Музичні перлини серпня Національної філармонії | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Музичні перлини серпня Національної філармонії
Громов Євген
Павлов Андрій
Ткаченко Дмитро
Національний ансамбль солістів
Національний камерний ансамбль
Дядюра Микола
Сіренко Володимир
Сильвестров Валентин Васильович
Скорик Мирослав Михайлович
Станкович Євген Федорович
Шевченко Юрій Валентинович
Музичні перлини серпня Національної філармонії
3 серпня, субота
Поширити у Facebook

Національна філармонія України ще готується до нового сезону, але в серпні вже відбуватимуться концерти в Колонному залі імені Миколи Лисенка. Кожен з них знайде свого слухача, але є декілька програм та солістів, пройти повз які буде неможливо. Тут і витончена ансамблева програма “Київських солістів” 5 серпня,
і виступ скрипальки Єви Рабчевської 8 серпня, а 15-го - концерт №20 Моцарта із солісткою піаністкою Анфісою Бобильової. А 19 серпня маємо концерт французького віолончеліста Жан-Гіана Кейраса, а також потужний блок програм, присвячених святкуванню Дня Незалежності України, орган та недільні концерти для всієї родини. Обирайте своє, чекаємо на вас у Національній філармонії!

5 серпня Національний камерний ансамбль «Київські солісти» пропонує занурення у камерне музикування ХІХ століття, представлене ансамблевими творами німців Брамса й Мендельсона та італійця Боттезіні. Музика Брамса і Мендельсона для шести та восьми струнних інструментів звучить прозоро та монолітно. Це створює враження гри для невеликого кола пошановувачів – зі змінами музичного плину, який точно розпізнає тонке вухо слухача. Тоді як Великий концертний дует Боттезіні – про блиск та концертну піднесеність.

Серпневого вечора, 6.08, – знову звучатиме музика одного із найвідоміших кінокомпозиторів нашої епохи – італійця Енніо Морріконе. Публіка зможе не лише насолодитися музикою у виконанні Національного духового оркестру України під орудою диригента Олексія Рощака, але й побачити на великому екрані Колонного залу фрагменти улюблених кінострічок.

Променад Київського камерного оркестру за ідеєю Вадима Борисова, direction/violin 7 серпня – це прогулянка класичним репертуаром для струнного оркестру. Тут є місце для улюблених оперних мелодій із «Чарівної флейти» Моцарта, класичної врівноваженості квартетів Гайдна, ніжним мелодіям Бетховена та запальності танців Дворжака і Брамса. Давно знані мелодії у такому поєднанні розкриють нові грані сприйняття – лірика у відтіненні моторики, відоме поруч із малознаним.

8 серпня Симфонічний оркестр Національної філармонії України під орудою маестро Миколи Дядюри гратимуть Концерт для скрипки з оркестром Бетховена та третю симфонію Шуберта. Солюватиме скрипалька Єва Рабчевська, яка до 2021 року була студенткою Queen Sofia College of Music в Мадриді. З 2022 року навчається в берлінському Hochschule für Musik Hanns Eisler. Зараз скрипалька є учасницею Karajan-Akademie, а з серпня 2023 року Єва – музикантка основного складу легендарного оркестру Berliner Philharmoniker. До речі, cкрипковий концерт Бетховена був написаний спеціально для молодого скрипаля-віртуоза Франца Клемента. Але тільки з середини ХІХ століття він потрапляє у поле зору скрипалів, які справедливо оцінюють його художні якості. Звідтоді цей твір – класика віртуозних творів для скрипки. Не пропустіть його виконання.

9 серпня у філармонії прозвучать три останні симфонії Моцарта. Вольфганг Амадей Моцарт написав їх у дуже стислий термін:протягом літа 1788 року. Очевидна майстерність композитора як у тематичному розвитку, так і в роботі з формою тут проявляється якнайліпше. Мабуть, тому саме ці симфонії є найвідомішими у спадку Моцарта. Крім того, цікаву гіпотезу щодо трьох останніх симфоній висловив диригент Ніколаус Арнонкур: він запропонував міркувати їх як єдиний масштабний цикл, який починається розгорнутим прологом (майже увертюрою) у 39-ій симфонії, має напружене мінорне звучання у 40-ій та великий фінал-підсумок усіх трьох творів у 41-ій. На користь такого твердження працює не лише швидке і послідовне написання цих симфоній Моцартом, але й тональна послідовність, у якій соль-мінор центральної симфонії слугує «містком» між крайніми. Спробуймо разом переосмислити три останні симфонії Моцарта як цілісну історію у виконанні Lyatoshynskyi Capella: Orchestra під керівництвом Теодора Кухара.

