|
В Києві визначили лауреатів премії імені Лисенка
25 березня 2010, четвер
Поширити у Facebook
Урочисте нагородження лауреатів відбулося 22 березня, в день народження видатного композитора, в Будинку-музеї Миколи Лисенка.
Як повідомили у прес-службі Міністерства культури і туризму у цьому році лауреатами премії імені Лисенка стали: заслужений діяч мистецтв України, композитор Юрій Алжнєв - за твори: Симфонія-пролог, "Золота пектораль" і "Тулумбас 48-16"; народний артист України, Ректор Національної музичної академії України ім. Чайковського, доктор мистецтвознавства Володимир Рожок - за музикознавчі роботи "Сонячний маестро "," Музика і сучасність ", а також за досягнення в педагогічній діяльності; музикознавець Зеновія Штундер - за музикознавчі роботи" композитор Станіслав Людкевич. Життя і творчість "," Станіслав Людкевич. Дослідження, статті, рецензії, виступи.
Довідка:
Премію імені М. Лисенка засновано у 1982 році якою нагороджуються митці України за видатні музичні твори (балетні, оперні, симфонічні, камерно-інструментальні та вокально-хорові), за досягнення в педагогічній діяльності та за музикознавчі праці, що здобули широке громадське визнання.
Микола Лисенко по праву вважається засновником українського музичного мистецтва. У цьому відношенні велику цінність представляє як його музична так і етнографічна спадщина.
У композиторській спадщині Лисенка особливо важливе місце займають твори на тексти Т.Шевченка Музика до «Кобзаря», «Радуйся, ниво неполитая», «Б'ють пороги», «Гайдамаки», «Іван Гус» тощо), що стали наріжним каменем подальшого розвитку українського академічного музичного мистецтва та утвердження його самобутності. Лисенко — автор опер «Різдвяна ніч», «Утоплена», «Тарас Бульба», «Енеїда», дитячих опер «Коза-дереза», «Пан Коцький», «Зима і Весна», оперети «Чорноморці», які стали основою українського національного оперного мистецтва.
Автор: Редакція
Діячі мистецтв: Володимир Рожок
|