністів у Франції
«Зерно джазу». Закриття ХХХ сезону «Віртуозів Львова»
У Львівському органному залі відбудеться світова премʼєра Симфонії №2 для солістів, хору, органа та симфонічного оркестру Івана Остаповича!
Маратон пам’яті Василя Сліпака у Львові
Закриття 161-го сезону у Національній філармонії України 
Театр у Польщі змушений "сховати" прапор України через постійні погрози
Українські музиканти закликали заблокувати можливість прослуховування російських пісень на території України
"Ми тримаємо мистецький фронт"
      © 2008-2025 Music-review Ukraine