12 серпня Національний ансамбль солістів «Київська камерата» під керівництвом диригента Олега Маринченка виконає програму з творів Фридерика Шопена. Піаніст Дмитро Таванець виконає Концерт № 1 для фортепіано з оркестром у перекладенні для фортепіано і струнних, а Олександра Зайцева – Andante Spianato, Великий блискучий полонез та Концерт № 2 для фортепіано з оркестром у перекладенні для фортепіано і струнних.

13 серпня на публіку очікує велика Латиснька хвиля від біґ-бенду Національного духового оркестру України під орудою Володимира Спасіченка.

Музиканти пропонують зануритись у світ пристрасних ритмів і гармоній, де класичні латиноамериканські мелодії переплітаються з вишуканими джазовими аранжуваннями. Біґ-бенд під керівництвом Володимира Спасіченка представить унікальне поєднання двох музичних світів, що створить неповторну атмосферу радості та енергії: запальні ритми самби, чарівні звуки босанови, темпераментні мелодії румби та інші чудові композиції, які перенесуть слухача у серце Латинської Америки. Цей концерт – справжнє свято для всіх шанувальників музики, поціновувачів джазу та любителів латиноамериканських мотивів.

15 серпня Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України разом з диригентом Антонієм Кедровським продовжує знайомити слухачів із творчістю Моцарта. Цього разу вашій увазі твори, які Моцарт створив у розпал своєї творчої активності. На початку концерта прозвучить увертюра до загадкового “Дон Жуана”, де зіставляється вічне й минуще, неминуче й земне. Концерт №20 для фортепіано – солюватиме Анфіса Бобильова – став першим концертом для цього інструменту, який композитор написав у мінорній тональності. Симфонія №33 на противагу сповнена вигадок, жартів, світла та бадорьості поставить життєствердну крапку у програмі.

16 серпня на публіку очікує Орган нон-стоп: німецьке бароко у виконанні солісток Національного будинку музики Ганни Бубнової та Ірини Харечко. Звучання органа здатне красномовно розповісти про становлення німецької музичної традиції. Почуйте музику органних майстрів німецького бароко Дітріха Букстегуде, Георга Бьома та Ніколауса Брунса, якими надихався Йоганн Себастьян Бах та продовжуємо насолоджуватися ми. Звісно, не залишимо вас без знакових творів і самого Баха, зокрема, його знаменитої Токати і фуги ре мінор.

19 серпня до Києва з концертом приїздить талановитий французький віолончеліст Жан-Гіан Кейрас. У його репертуарі — музика від бароко до сучасності, він співпрацював із такими колективами як Фрайбурзький бароковий оркестр, Берлінська академія старої музики, з одного боку, а з іншого — грав премʼєри творів Пʼєра Булєза, Трістана Мюрая, Петера Етвьоша тощо. Нині Кєйрас зосереджується на романтичній музиці, і для київського концерту він підготував твори французьких композиторів кінця ХІХ століття. Збалансує їх українська музика — Станковича, Скорика та Степового. Програма віолончеліста звучатиме разом з Національним ансамблем солістів «Київська камерата», Національним президентським оркестром під орудою Дмитра Логвина. Також солюватимуть українські скрипалі Богдана Півненко та Корній Шелдунов. 

20 серпня концерт Національного духового оркестру України з життєствердною назвою «МИ Є!»! під орудою диригента Івана Стецького та за участю солістів: Павла Ульянченка, скрипка; Єлізавети Ліпітюк, сопрано та Сергія Бортника, тенор.

До Дня Незалежності оркестру підготував програму української музики. Твір «Ми Є!» Юрія Шевченка (парафраз на тему Національного гімну України) символічно ліг і в назву самого концерту. Також в програмі авторські твори Левка Колодуба, Валентина Сильвестрова, Ігоря Шамо й найвідоміші українські народні та популярні пісні у новому аранжуванні.

23 серпня ексклюзивна подія на сцені філармонії: Concerto Grosso з позитивом відомого українського композитора Євгена Петриченка у виконанні Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble Національного будинку музики.

Це цикл інструментальних та вокальних творів, написаних на тексти Володимира Вакуленка, Вікторії Амеліної, Романа Меліша, Олександра Козинця та Надії Косаревич. Важливою художньою складовою концерту є віртуальний вимір – доповнена реальність, яку кожен глядач зможе створити самостійно за допомогою власного смартфона: для цього потрібно лише завантажити мобільний застосунок, спеціально розроблений командою Advin. Кожен номер проілюстрований малюнками графічного дизайнера Руслана Мотька, в яких можна легко розпізнати фантастичних звірів Марії Примаченко, героїв Поліни Райко, квіти Катерини Білокур та графіті Banksy. Як це виглядає, подивіться у тізері: https://bit.ly/46aQT4U

«Concerto Grosso з позитивом» виконає Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble – відомий в Україні та Європі колектив, що спеціалізується на історично інформованому виконавстві. Зокрема на концерті будуть використані історичні інструменти доби Бароко: клавесин, теорба, та власне позитив – портативний орган.

24 серпня в Колонному залі імені Миколи Лисенка – програма «Симфонія Незалежності». Для цього концерту Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України під орудою Віктора Олійника та соліст-скрипаль Андрій Павлов підібрали програму із музики українських авторів ХХ століття — століття, протягом якого український народ сім разів проголошував свою незалежну державу під час революцій та війн. Камерна симфонія Віталія Губаренка — зразок щемкої лірики у творчості композитора, вона слугуватиме своєрідною прелюдією до 40-хвилинної натхненної Першої симфонії Лятошинського. Композитор працював над нею у віці 23 років, коли саме завершував навчання у Київській консерваторії. Так, у ній викристалізовується індивідуальна музична мова Лятошинського, зрощена з актуальної тоді музики.

25 серпня в межах програми Недільні концерти для всієї родини – виступ Київського камерного оркестру, диригуватиме та солюватиме гобоїст Юрій Літун. Серед солістів також Юрій Стьопін, скрипка. Програма цього недільного концерту побудована на творах різних стилів: бароко, класицизм, нова простота та — неочікувано — рокмузика. Вишуканість та обʼєм музики Баха переміниться стрімкою і політною симфонією Моцарта, а після — хвиля української музики. Тут слухача очікують прості та щемкі мелодії Сильвестрова, щільність звукових сплетінь у музиці Шведа та драйвові пісні з репертуару улюбленого “Океану Ельзи” у перекладенні для струнних Фроляк. Справжній сплеск музичного різноманіття в одному концерті!

Легкість і простота — саме такою є програма Національного камерного ансамблю «Київські солісти» 26 серпня. Цікаво, що в цей день ансамблем диригуватиме маестро Володимир Сіренко, за партію соло відповідатиме піаніст Євген Громов. Зальцбурзька симфонія №3 Моцарта відрізняється стрімкістю та легкістю фактури — а разом із тим жвавістю музичної думки, властивої для юного композитора у його 16 років. Проста симфонія Бріттена не є простою для виконання, а радше щирим та безпосереднім музичним висловлюванням, адже Бріттен узяв за її основу свої дитячі твори, написані у віці 9–12 років. Що характерно, що композитор послуговується у цьому творі класичною музичною мовою часів Моцарта. Збалансує молодечий запал тиха музика Сильвестрова. Її простота — у знайомих гармоніях, наспівних мелодіях, мʼякому звучанню струнних. Ніби щира розмова двох давніх знайомих — музиканта та слухача.

27 серпня обов’язково потрібно дочекатися настання вечора та уважно прислухатися. В цей час можна буде почути мелодії далеких зірок, що долинають із неосяжних космічних глибин. Ми на Землі чуємо лише те, що доноситься до нас з темної й холодної безодні.
Так само і наші мелодії відлітають у подорож з найкращими режисерами та композиторами Голлівуду у все ще незвіданий космічний Всесвіт. Національний духовий оркестр України під керівництвом диригента Олексія Рощака запрошує взяти участь у захоплюючій Космічній музичній Одіссеї. Натхненні безмежними космічними просторами, у виконанні духового оркестру, – звучатимуть: Hans Zimmer, James Horner, David Arnold, Brian Tyler Ludwig Gora, John Williams, Richard Strauss, nsson, Michael Giacchino, Alexander Courage & Gene Roddenberry, Jerry Goldsmith. Музика з найвідоміших голлівудських космічних блокбастерів: «Інтерстелар», «Зоряні війни», «Аватар», «Аполон-13», «Армагедон», «Мандалорець», «Інопланетянин», «Зоряний шлях», «День Незалежності», – супроводжуватиме рух космічних кораблів та небесних тіл на великому екрані просто перед очима публіки.

30 серпня – Органний мікс від солістів Національного будинку музики – Валерії Балаховської та Максима Сидоренка. Моцарт називав орган – королем з-поміж усіх інструментів. А й справді – орган вражає нас не лише своєю масштабною конструкцією та багатим розмаїттям звучань, але й здатен проявляти можливості, на які ладен хіба симфонічний оркестр. Саме таку багатогранність органу можна почути у цій концертній програмі, що охопить цілу палітру романтичної музики – від опер та ораторій до оригінальних органних творів.




































Колективи: Національний ансамбль солістів "Київська камерата", Національний камерний ансамбль "Київські солісти"
Виконавці: Євген Громов, Андрій Павлов, Дмитро Ткаченко
Диригенти: Микола Дядюра, Володимир Сіренко
Композитори:Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик, Євген Станкович, Юрій Шевченко
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України



Інші:

Ретроспективні програми Івано-Франківського міжнародного фестивалю короткого метру 4:3
Шевченківська премія потребувала оновлення: про зміни пояснює голова комітету Євген Нищук
Український музей сучасного мистецтва / UMCA та Український Дім відкривають велику музейну ретроспективу Тіберія Сільваші
Композитор, що пережив окупацію Херсона
Фестиваль одного дня: Arnold Schönberg 150
Загинув Сергій Павліченко – майстер народних музичних інструментів
Фестиваль української камерної музики у Кельні оголосив програму
“Вціліле”
«Острів скарбів» - трилер для усієї родини
Помер директор Дніпровського театру опери та балету Костянтин Пінчук
IX Фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері»
“О’кей, Мойшо!”
“Аполлон у масці” у Львівському органному залі: шведська класика зазвучить українською
НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ ВІДКРИВАЄ 161-й СЕЗОН СВІТОВОЮ ПРЕМ'ЄРОЮ
XХVІ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії»
Співак і волонтер Віктор Бронюк очолив Вінницьку філармонію. Які плани має?
Мистецтво Харкова у Франківську
Львівська філармонія анонсує у вересні концерти нового сезону
Національна філармонія України розпочинає свій 161-й сезон
На фронті загинув актор Дніпровського національного театру Андрій Касьянов
Осінь у Львівському органному залі: 45 подій у вересні!
Ювілейні «Дні Української Музики у Варшаві»
Вереснева афіша Національної опери України
Зупинилося серце Юрія Зільбермана – багаторічного очільника Vladimir Horowitz Piano Competition.
Херсон - “Місце сили”
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Фестиваль класичної музики «Mariupol Classic»
ПРОЄКТ «ХАРКІВ ОБ’ЄДНУЄ СЕРЦЯ!»
Театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» розпочнеться 7 вересня - що у програмі
Присвятила Львівській опері майже 40 років: померла заслужена артистка України Наталія Величко
Фестиваль «Про Українське» в Українському Домі 22–25 серпня
СИМФОНІЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Музичні “родзинки” Bouquet Kyiv Stage
“Два дні й дві ночі нової музики” Під такою назвою 24 і 25 серпня в Одеській філармонії відбудеться 29-й міжнародний фестиваль сучасного мистецтва
Музей Соломії Крушельницької отримав нового директора
16-18 серпня. Фестиваль «Кінобукет» презентує унікальні кінопрем'єри проєкту «Культура vs війна»
Благодійний фонд "Крила Фундейшн" відкриває у Херсоні виставку про мову та деколонізацію
«СИМФОНІЯ КРИМУ. ПОВЕРНЕННЯ»- всеукраїнський благодійний тур
У Варшаві пройдуть ювілейні 10-ті “Дні української музики”
Новий сезон в опері: які прем’єри готують українські театри
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
290510_011.jpg